Studia historyczne Bydgoszcz

Studia historyczne Bydgoszcz

Studia historyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

historycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia historyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia z historyczne w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia historyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI HISTORYCZNE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Bydgoszczy

Studia historyczne powinny być procesem rozwijania swoich pasji i zainteresowań, czyli przedmiotem obowiązkowym, zdawanym na maturze jest – co oczywiste- historia. Historia należy do nauk humanistycznych, zatem warto przyłożyć się także do języka polskiego, języka obcego, wiedzy o społeczeństwie, czy geografii.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia historyczne w Bydgoszczy?

Jednym z pierwszych zachowanych dokumentów z nazwą miasta „Bydgoszcz” w języku polskim zanotował w 1429 roku Marcin z Międzyrzecza. Ciekawostka historyczna informuje wyraźnie, że w Bydgoszczy historia to rzecz istotna. Dlatego można wybrać się na studia historyczne.

„Historia jest nauczycielką życia” – powiedział Tytus Liwiusz, rzymski historyk; autor monumentalnego dzieła o historii Rzymu. Skoro historia jest nauczycielką życia, to dlaczego niektórzy nie potrafią się niczego nauczyć? Między innymi na to pytanie odpowiedzą studia historyczne w Bydgoszczy.

Odkrywanie przeszłości, zadawanie nowych pytań, szukanie innych dróg zrozumienia istotnych wydarzeń, podstaw narodzin doktryn i ustrojów politycznych. Choć historia jest nauką o przeszłości, to bezapelacyjnie wpływa na teraźniejszość i wpłynie na przyszłość.

Studia historyczne w Bydgoszczy prowadzone są na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, którego geneza sięga 1969 roku, a z obecną nazwą funkcjonuje od 2005 roku. Tutaj, każdy sympatyk tej dziedziny odnajdzie coś dla siebie.

Absolwenci studiów historycznych otrzymują szerokie wachlarz możliwości na rynku pracy. Mogą znaleźć zatrudnienie w archiwach historycznych, placówkach naukowych, biurach konserwatorów zabytków, czy też w firmach outsourcingowych. Kręci Cię historia? Wybór jest prosty – czekają na Ciebie studia historyczne w Bydgoszczy.

 

Praca po studiach historycznych w Bydgoszczy

Będąc absolwentem studiów historycznych w Bydgoszczy możesz pracować jako nauczyciel, animator kultury, redaktor, przewodnik, pilot turystyczny, organizator widowisk turystycznych, urzędnik, pracownik instytucji wojskowej, w służbach ochrony granic, w administracji państwowej i samorządowej, w państwowych służbach ochrony zabytków, antykwariatach, biurach podróży, konsulatach, mediach, agencjach wydawniczych.

Czy można mieć jeszcze inny pomysł na siebie, po ukończeniu studiów historycznych? Oczywiście, że tak. Absolwenci studiów historycznych nierzadko zostają, na dodatek ważnymi, politykami.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Humanistyczny:

  • Historia. Specjalności:  Historia ustroju i administracji, Nauczycielska.
  • Przewodnictwo i pilotaż turystyczny;
  • Regionalistyka europejska. Specjalności:  Regionalistyka w Polsce oraz Regionalistyka w Unii Europejskiej;
  • Wojskoznawstwo. Specjalności: Wojsko, służby mundurowe i organizacje paramilitarne oraz Wojna a cywilizacja.
  • Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków. Specjalności:  Eksploracja skarbów kultury, Zabytkoznawstwo.

Wydział prowadzi także studia podyplomowe na kierunkach:  Historia, Historia i społeczeństwo, Historia i społeczeństwo- Dziedzictwo epok.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)