Inżynieria chemiczna i procesowa - Wrocław

Inżynieria chemiczna i procesowa - Wrocław

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
forma: stacjonarne

31.01.2024

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Inżynieria chemiczna i procesowa - Wrocław
Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Przemysł chemiczny stale się rozwija, potrzeba więc specjalistów, którzy pomogą wdrażać lub tworzyć nowe rozwiązania technologiczne. W toku tych studiów można poszerzyć wiedzę w zakresie m.in. inżynierii bioprocesowej, odnawialnych źródeł energii, czy inżynierii reaktorów chemicznych. Wykorzystywanie skomplikowanych reakcji chemicznych w różnych procesach, związanych z przemysłem, to jedna z umiejętności, którą mogą pochwalić się absolwenci.

Przedsiębiorstwa z przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, czy kosmetycznego stoją otworem dla absolwentów kierunku. Osoby, które ukończyły studia, świetnie sprawdzą się w pracy w laboratoriach chemicznych, ośrodkach badawczo-naukowych czy firmach związanych z produkcją odczynników chemicznych.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku przemysł chemiczny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej (Wydział Chemiczny PWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa?

Inżynieria chemiczna i procesowa to nowoczesna propozycja kształcenia, która wzbudza zainteresowanie kandydatów na studia o charakterze inżynierskim. Właśnie dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także zdawać egzaminy dodatkowe na rozszerzeniu. Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą się różnić.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA WE WROCŁAWIU?

Inżynieria chemiczna i procesowa to nowoczesna propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności, umożliwiających projektowanie zintegrowanych procesów i ciągów technologicznych, które pojawiają się w przemyśle chemicznym oraz w branżach pokrewnych, to znaczy w branży energetycznej, spożywczej, farmaceutycznej i biotechnologicznej.

W trakcie zdobywanej edukacji i realizowanych praktyk zawodowych masz szansę nauczyć się projektować aparaty do separacji i oczyszczania produktów, także bioproduktów. Studenci opanowują działanie nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu mogą wykonywać laboratoryjne prace i analizy chemiczne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa we Wrocławiu możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku). Mają charakter uzupełniający w stosunku do pierwszego etapu kształcenia.

Studia inżynierskie odbywają się w tym przypadku przede wszystkim stacjonarnie, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. Studia dzienne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci inżynierii chemicznej i procesowej mają szansę uczęszczać na takie przedmioty jak, chociażby: algebra z geometrią analityczną, procesy dynamiczne, mechaniczne i techniczne podstawy inżynierii procesowej, planowanie i analiza wyników eksperymentu, rozdzielanie układów heterogenicznych. Interdyscyplinarnie konstruowany program kształcenia umożliwi Ci zdobycie rzetelnej wiedzy i potrzebnych do pracy umiejętności.

W trakcie zdobywanej edukacji nabędziesz kompetencje w zakresie projektowania i modelowania procesów jednostkowych i zintegrowanych, które pojawiają się w przemyśle chemicznym oraz w przemysłach pokrewnych.

Nauczysz się projektować aparaty, urządzenia takie jak mieszalniki, reaktory chemiczne, bioreaktory, mikroreaktory, wymienniki ciepła, a także urządzenia, które służą do rozdziału i oczyszczenia substancji chemicznych, produktów spożywczych, leków, enzymów.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek inżynieria chemiczna i procesowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Chemiczny) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Inżynieria chemiczna i procesowa w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku lub 2 lata magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA WE WROCŁAWIU?

Inżynieria chemiczna i procesowa przygotowuje absolwentów do sprawnego działania na krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci szczycą się wiedzą i umiejętnościami, które nabywają w laboratoriach. Zajmują się procesami odnoszącymi się do transportu pędu, masy i ciepła, a także procesami reaktorowymi. Umiejętnie obsługują programy graficzne, obliczeniowe i projektowe.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa:

 • przemysł chemiczny, spożywczy, farmaceutyczny, browarniczy
 • oczyszczalnia ścieków przemysłowych, komunalnych, gazów przemysłowych
 • biura projektowe
 • przemysł petrochemiczny
 • przemysł papierniczy, tekstylny, biotechnologiczny
 • branża grzewcza

Możesz także uczestniczyć w produkcji materiałów do instalacji przemysłowych oraz zajmować się pozyskiwaniem energii odnawialnej.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria chemiczna i procesowa Wrocław studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Mieście wrocławiu

Inżynieria chemiczna i procesowa w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu