Inżynieria chemiczna i procesowa - Rzeszów

Inżynieria chemiczna i procesowa - Rzeszów

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa

12.02.2024

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Inżynieria chemiczna i procesowa - Rzeszów
Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Inżynieria chemiczna i procesowa Rzeszów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Chemiczny PRZ).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa umożliwiają poznanie oddziaływań molekularnych substancji chemicznych, mechanizmów reakcji chemicznych, a także metod analityki chemicznej. Studenci będą mieli okazję zająć się projektowaniem procesów i ciągów technologicznych oraz sterowaniem nimi. Ponadto zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie podstaw technologii zrównoważonych oraz ochrony środowiska, a dodatkowo pod okiem doświadczonej kadry akademickiej zgłębią tajniki biologii, matematyki, chemii i fizyki do procesów technologicznych. Jeśli więc interesujesz się nowoczesnymi technologiami, a także chcesz zdobyć cenione na rynku pracy kwalifikacje, to studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Praca po studiach

Absolwenci inżynierii chemicznej i procesowej będą mogli podjąć zatrudnienie w firmach chemicznych, farmaceutycznych i kosmetycznych. Doskonale odnajdą się zarówno w dużych koncernach przemysłowych, jak i w małych przedsiębiorstwach oraz ośrodkach badawczych. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby absolwenci omawianego kierunku studiów związali swoją karierę zawodową z pracą w różnego rodzaju firmach produkujących implanty czy nanomateriały.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie?

Specyfika, jaką wyróżniają się studia inżynierskie na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa sprawia, że wymagania rekrutacyjne są dość jasne i konkretne – przedmioty odgrywające główną rolę w procesie aplikacji na ten kierunek, to zazwyczaj chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka. Upewnij się, czy te postanowienia aplikacyjne są aktualne poprzez śledzenie strony internetowej wybranej wcześniej uczelni.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • informatyka,
 • matematyka

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Znalezienie wspólnego mianownika dla dwóch pozornie niezależnych dziedzin nauki, takich jak chemia oraz zagadnienia inżynierskie, mogłoby wydawać się bardzo trudne. Jednak studia w Rzeszowie na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa udowadniają, że jest to jak najbardziej możliwe, co więcej, opanowanie treści kierunkowych zagwarantuje szerokie szanse na pragmatyczny rozwój zawodowy. Inżynieria chemiczna i procesowa jest kierunkiem interdyscyplinarnym, który zajmuje się wykorzystaniem wiedzy chemicznej w praktycznym zastosowaniu technicznym.

Rozpoczęcie dowolnego kierunku studiów w sposób całkowicie świadomy i odpowiedzialny powinno zostać poprzedzone dokładną analizą regulaminu kształcenia oraz samej uczelni, która zdecydowała się na włączenie wybranej dziedziny do kanonu oferowanych kierunków.

Inżynieria chemiczna i procesowa, pomimo tego, że znajduje zastosowanie w wielu gałęziach współczesnego przemysłu i gospodarki, bez wątpienia nie jest propozycją, którą powinien rozważyć dosłownie każdy z przyszłych kandydatów na studia wyższe. Jeżeli jesteś jedną z osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z tą dziedziną kształcenia, zastanów się, czy:

 • Interesują cię wyłącznie kierunki studiów w Rzeszowie?
 • W spektrum twoich najbliższych zainteresowań znajdują się między innymi nauki ścisłe i przyrodnicze, ze szczególnym uwzględnieniem chemii?
 • Jesteś na tyle wszechstronnie uzdolniony, że zadowoli cię jedynie studiowanie kierunku interdyscyplinarnego?

W takim razie studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa najpewniej okażą się najlepszym z możliwych wyborów. Nie zastanawiaj się dłużej i sprawdź kryteria kwalifikacyjne, jakie obowiązują na uczelni, która odpowiada ci w największym stopniu.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Wszystkie uczelnie w Rzeszowie stawiają na wykształcenie doskonałych specjalistów, dlatego niezależnie od placówki edukacyjnej, na którą ostatecznie się zdecydujesz, otrzymasz zestaw kompetencji dopasowanych do współczesnego rynku pracy. Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa:

 • nauczą cię przebiegu planowania i przeprowadzania procesów chemicznych
 • zapewnią ci uzyskanie szerokiej wiedzy z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych
 • uzupełnią posiadane kompetencje interpersonalne o całkiem nowe, możliwe do wykorzystania podczas realizacji projektów grupowych, czy nawiązywania współpracy z podwykonawcami

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek inżynieria chemiczna i procesowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Chemiczny) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Nie ulega wątpliwości, że inżynieria chemiczna i procesowa otwiera wiele dróg zawodowych, których specyfika sprosta aspiracjom większości przyszłych absolwentów. Jeżeli marzysz o karierze naukowej, zatrudnij się w: 

 • laboratoriach
 • ośrodkach naukowo-badawczych
 • ośrodkach badawczo-rozwojowych

 

Praca w międzynarodowych korporacjach związanych z branżą chemiczną stanie przed tobą otworem, a dzięki temu, że chemia jest powszechnie stosowana w takich dziedzinach, jak medycyna i farmaceutyka, odnajdziesz się w zawodzie powiązanym właśnie z tymi aspektami nauki. Niezależnie od dokonanego wyboru będziesz mógł liczyć na stabilność zatrudnienia i godne warunki finansowe.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria chemiczna i procesowa Rzeszów studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria chemiczna i procesowa Rzeszów studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie

Inżynieria chemiczna i procesowa w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia