Kosmetologia studia II stopnia - Wrocław

Kosmetologia studia II stopnia - Wrocław

Kosmetologia studia II stopnia - Wrocław

Studia II stopnia we Wrocławiu

kosmetologia

Odkryj kosmetologię we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia II stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia II stopnia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

Jeśli myślisz o studiach drugiego stopnia na kierunku kosmetologia, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Kandydaci przyjmowani są na podstawie średniej arytmetycznej ocen oraz oceny końcowej uzyskanej na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia w ramach kosmetologii.

Ważne jest dostarczenie wymaganych dokumentów we wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu terminie. To zapewni sprawne przejście przez poszczególne etapy rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Mieście wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Kosmetologia to dynamicznie rozwijający się kierunek medyczny, który skupia się na urodzie i zdrowiu naszego ciała. Specjaliści w tym zakresie zajmują się zarówno wizażem, jak i stylizacją, a nawet podologią. Absolwenci kosmetologii współpracują z dermatologami i chirurgami plastycznymi. Wykonują różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i starają się zadbać o wygląd swoich pacjentów.

Studia magisterskie umożliwiają zdobycie dodatkowych kwalifikacji, a przede wszystkim systematyzują wiedzę przekazywaną na studiach pierwszego stopnia. Kosmetologia to kierunek dla estetów, którzy medyczną wiedzę łączą z kreatywnym spojrzeniem na człowieka. Musisz odznaczać się otwartością na drugiego człowieka, a także skrupulatnością w pracy, którą wykonujesz. Jest to zawód intrygujący i bardzo odpowiedzialny.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jeśli posiadasz zmysł estetyczny, interesujesz się wizażem, a może też propagujesz zdrowy tryb życia, kierunek kosmetologia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. Kontynuowanie studiów medycznych w zakresie kosmetologii na drugim stopniu wiąże się z możliwością uzyskania dodatkowych kompetencji dzięki propozycjom specjalizacyjnym. Studenci uczęszczają na szereg interesujących przedmiotów, które zarówno poszerzają wiedzę zdobytą na studiach licencjackich, jak i wzbogacają o zupełnie nową wiedzę. W programie kształcenia znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • prozdrowotny styl życia
 • mikroorganizmy w kosmetologii
 • wpływ zaburzeń endokrynologicznych na skórę
 • medycyna estetyczna z elementami chirurgii plastycznej
 • mikroflora człowieka

 

Program kształcenia konstruowany jest z przedmiotów obligatoryjnych i specjalizacyjnych, a zajęcia odnoszą się do wiedzy ogólnomedycznej i szczegółowej z zakresu kosmetologii.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia medyczne we Wrocławiu na kierunku kosmetologia możesz realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Stopień drugi to studia magisterskie, które trwają dwa lata i kończą się egzaminem magisterskim. 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak kosmetologia są idealne dla osób, które lubią pracę z ludźmi, interesują się zdrowiem, są dokładne i odpowiedzialne. Jako kosmetolog będziesz pracował/a z klientem w gabinetach kosmetycznych, także na zasadzie własnej działalności gospodarczej. Zawodowo absolwenci zajmują się dobieraniem odpowiednich kosmetyków oraz wykonywaniem makijaży artystycznych.

Absolwenci przeprowadzają różnego typu zabiegi kosmetyczne z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej, anty-aging (praktyka przeciwstarzeniowa), a także zabiegi upiększające czy modelowania ciała. Dzięki nowoczesnej aparaturze kosmetycznej potrafią różnicować defekty skóry i kreować wizerunek klienta z uwzględnieniem jego potrzeb i upodobań. Czeka na Ciebie praca w:

 • sektorze spa i wellness oraz odnowy biologicznej 
 • klinikach dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii
 • sektorze pielęgnacji ciała
 • gabinetach kosmetologicznych
 • firmach farmaceutycznych i kosmetycznych
 • salonach kreowania wizerunku

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (studia II stopnia) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia II stopnia) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Kierunki medyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)