Inżynieria chemiczna i procesowa - Kraków

Inżynieria chemiczna i procesowa - Kraków

Inżynieria chemiczna i procesowa - Kraków

Studia w Krakowie

inżynieria chemiczna i procesowa

Odkryj inżynieriię chemiczną i procesową w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie rozpocznie się 6 czerwca 2023 r. i potrwa do 20 września 2023 r. | Inżynieria chemiczna i procesowa Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie inżynierię chemiczną i procesową możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej PK).
 

Opis kierunku

Przemysł chemiczny stale się rozwija, potrzeba więc specjalistów, którzy pomogą wdrażać lub tworzyć nowe rozwiązania technologiczne. Podczas studiów można poszerzyć wiedzę w zakresie m.in. inżynierii bioprocesowej, odnawialnych źródeł energii, czy inżynierii reaktorów chemicznych. Wykorzystywanie skomplikowanych reakcji chemicznych w różnych procesach, związanych z przemysłem, to jedna z umiejętności, którą mogą pochwalić się absolwenci.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Przedsiębiorstwa z przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, czy kosmetycznego stoją otworem dla absolwentów kierunku. Osoby, które ukończyły studia, świetnie sprawdzą się w pracy laboratoryjnej, w ośrodkach badawczo-naukowych.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria chemiczna i procesowa - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie?

Aby dostać się na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie, warto odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do egzaminu maturalnego w przypadku chęci rozpoczęcia studiów pierwszego stopnia lub postarać się o dobre oceny na dyplomie, jeżeli chcesz kształcić się na drugim stopniu studiów.

Konkurencja może być duża, dlatego postaraj się o uzyskanie satysfakcjonujących wyników. Nie zapomnij o zapoznaniu się ze stroną internetową wybranej uczelni. W ten sposób poznasz szczegóły dotyczące procesu rekrutacji oraz dowiesz się o innych istotnych kwestiach.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie?

Każdy z nas może zaobserwować dynamiczny rozwój przemysłu przetwórczego, którego działania wpływają pozytywnie na cywilizację. Postęp ten prawdopodobnie nie byłby możliwy, gdyby nie grono absolwentów takich kierunków, jak między innymi inżynieria chemiczna i procesowa.

Jest to kierunek, którego celem jest wyposażenie przyszłych absolwentów w obszerną wiedze i umiejętności, dotyczące projektowania, kontrolowania i przeprowadzania procesów przemysłu chemicznego, kosmetologicznego, spożywczego, farmaceutycznego i medycznego.

Jeżeli chciałbyś rozpocząć kształcenie na inżynierii chemicznej i procesowej, powinieneś interesować się szeroko rozumianymi przedmiotami przyrodniczymi oraz ścisłymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Inżynieria chemiczna i procesowa to, jak sama nazwa wskazuje, studia oparte przede wszystkim na dziedzinach technicznych i przedmiotach ścisłych. Dlatego pierwszy stopień kształcenia będzie miał charakter inżynierski i potrwa trzy i pół roku. Następnie absolwenci mogą aplikować na studia drugiego stopnia. Wówczas ich nauka potrwa półtora roku i zostanie zwieńczona uzyskaniem dyplomu z tytułem magistra.

Studia na kierunku inżynieria procesowa w Krakowie mogą być realizowane w trybie stacjonarnym. W związku z tym studenci będą się uczyć od poniedziałku do piątku w tygodniu roboczym, dzięki czemu mogą liczyć na systematyczność zdobywania kompetencji.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Czego się nauczysz podczas kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie? Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, przyszli absolwenci będą mieli okazję zapoznać się i przyswoić bardzo szeroki materiał

Jeśli wybierzesz ten kierunek poznasz w sposób szczegółowy mechanizmy oddziaływań molekularnych substancji chemicznych, dowiesz się w jaki sposób przebiegają skomplikowane reakcje chemiczne i jak można je wykorzystywać w rozmaitych gałęziach przemysłu.

Studenci ponadto zyskają umiejętności przeprowadzania symulacji procesów przemysłowych przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Rosnący popyt na nowoczesne produkty, będące efektem procesów przemysłowych, pozwolą ci nieustannie rozwijać swój intelekt.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie?

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie?

Inżynieria chemiczna i procesowa jest kierunkiem, dzięki któremu posiądziesz szerokie kompetencje nieocenione w różnorodnych gałęziach przemysłu – począwszy od farmaceutycznego, przez kosmetologiczny i kosmetyczny, na przetwórczym skończywszy. Ostateczny sposób ukształtowania ścieżki rozwoju zawodowego będzie uzależniony od twoich aspiracji i zainteresowań.

Jeśli aspirujesz do miana naukowca, będziesz mógł zatrudnić się w ośrodkach naukowo-badawczych oraz laboratoriach, gdzie zajmiesz się tworzeniem odpowiednich substancji oraz badaniem reakcji poszczególnych odczynników. Absolwenci mogą podjąć pracę w międzynarodowych przedsiębiorstwach, korzystających z dorobku naukowego inżynierii chemicznej i procesowej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa:

  • Laboratoria chemiczne,

  • Przedsiębiorstwa kosmetologiczne i kosmetyczne,

  • Ośrodki naukowo-badawcze,

  • Przedsiębiorstwa chemiczne i farmaceutyczne,

  • Firmy związane z produkcją i dystrybucją odczynników chemicznych.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Uczelnia, na której można studiować inżynieria chemiczna i procesowa:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek inżynieria chemiczna i procesowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria chemiczna i procesowa Kraków studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Krakowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia