Studia historyczne Rzeszów

Studia historyczne Rzeszów

Studia historyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

historycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia historyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

„Historia uczy, że ludzkość niczego się nie nauczyła”- mawiał Georg Wilhelm Hegel. Może czas to zmienić? Kto może wytłumaczyć innym bieg dziejów oraz ich konsekwencje? Wyłącznie historyk. Skrupulatny historyk.

Studia historyczne w Rzeszowie mają za zadanie wykształcenie skrupulatnego, cierpliwego i dociekliwego historyka. Z kim kojarzy Wam się taka postać? Z nudziarzem, który na twardym dysku w swojej głowie zapisane ma wszystkie, nawet najbardziej nieistotne daty, takie jak dzień zakupu krzesła do kuchni przez Jana III Sobieskiego. Na szczęście, ten obraz się zmienia. Historyk to postać zbudowana z ogromnej ilości pytań i wątpliwości. Człowiek drążący coś, co z grubsza wydaje się zrozumiałe.

Osoba, która ma odwagę spojrzeć na pewne wydarzenia inaczej i bacznie analizuje treści zapisane w podręcznikach. Detektyw. Obserwator. Niektórzy zapytają: „Po co nam historycy, odkrywający przeszłość, skoro już jest odkryta i wszystko już wiemy?” Nigdy nie będziemy pewni tego, czy wszystko wiemy, a na dodatek, choć historia jest jedna, to ludzie odczytują ją inaczej, czasami zbyt odlegle, zakłamując ją.

Studia historyczne w Rzeszowie to nauka logicznego myślenia i wiązania faktów. Co jeszcze jest ważne? Aby potrafić dzielić się swoją wiedzą i pasją zarażać młode pokolenia, które, jak widać, z historią nie mają najlepszych relacji. Zobacz, jaką wiedzę i umiejętności możesz zyskać wybierając studia historyczne w Rzeszowie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA HISTORYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI HISTORYCZNE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Rzeszowie

Aby otrzymać indeks i dołączyć do grona studentów należy przebrnąć przez konkurs świadectw. Chcąc studiować nauki historyczne należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z historii. Warto przyłożyć się jeszcze do takich przedmiotów, jak wiedza o społeczeństwie i geografia, oraz zadbać o język polski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA HISTORYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach historycznych w Rzeszowie

Historyk to osoba otwarta, komunikatywna i o szerokich horyzontach. W trakcie studiów otrzymuje dawkę kwalifikacji, sprawiających że może znaleźć zatrudnienie w różnych dziedzinach. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to zawód nauczyciela. Absolwenci studiów historycznych mogą uczyć tego ważnego przedmiotu, ale wtedy, gdy oprócz istotnych uprawnień posiadają pasję dzielenia się swoją wiedzą i umiejętność zainteresowania nią.

Absolwenci historii znajdują zatrudnienie w instytucjach gromadzących i opracowujących dokumenty, które związane są z ważnymi wydarzeniami i losem dziejów. Historycy pracują w mediach i nierzadko realizują programy telewizyjne o historycznym charakterze. Historycy zostają politykami, choć nader rzadko wyciągają wnioski z przeszłości. Mogą organizować wycieczki śladem ważnych wydarzeń, bądź ludzi mających wpływ na losy świata. Absolwenci studiów historycznych posiadają dość szerokie pole do popisu i co najmniej kilka dróg do wyboru. Co ważne, historia powinna być pasją, a dopiero potem zawodem.

Zbyt dużo w niej wątpliwości, znaków zapytania i odcieni szarości, by bez baczniejszej uwagi przyjmować wszystko za pewne. Absolwenci studiów historycznych są także mile widziani w firmach, które z historią mają niewiele wspólnego. Dlaczego? Bo liczą się ich umiejętności. Analiza faktów, umiejętność odseparowania informacji ważnych od niepotrzebnych., rozwinięte logiczne myślenie pozwalające sformułować problem, przeprowadzić wiwisekcję, a na końcu zaprezentować dokładne wyniki.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA HISTORYCZNE

Uczelnią państwową, na której znajdziecie studia historyczne jest Uniwersytet RzeszowskiWydział Socjologiczno- Historyczny zaprasza na kierunek:

  • Historia: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym;
  • Turystyka historyczna i kulturowa: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
  • Muzeologia: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)