Inżynieria chemiczna i procesowa - Lublin

Inżynieria chemiczna i procesowa - Lublin

Inżynieria chemiczna i procesowa - Lublin

Studia w Lublinie

inżynieria chemiczna i procesowa

Odkryj kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

22.07.2022

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie rozpocznie się 9 maja 2022 r. i potrwa do 19 września 2022 r. | Inżynieria chemiczna i procesowa Lublin - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria chemiczna i procesowa - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek inżynieria chemiczna i procesowa

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Wszystkie studia w Lublinie posiadają własne, odgórnie ustalone procedury rekrutacyjne, które są wypadkową najważniejszych charakterystyk opisujących specyfikę kształcenia na wybranym kierunku. Jeżeli rozważasz rozpoczęcie inżynierii chemicznej i procesowej, powinieneś odpowiednio wcześnie dowiedzieć się, jakie przedmioty zagwarantują ci najkorzystniejszy przelicznik punktowy.

W procesie rekrutacji szczególną rolę odgrywają zazwyczaj: matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka oraz język obcy nowożytny. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej interesującej cię uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

 

Nikogo nie dziwi stwierdzenie, że światowa gospodarka nieustannie się rozwija. Sumą dokonań przemysłowej działalności człowieka w każdym z możliwych obszarów jest powstawanie coraz to nowych produktów i technologii, które mogą zostać wykorzystane w celu ułatwienia i polepszenia jakości życia każdej osoby. Studia inżynierskie na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa powstały, aby uposażyć przyszłych absolwentów w interdyscyplinarne kompetencje, dzięki którym będą oni w stanie przeprowadzać procesy produkcyjne w różnorakich fabrykach zgodnie z zasadami ekologii i ekonomii, poznają sposoby wytwarzania nowych produktów rynkowych, a wszystko to z wykorzystaniem dorobku naukowego takich dziedzin, jak matematyka, biologia, chemia oraz fizyka.

Niektóre kierunki studiów w Lublinie wyróżniają się na tle innych swoją interdyscyplinarnością, wynikającą z szerokiego obszaru zainteresowania, który zawiera się w kilku różnych dziedzinach kształcenia. Inżynieria chemiczna i procesowa zawiera w sobie takie dziedziny, jak matematyka, fizyka, informatyka oraz chemia, dlatego potencjalny kandydat powinien wykazywać zainteresowanie każdą z tych nauk. Jeżeli ponadto wykazujesz zainteresowanie szeroko rozumianymi procesami produkcyjnymi, a praca w międzynarodowych jednostkach związanych z przemysłem przetwórczym byłaby spełnieniem twoich marzeń, to najprawdopodobniej powinieneś rozważyć aplikację na inżynierię chemiczną i procesową w Lublinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia, jaki oferują poszczególne uczelnie w Lublinie, został zaprojektowany w sposób korzystny dla każdego studenta, który aspiruje do osiągnięcia statusu eksperta w wybranej dziedzinie edukacji. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na wybranie inżynierii chemicznej i procesowej, będziesz mógł liczyć na uzyskanie wszechstronnej wiedzy i umiejętności, odnoszących się do oddziaływań między substancjami na poziomie molekularnym, zaawansowanych reakcji chemicznych, których produkty mogą być wykorzystywane na skalę masową. Studenci opisywanego kierunku poznają również podstawy:

 • nanotechnologii
 • biotechnologii
 • inżynierii biomedycznej

 

Wszystko po to, aby współczesny, nieustannie rozwijający się rynek pracy, mógł liczyć na wyspecjalizowanych fachowców w swojej dziedzinie.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie, trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia).

Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Kwestia zatrudnienia, czekającego na absolwentów poszczególnych dziedzin edukacji często spędza sen z powiek świeżo upieczonym absolwentom szkół średnich, przed którymi wybór ścieżki nauki wyższej. Jeśli głównym predyktorem do rozpoczęcia kształcenia jest dla ciebie możliwość zdobycia pragmatycznego zawodu, to inżynieria chemiczna i procesowa najprawdopodobniej okaże się kierunkiem wpasowującym w twoje oczekiwania. Po ukończeniu kształcenia będziesz mógł podjąć pracę w:

 • ośrodkach badawczych
 • laboratoriach
 • międzynarodowych koncernach przemysłowych
 • niewielkich firmach produkcyjnych
 • placówkach oświatowych, jeżeli interesuje cię wykonanie specjalistycznych uprawnień po studiach
 • jako freelancer prowadzący własną działalność gospodarczą

Gdzie studiować na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria chemiczna i procesowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Inżynierii Produkcji UP w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria chemiczna i procesowa Lublin studia i stopnia


Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)