Architektura studia II stopnia - Kraków

Architektura studia II stopnia - Kraków

Architektura studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

administracja

Odkryj administrację w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Architektura w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek architektura

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura w Krakowie?

Chcesz kontynuować swoją naukę na studiach architektonicznych? Pamiętaj, że musisz posiadać już tytuł inżyniera – jest to warunek obligatoryjny, który umożliwi ci wzięcie udziału w procedurze rekrutacyjnej.

Pod uwagę zostanie wzięta twoja średnia ocena ze studiów I stopnia. Będziesz musiał zaprezentować także swoje portfolio, które zostanie ocenione według ustalonej punktacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA?

 

Studia architektoniczne zarezerwowane są wyłącznie dla osób, które dysponują ponadprzeciętnym talentem plastycznym i wysoko rozwiniętymi umiejętnościami ścisłymi. Te wysokie wymagania nie odstraszają jednak kandydatów, co pokazuje, jak dużą popularnością cieszy się właśnie ten profil dydaktyczny. To bowiem dzięki doskonale wykształconym architektom możemy podziwiać wspaniałe budynki, które wzbogacają i zdobią ulice miast. Z każdym dniem możemy też obserwować, jakie przeobrażenia towarzyszą projektowaniu architektonicznemu.

Warto pamiętać, że studia II stopnia mogą być wybrane przez osoby, które mają już za sobą kształcenie I stopnia. Uczelnie w Krakowie przygotowały interesującą ofertę, która pozwoli dalej rozwijać się właśnie w tym obszarze. Jeśli więc chcesz wciąż dbać o swój talent plastyczny i zależy ci posiadaniu kompletnego wykształcenia, to powinieneś wybrać studia magisterskie. Pozwolą ci one zrealizować niemal wszystkie plany zawodowe!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jak zapewne się domyślasz, studia II stopnia na kierunku architektura mają specjalistyczny charakter i studenci wzbogacać się będą o zupełnie nowe kompetencje. Ważne jest jednak to, by bazowali oni na informacjach, które zostały przez nich wyniesione z pierwszego etapu kształcenia. Doskonałe poruszanie wśród zasad projektowania pozwoli na pełne zrozumienie nowych zagadnień. Studenci architektury II stopnia odnajdą w siatce programowej przedmioty takie jak:

 • zaawansowana teoria urbanistyki
 • projektowanie śródmieść
 • krytyka architektoniczna

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Architektura w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Uczelnie w Krakowie oferują studia, które trwają 1,5 roku. Zapoznaj się z ofertami, by mieć pewność, że dobrze wybrałeś. Jedno jest pewne – kształcenie II stopnia ma charakter specjalistyczny, a ty przygotowywać się będziesz do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, dzięki której uzyskasz prestiżowy tytuł magistrach. Na studiach architektonicznych będziesz musiał zaprezentować także makietę.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA?

Kierunki studiów takie jak architektura zaowocują w przyszłości wieloma możliwościami rozwoju zawodowego. To w dużej mierze w pływa na tak dużą popularność tego kierunku. Każdy student chce mieć bowiem pewność, że w przyszłości czeka go praca w pełni zgodna z wykształceniem. A to właśnie studia architektoniczne mogą stać się tego gwarantem. Odpowiednio wcześnie zadbaj jednak o zestaw prac i projektów, którym będziesz mógł się pochwalić podczas procedur rekrutacyjnych.

Abiturienci tego kierunku znajdą pracę przede wszystkim w biurach projektowych i architektonicznych. Mogą pracować oni na wielu różnorodnych stanowiskach:

 • projektantów
 • pracowników biur inwestycyjnych
 • inżynierów
 • wykonawców
 • ekspertów do spraw nadzoru budowlanego

 

Warto wspomnieć, że architekci o rozwój swojej kariery mogą zadbać także na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku architektura (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura (studia II stopnia) w Krakowie

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

 

Co warto sprawdzić idąc na studia II stopnia na kierunku architektura

Przedmioty rekrutacyjne

Kandydaci na dowolne studia drugiego stopnia muszą uprzednio ukończyć poprzedni etap edukacji wyższej. Dlatego jeżeli planujesz podjęcie architektury na drugim stopniu, upewnij się, że uzyskałeś zadowalająco wysokie oceny na dyplomie. To właśnie one mogą zaważyć na twoim przyjęciu na studia w przypadku dużej liczby kandydatów.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Zazwyczaj pierwszym krokiem, jaki powinni wykonać kandydaci na studia wyższe drugiego stopnia, jest stworzenie internetowego profilu na odpowiedniej stronie, a następnie rzetelne uzupełnienie wszystkich niezbędnych informacji, między innymi o wybranym kierunku, uzyskanych wynikach na dyplomie studiów pierwszego stopnia oraz własnych danych osobowych.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Jesteś miłośnikiem sztuki i dziedzin matematycznych? Z uwagą przyglądasz się zarówno zabytkowym budowlom, jak i nowoczesnym przejawom budownictwa? Bez trudu poruszasz się wśród brył przestrzennych, a ponadto wykazujesz się ponadprzeciętną kreatywnością i wyobraźnią? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, to studia drugiego stopnia na kierunku architektura są właśnie dla ciebie!

Pamiętaj jednak, że kandydaci chętni do realizowania kształcenia na drugim stopniu muszą posiadać dyplom ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku architektura

Nie od dziś wiadomo, że architektura jest kierunkiem przyszłości. Pozwala bowiem uzyskać wszechstronne kompetencje, które okażą się nieocenione na współczesnym rynku pracy w wielu obszarach zawodowych. Warto pamiętać, że nie jest to kierunek dla wszystkich. Kandydaci powinni być uzdolnieni artystycznie oraz interesować się dziedzinami ścisłymi.

Studia drugiego stopnia adresowane są do osób, które chciałyby poszerzyć posiadane kwalifikacje, które zdobyły podczas kształcenia pierwszego stopnia. Jest to doskonała opcja dla ambitnych, nieustannie głodnych wiedzy młodych ludzi.

Zatem, czy warto iść na studia architektoniczne drugiego stopnia? Z pewnością tak, jeżeli sprostasz wymaganiom tego wyjątkowego kierunku, a specyfika przyszłej pracy zawodowej będzie spójna z twoimi aspiracjami i zainteresowaniami.

Studia niestacjonarne II stopnia na kierunku architektura

Krakowską architekturę drugiego stopnia można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu, co może okazać się dużym ułatwieniem dla osób, które marzą o pewnej dozie elastyczności podczas planowania swojej przygody z kształceniem wyższym.

Jeżeli wybierzesz studia niestacjonarne, z dużym prawdopodobieństwem będziesz uczył się w weekendy od piątku do niedzieli, zazwyczaj co dwa lub trzy tygodnie. Taka specyfika organizacji kształcenia pozwoli ci na zaoszczędzenie czasu w tygodniu roboczym, dzięki czemu bez trudu podejmiesz pełnoetatową pracę w zawodzie bądź zastanowisz się nad realizowaniem drugiego kierunku studiów.

Osoby, które wybierają studia zaoczne powinny być przygotowane do obowiązku opłacania czesnego. Szczegóły na temat ceny, liczby rat oraz ewentualnych promocji znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

Komentarze (0)