Fizyka techniczna - Warszawa

Fizyka techniczna - Warszawa

Fizyka techniczna - Warszawa

Studia w Warszawie

fizyka techniczna

Odkryj kierunek fizyka techniczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Fizyka techniczna studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Fizyka techniczna w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieria lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Fizyka techniczna pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza różnych dyscyplin ścisłych, które wpływają na kształt współczesnej fizyki. Studenci uczestniczyć będą więc w szeregu zajęć poświęconych fizyce, biofizyce czy nawet matematyce. W siatce programowej nie może zabraknąć też zajęć informatycznych! Studenci podczas zajęć praktycznych nauczą się również projektowania i wykonywania eksperymentów fizycznych.

Największe znaczenie będzie mieć jednak poznanie tajników fizyki wpływających na rozwój techniki. Interdyscyplinarne kwalifikacje absolwentów sprawiają, że znajdą oni zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłowych o różnorodnych profilach działalności. Fizycy techniczni z powodzeniem rozwijać się będą w sektorze motoryzacyjnym, lotniczym czy firmach produkujących specjalistyczną aparaturę, sprzęty RTV i AGD.

czytaj dalej wszystko o Fizyka techniczna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek fizyka techniczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizyka techniczna w Warszawie?

Jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji na kierunek fizyka techniczna, to oczywiste jest, że musisz doskonale przygotować się z różnego rodzaju przedmiotów ścisłych. To one są bowiem najwyżej punktowane i mają decydujące znaczenie, kto znajdzie się na liście osób przyjętych. Szczególną uwagę powinieneś zatem poświęcić na naukę przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia oraz informatyka. Nie zapomnij również o przygotowaniu z dowolnie wybranego języka nowożytnego. On również znajduje się w wymogach rekrutacyjnych na studia na kierunku fizyka techniczna w Warszawie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Warszawska Politechnika Warszawska stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 08.06.2021
do 06.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2021
do 27.08.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 03.08.2021
do 13.09.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2021
do 27.08.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku fizyka techniczna w Warszawie

Czas trwania studiów na kierunku fizyka techniczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Warszawska Politechnika Warszawska stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
2 lata
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA TECHNICZNA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

FIZYKA TECHNICZNA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek fizyka techniczna na poszczególnych uczelniach

Politechnika Warszawska Politechnika Warszawska Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA TECHNICZNA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Orientacyjne limity miejsc na kierunku fizyka techniczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Warszawska Politechnika Warszawska stac. I stopnia:
100
II stopnia:
20
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek fizyka techniczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Warszawska Politechnika Warszawska stac. I stopnia:
139
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Harmonogram rekrutacji +

By wziąć udział w rekrutacji na kierunek fizyka techniczna, powinieneś jak najlepiej prześledzić harmonogram rekrutacji. Uczelnie w Warszawie ustalają go indywidualnie, więc szczegóły znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich, jego trzon wygląda jednak bardzo podobnie. Przyszli studenci zaczynają swoją przygodę z rekrutacją od rejestracji na platformach kwalifikacyjnych już na przełomie kwietnia oraz maja.

O tym, czy dostali się na wymarzone studia dowiedzą się w połowie lipca, ponieważ mniej więcej wtedy ogłaszane są wyniki maturalne. W Polsce nie liczy się bowiem kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów z egzaminów dojrzałości. To także czas składania podstawowych dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Studia na kierunku fizyka techniczna mają prestiżowy profil ścisły, więc nie każda osoba ma szansę, by dostać się na nie w pierwszym terminie. Uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw tego wyzwania i na te kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc, otwierają dodatkowe terminy kwalifikacji. Ta rekrutacja trwa na ogół w sierpniu oraz we wrześniu. Wtedy masz jeszcze szansę stać się studentem wybranej uczelni.

Dokumenty rekrutacyjne +

Gdy już dostaniesz się na wymarzone studia fizyczne, do dziekanatu uczelni będziesz musiał dostarczyć wybrany zestaw dokumentów. To ważny etap rekrutacji, a jego zaniedbanie sprawi, że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. By tego uniknąć, sprawdź odpowiednio wcześnie na stronach internetowych uczelni, co konkretnie powinno się wśród nich znaleźć. Każdy ośrodek akademicki ustala bowiem swój indywidualny zestaw dokumentów. Jego trzon jest jednak bardzo schematyczny, więc szczególną uwagę przywiąż do przygotowania dokumentów takich jak:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;

 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);

 • aktualna fotografia;

 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;

 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne dokonasz za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu bankowego lub płatności elektronicznych (payU). Pamiętaj, że są one obowiązkowe i w zależności od kierunku wahają się od 85 do nawet 150 zł. Uczelnie w Warszawie swoje opłaty rekrutacyjne ustalają indywidualnie, czasami jest tak, że kandydaci płacą za pulę kierunków, a czasami za jeden. Informacje też znajdziesz na stronach internetowych uczelni w zakładkach rekrutacyjnych. Pamiętaj jednak, by opłatę rekrutacyjną wykonać terminowo, ponieważ liczy się czas jej księgowania. Do dziekanatu danej uczelni również będziesz musiał dostarczyć potwierdzenie wykonanego przelewu.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku fizyka techniczna mają profil ścisły. Obejmują wiele zagadnień technicznych, więc do procedury rekrutacyjnej powinieneś przygotowywać się na długo przed egzaminami maturalnymi. Szansę na studia w Warszawie na tym kierunku mają wyłącznie najlepsi. Wśród przedmiotów, które zdajesz, powinny się znaleźć przede wszystkim: matematyka, informatyka, fizyka. Nacisk połóż również na naukę języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, że przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym uatrakcyjnią twoją kandydaturę.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Uczelnie w Warszawie indywidualnie ustalają swój przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Według niego przeliczane są punkty, otrzymane przez kandydatów podczas egzaminów maturalnych. Liczy się przede wszystkim to, czy zdawane przedmioty są zgodne z wymogami kwalifikacyjnymi oraz to, na jakim poziomie były zdawane. Maturzyści mogą wybierać pomiędzy poziomem podstawowym a rozszerzonym. Oczywiście poziom rozszerzony punktowany jest zawsze dużo wyżej, więc jest zdecydowanie korzystniejszy.

Olimpiady oraz konkursy +

Ambitni uczniowie, który interesują się wynalazkami, nowinkami technicznymi, czy po prostu naukami ścisłymi, mogą wziąć udział w olimpiadach przedmiotowych. Wiedza uczestników powinna zawsze przekraczać poza ramy szkół średnich, jest jednak o co walczyć, ponieważ laureaci i finaliści olimpiad na stopniu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Jeżeli chciałbyś rozpocząć studia w Warszawie na kierunku fizyka techniczna i uwielbiasz poszerzać swoją wiedzę, to rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
 • Olimpiadę Matematyczną;
 • Olimpiadę Fizyczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej i Wynalazczości;
 • Olimpiadę Lingwistyki Matematycznej itd.

Gdzie studiować na kierunku fizyka techniczna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizyka techniczna w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

Kierunki fizyczne w Warszawie

astronomia
fotonika
optometria
Rozwiń

Ważne tematy

Jak wyglądają studia na kierunku fizyka techniczna w Warszawie?

1. Dla kogo ten kierunek

Mało kto zdaje sobie sprawę, że nasza codzienność zdominowana jest przez różnego rodzaju procesy fizyczne. Zastanawiasz się, czemu kanapka posmarowana masłem zawsze upada na podłogę stroną, na której znajduje się masło? Czemu torebka z mandarynkami potrafi pęknąć? Dlaczego żarówka przepala się w najmniej odpowiednim momencie, a baterie w pilocie wyczerpują się wtedy, gdy w domu nie ma ich zapasu? To właśnie fizyka. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że to jedna z tych dyscyplin ścisłych, która nawet podświadomie towarzyszy nam każdego dnia.

Nieustannie też potrzebni są specjaliści, którzy dzięki swojej działalności sprawiać będą, że korzystanie ze zdobyczy techniki i fizyki będzie po prostu łatwiejsze i przyjaźniejsze. Zadaniem fizyki w naszym życiu jest bowiem ułatwienie tego, jak funkcjonujemy. Dlatego też studia inżynierskie na kierunku fizyka techniczna zadedykowane są dla osób, które cechuje szczególna ciekawość świata, zdolność do przenikliwych obserwacji i zamiłowanie do przedmiotów ścisłych. Jeżeli te elementy odnajdujesz u siebie, to studia fizyczne czekają właśnie na ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizyka techniczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku fizyka techniczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Praca po studiach

Nie bez powodu mówi się, że współczesny rynek pracy otwarty jest przede wszystkim na pracowników. Warto mieć jednak świadomość, że to wciąż inżynierowie tworzą jedną z najbardziej pożądanych grup na rynku pracy. To oni mogą przebierać pośród wielu różnorodnych ofert wystosowanych przez pracodawców. Abiturienci politechnik odnajdą się świetnie w praktycznie każdej odmianie przemysłu. Każda z nich bowiem musi czerpać ze zdobyczy fizyki i techniki, które wypływają na zbilansowany i zarazem dynamiczny rozwój różne sektory przemysłowe.

Studia na kierunku fizyka techniczna zagwarantują ci praktyczne przygotowanie do pracy w wszelkich instytucjach i jednostkach badawczych, biurach i firmach projektowych oraz jednostkach produkcyjnych. Możesz pracować w roli konstruktora, projektanta, testera, a także programisty różnego rodzaju urządzeń technicznych, które swoje funkcjonowanie opierają na prawach fizyki. Przed tobą wiele naukowych wyzwań. Być może to one okażą się odkryciem ostatnich dziesięcioleci!

 

4. Program kształcenia i gdzie studiować

Jeżeli już zadecydowałeś, że chcesz rozpocząć studia na kierunku fizyka techniczna, to drugim najważniejszym krokiem, jaki musisz wykonać, to wybór miasta, w którym będziesz poszerzać swoje horyzonty intelektualne. Uczelnie w Warszawie mają ten kierunek w swojej ofercie. Swoją intelektualną przygodę możesz rozpocząć na prestiżowej Politechnice Warszawskiej. To uczelnia z bardzo długą tradycją dydaktyczną, która każdego roku wypuszcza na rynek pracy nowych, doskonale przygotowanych do pracy specjalistów. Jeśli wybierzesz tę uczelnię, możesz mieć pewność, że nad twoim wykształceniem będzie czuwać najlepsza kadra profesorska.

Kierunki studiów takie jak fizyka techniczna muszą mieć jasno sprecyzowany program nauczania. Powinny się w nim znaleźć przedmioty z różnych dyscyplin ścisłych, ponieważ we współczesnych badaniach naukowych wszystkie te dyscypliny przenikają się. Musisz być przygotowany na to, że twój akademicki czas wypełniać będą przedmioty, które ściśle związane są nie tylko z fizyką, lecz także matematyką, informatyką, czy programowaniem. Będziesz uczyć się przede wszystkim praktycznego wykorzystania zdobyczy fizyki oraz techniki.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak fizyka techniczna mają bardzo rozbudowany program kształcenia. Dzieje się tak dlatego, że pasjonaci nauk ścisłych muszą poznać większość zagadnień także z pokrewnych dyscyplin naukowych. Kształcenia na tym kierunku można podzielić zatem na kilka podstawowych bloków dydaktycznych. Oprócz podstawowych nauk fizycznych, studenci zgłębiać będą także przykładowo:

 • metody matematyczne fizyki;
 • probabilistykę;
 • podstawy programowania;
 • programowanie obiektowe;
 • czy podstawy elektroniki.

 

Pamiętaj, że to dopiero podstawowy blok zajęć. Trzeba mieć świadomość, że aby badać skomplikowane procesy fizyczne i techniczne, potrzebna jest doskonała wiedza podstawowa. To ona pozwala na poszerzanie horyzontów myślowych. Studia w Warszawie zagwarantują ci zatem uczestniczenie w takich zajęciach i ćwiczeniach praktycznych, podczas których poznasz:

 • podstawy optyki;
 • założenia fizyki jądrowej;
 • fizykę ciała stałego;
 • czy fizykę statystyczną.

 

Po kilku semestrach nauki przyjdzie czas także na wybór specjalizacji. Dzięki niej twoja wiedza zostanie ukierunkowana i nabierze bardzo wąskiego, właśnie specjalistycznego charakteru. To także od wyboru specjalizacji zależeć będzie Twoja przyszła kariera zawodowa. Uczelnie w Warszawie czujnie śledzą trendy, jakie pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia i tworzą taką ofertę specjalizacyjną, które odzwierciedlać będą bieżące zapotrzebowanie zawodowe. Jeśli wybierzesz studia na kierunku fizyka techniczna, będą na ciebie czekać specjalizacje takie jak:

 • optoelektronika;
 • materiały i nanostruktury;
 • fizyka komputerowa;
 • fizyka medyczna.

 

Przed tobą rysuje się kilka naprawdę intensywnych lat kształcenia. Jeśli czujesz jednak, że nauki fizyczne od zawsze są ci bliskie i fascynuje cię eksplorowanie rzeczywistości, to studia na kierunku fizyka techniczna przyniosą ci bardzo dużo radości.

Ile trwają studia na kierunku fizyka techniczna w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku fizyka techniczna w Warszawie?

Studia na kierunku Fizyka techniczna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów politechnicznych dzielą się na dwa cykle kształcenia. Studenci swoją przygodę z fizyką techniczną zaczynają od trzy i pół letnich studiów pierwszego stopnia. Ten czas przekłada się na siedem semestrów intensywnego kształcenia. W programie studiów pierwszego stopnia znajdują się zagadnienia podstawowe, jak i zajęcia specjalizacyjne. Studenci przygotowują się także do obrony prestiżowej pracy inżynierskiej.

Warto pomyśleć jednak o kontynuacji studiów na drugim stopniu. Na politechnice trwa on raptem trzy semestry, więc półtora roku kształcenia. To także intensywny intelektualnie czas, jest bowiem związany z poszerzaniem informacji oraz umiejętności. Na zakończenie nauki na tym stopniu studenci przystępują do obrony najważniejszej pracy dyplomowej i jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, to otrzymują tytuł magistra, który otwiera wszystkie drzwi do dynamicznego rozwoju kariery zawodowej.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizyka techniczna w Warszawie?

Studia inżynierskie w Warszawie na kierunku fizyka techniczna są zarazem fascynujące, jak i bardzo obciążające intelektualnie. Warto, abyś odpowiednio wcześnie zastanowił się, czy odnajdziesz się na studiach o takim profilu kształcenia. I czy – co najważniejsze – przyniesie ci on satysfakcję. Ważne jest to, by kierunki studiów wypierać o swoje faktyczne umiejętności i fascynacje. Presja społeczna nie jest bowiem dobrym wyznacznikiem tego, jakie studia wybrać. Zanim weźmiesz udział w procedurze rekrutacyjnej, zastanów się:

 • Czy fizyka jest jednym z twoich ulubionych przedmiotów?
 • Czy fascynują cię procesy fizyczne zachodzące na świecie?
 • Czy interesują cię wynalazki oraz nowinki ze świata techniki?
 • Czy lubisz dynamiczną pracę w grupie?

 

Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, możesz śmiało zastanowić się nad wzięciem udziału w rekrutacji na kierunek fizyka techniczna. Pamiętaj, że to nie twoje chęci, lecz rzeczywiste wyniki uzyskane podczas egzaminów maturalnych sprawią, czy znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia. Wśród przedmiotów, które będziesz zdawać, muszą się znaleźć: matematyka, fizyka, fizyka z astronomią, informatyka lub nawet chemia i biologia. W procesie rekrutacji uwzględniany jest także wynik z języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, że część wybranych przez siebie przedmiotów musisz zdawać na poziomie rozszerzonym. To one staną się dla ciebie gwarantem powodzenia.

Osoby, które wykazują szczególne zainteresowania fizyczne oraz techniczne, mogą wziąć udział w olimpiadzie przedmiotowej. Nie jest to zwykły konkurs, ponieważ szansę na wygraną mają wyłącznie wybitni uczniowie szkół średnich. Poprzeczka podniesiona jest wysoko, ponieważ najlepsi mają szansę znaleźć się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Na pasjonatów fizyki czekają olimpiady takie jak: Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości, czy Olimpiada Fizyczna.

Przed przystąpieniem do rekrutacji zorientuj się także, jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć w pierwszej kolejności. Na pewno muszą się pośród nich znaleźć zdjęcia do legitymacji, skany dowodu oraz świadectwo maturalny. Jeżeli żaden z tych kroków nie zostanie przez ciebie zbagatelizowany, będziesz mógł zdobywać wiedzę na studiach na kierunku fizyka techniczna. Trzymamy za ciebie kciuki!

 

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku fizyka techniczna w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku fizyka techniczna w Warszawie?

Uczelnie w Warszawie co roku wybierane są przez bardzo wielu absolwentów szkół średnich. Studia w stolicy to niepowtarzalna szansa, by kształcić się pod okiem najlepszych wykładowców. To także możliwość odbycia wielu inspirujących straży, praktyk i wolontariatów, które bardzo doceniane są przez pracodawców, ponieważ świadczą o nieustającej chęci rozwoju intelektualnego, jak i zawodowego. W program kształcenia na studiach na kierunku fizyka techniczna wpisane są właśnie różnego rodzaju praktyki i staże, które przygotowywać będą przyszłych inżynierów do jak najlepszego startu na rynku pracy.

Po zakończeniu studiów na kierunku fizyka techniczna będziesz mógł ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych sektorach przemysłowych, ponieważ dziś każdy z nich korzysta z najnowszych zdobyczy fizyki oraz techniki. Swoją pracę możesz zatem znaleźć w oparciu o dodatkowe zainteresowania. Jeżeli zatem interesuje cię motoryzacja, pracę możesz znaleźć w sektorze motoryzacyjnym. Jeżeli fascynuje cię astronomia, możesz ubiegać się o zatrudnienie w przemyśle kosmicznym.

Twoje miejsce zatrudnienia zależeć będzie także od wybranej specjalizacji, ponieważ to ona w znacznym stopniu charakteryzuje umiejętności i kwalifikacje. Osoby, które specjalizowały się z zakresu fizyki medycznej, świetnie odnajdą się właśnie w tej branży. Poza tym na abiturientów tego kierunku czeka praca w różnego rodzaju:

 • jednostkach badawczych;
 • biurach konstrukcyjnych;
 • firmach zajmujących się produkcją urządzeń technicznych;
 • instytucjach naukowych;
 • jednostkach testowych;
 • biurach patentowych itd.;
 • sektorze szkolnictwa itd.

 

Pamiętaj także, że twoja praca może mieć zasięg międzynarodowy. Swoją karierę będziesz mógł swobodnie rozwijać w firmach i przedsiębiorstwach także poza granicami kraju.

Jakie opinie mają studia na kierunku fizyka techniczna w Warszawie?

Studia na kierunku fizyka techniczna powinny być wybierane przez osoby z pasją.

Karolina, studentka trzeciego roku, mówi:

Cieszę się, że coraz więcej dziewczyn wybiera studia na politechnice. To pokazuje, że dziewczyny też fascynującą się fizyką, techniką i kosmosem. Nie żałuję, że wybrałam studia na kierunku fizyka techniczna. Sprawiają mi bardzo dużo satysfakcji!

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)