Inżynieria chemiczna i procesowa - Szczecin

Inżynieria chemiczna i procesowa - Szczecin

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

08.02.2024

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Inżynieria chemiczna i procesowa - Szczecin
Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie rozpocznie się 20 maja 2024 r. i potrwa do 14 lipca 2024 r. | Inżynieria chemiczna i procesowa Szczecin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • chemia
 • fizyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Interdyscyplinarność inżynierii chemicznej i procesowej, a także złożoność prezentowanych podczas edukacji zagadnień, przyciąga wielu chętnych, którzy wyróżniają się ambicją i dążeniem do realizacji pragmatycznych celów.

Aby dostać się na studia w Szczecinie na tym kierunku, podejdź do matury z matematyki, fizyki, informatyki i języka angielskiego, upewniając się uprzednio, czy właśnie te przedmioty są kluczowe podczas kwalifikacji na wybranej przez ciebie uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

 

Inżynieria chemiczna i procesowa jest kierunkiem interdyscyplinarnym, zajmującym się planowaniem, przeprowadzaniem i kontrolowaniem procesów oraz operacji, które stanowią części składowe procesów produkcyjnych w przemyśle chemicznym. Do aktualności tego kierunku chyba nie trzeba nikogo przekonywać – szeroko rozumiany przemysł chemiczny stanowi niejednokrotnie podstawę rozwoju wielu innych gałęzi współczesnej gospodarki, która dąży do ciągłego rozwoju, dlatego zapotrzebowanie na specjalistów do spraw analizy, przeprowadzania i kontroli wszelkich procesów nie maleje. Studia inżynierskie są najlepszą drogą prowadzącą do uzyskania wszechstronnych kompetencji zawodowych.

Uczelnie w Szczecinie starają się sukcesywnie poszerzać proponowaną ofertę edukacyjną, aby odpowiedzieć na zainteresowania i potrzeby rosnącego grona przyszłych kandydatów, dla których priorytetem jest znalezienie takiego kierunku, którego charakter będzie się w pełni pokrywał z ich zainteresowaniami i aspiracjami. Mimo że inżynieria chemiczna i procesowa jest dziedziną popularną, to nie każdy odnajdzie w czasie edukacji siebie. Jesteś zainteresowany pogłębianiem posiadanej wiedzy matematycznej, fizycznej i informatycznej? Chemia jest jednym z twoich ulubionych przedmiotów? Dynamiczny rozwój współczesnego przemysłu nie przestaje cię fascynować? Chciałbyś stać się częścią niezwykle pragmatycznej, inżynierskiej dziedziny kształcenia? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, zdecydowanie powinieneś rozważyć zgłoszenie swojej aplikacji na inżynierię chemiczną i procesową w Szczecinie – najprawdopodobniej będzie to najlepszy z możliwych wyborów!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Siatka studiów, jaką prezentują wszystkie kierunki studiów w Szczecinie, powstała w dwóch podstawowych celach – aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie dzisiejszego przemysłu chemicznego i przemysłowego, a także zapewnić edukację na najwyższym poziomie wszystkim tym, którzy interesują się pogłębianiem interdyscyplinarnych treści technicznych. Przedmiotami, z którymi najprawdopodobniej zetkniesz się podczas swojej przygody z inżynierią chemiczną i procesową, będą między innymi:

 • algebra z geometrią analityczną
 • wprowadzenie do inżynierii chemicznej
 • podstawy chemii nieorganicznej
 • pomiary w aparaturze procesowej
 • projektowanie instalacji projektowych
 • bezpieczeństwo techniczne
 • procesy w układach wielofazowych

Uczelnie w Szczecinie - kierunek inżynieria chemiczna i procesowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie?

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Jakie możliwości zawodowe czekają na absolwentów inżynierii chemicznej i procesowej w Szczecinie? Przede wszystkim takie, które zagwarantują stabilizację na dowolnym szczeblu kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego oraz wiele satysfakcji. Na absolwentów czekają perspektywy podjęcia zatrudnienia w: 

 • firmach farmaceutycznych i chemicznych
 • branży spożywczej
 • przemyśle maszynowym
 • firmach zajmujących się produkcją nanomateriałów
 • ośrodkach badawczych
 • laboratoriach
 • ośrodkach przemysłowych

Gdzie studiować na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie

Poziom i tryb studiów


Inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia