Studia historyczne Zielona Góra

Studia historyczne Zielona Góra

Studia historyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

historycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia historyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Studia z historyczne w Zielonej Górze to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze są Studia historyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI HISTORYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

historia

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Zielonej Górze

Aby dołączyć do grona studentów należy mocno przyłożyć się do przedmiotów, takich jak: historia, geografia, filozofia, wiedza o społeczeństwie, język łaciński i kultura antyczna, historia sztuki, język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia historyczne w Zielonej Górze?

„Studiowanie historii przygotowuje raczej do rozumienia teraźniejszości, niż do uciekania od niej w zamierzchłą przeszłość.” – słowa amerykańskiej pisarki Elizabeth Kostovej powinny służyć jako motto wszystkim tym, którzy interesują się historią i wiedzą jak wiele ona znaczy.

Studia historyczne w Zielonej Górze to interesująca podróż do świata ważnych wydarzeń i ludzi, mających olbrzymi wpływ na losy świata. Jeśli lubisz oglądać filmy historyczne, pochłaniasz masę książek, pasjonujesz się wielkimi przywódcami i całkiem nieźle zapamiętujesz daty, to studia historyczne są właśnie dla Ciebie. Historia to poszukiwania, badania, zadawanie pytań, odkrywanie zagadek.

To wyzwanie dla cierpliwych, zmierzających krok po kroku do swojego celu. Historia może być fascynująca, jeśli potrafi się nią zachęcić i w ciekawy sposób prowadzić, czego niestety nie można powiedzieć o części nauczycieli, którzy potrafią zainteresować przedmiotem tylko przy pomocy zapowiadania klasówki. Nieprawdą jest, że kończąc studia historyczne, z braku innych możliwości zostaje się nauczycielem.

Zawód historyka może stanowić świetne tło do kariery menedżerskiej, politycznej, urzędniczej, medialnej, czy biznesowej. Kierunki studiów historycznych realizowane są na Uniwersytecie Zielonogórskim, a wspierane są przez wielu partnerów, na przykład Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Program kształcenia wypracowany został w wyniku konsultacji z wieloma jednostkami, między innymi Archiwum Państwowym w Zielonej Górze, czy Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Chcesz obalać mity mówiące, że nauka historii jest tylko nudnym wracaniem do przeszłości? Wybierz studia historyczne w Zielonej Górze.

 

Praca po studiach historycznych w Zielonej Górze

Jak wygląda historyk? Zapewne wiele osób wyobraża go sobie jako człowieka mieszkającego w domu, w którym nawet podłoga i sufit pokryte są wielkimi regałami z książkami, a jeszcze w wolnych miejscach i najmniejszych szczelinach poupychane są zakurzone mapy. Może i tak, ale nie można powiedzieć tego, że ów historyk z tego domu nie wychodzi. Absolwenci studiów historycznych posiadają szerokie kompetencje, które pozwalają pracować na różnych stanowiskach.

Można znaleźć zatrudnienie w placówkach muzealnych, oświatowych i kulturalnych; w archiwach i wydawnictwach, organach administracji państwowej i samorządu lokalnego. Można pełnić rolę animatora badań historycznych oraz popularyzacji tradycji i dziedzictwa kulturowego w środowiskach lokalnych.

Ale wśród absolwentów znajdziemy też polityków, dziennikarzy, urzędników, przewodników turystycznych, bibliotekarzy, kuratorów muzeów, czy nawet bankowców. Jeśli nie chcemy zbaczać z kierunku historycznego i to z nim chcemy związać swoje życie zawodowe, musimy pomyśleć nad formą realizacji tego pomysłu. Możemy uczyć w szkole, możemy prowadzić audycje telewizyjne i radiowe, możemy pisać artykuły do prasy.

Wszystkie pomysły są świetne. Wiedzy nie brakuje, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby czym prędzej wziąć się do pracy. I tutaj należy zadać sobie bardzo ważne pytanie. Czy wiecie dlaczego wiele młodych ludzi nie przepada za historią? Bo jest w nudny, nieciekawy, pozbawiony pomysłu sposób przekazywana. Wy możecie to zmienić, bo historia to bardzo barwa i ciekawa dziedzina. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Humanistyczny zaprasza na studia na kierunkach:

  • Historia: I i II- stopnia. Specjalności: Nauczycielska oraz Zarządzanie dokumentacją w urzędzie i firmie;
  • Europeistyka i stosunki transgraniczne: studia I- stopnia. Specjalność: Zarządzanie dokumentacją w urzędzie i firmie.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)