Studia historyczne Słupsk

Studia historyczne Słupsk

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia historyczne Słupsk | woj. pomorskie

Studia z historyczne w Słupsku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia historyczne Słupsk
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA HISTORYCZNE W SŁUPSKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Historia stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Słupsku są studia historyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Pomorska w Słupsku

Kierunki historyczne:

HISTORIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W SŁUPSKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Słupsku

Zanim odnajdziemy swoje nazwisko na liście przyjętych na studia, musimy doprowadzić do tego biorąc udział w konkursie świadectw. Na maturze należy zdawać historię – naturalnie, na poziomie rozszerzonym, ale warto skupić się także na wiedzy o społeczeństwie i języku angielskim, który będzie potrzebny zwłaszcza tym, którzy będą chcieli wybrać amerykanistykę jako swoją specjalność.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI HISTORYCZNE W SŁUPSKU

historia

STUDIA HISTORYCZNE W SŁUPSKU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia historyczne w Słupsku?

„Nie znać historii to być zawsze dzieckiem” to jedno z najsłynniejszych zdań Cycerona i jedno z najlepiej określających poznawanie historii. Odkrywanie przeszłości to droga do zrozumienia losów nie tylko swojej ojczyzny, ale całego kontynentu i świata, ale także droga ku przyszłości. Historia to ciekawe procesy, ważne wydarzenia mające wpływ na obecną rzeczywistość i ludzie, którzy odcisnęli piętno na innych swoimi poglądami. Historia nie musi być nudna, tak jak uważa część uczniów w liceum. Historia to żywa dziedzina, która wpływa na wszystkie narody świata.

Studia historyczne w Słupsku realizowane są na Akademii Pomorskiej i posiadają kilka specjalności, w tym specjalne dla słuchaczy powyżej pięćdziesiątego roku życia. W ramach kształcenia Instytut Historii słupskiej uczelni współpracuje z wieloma podmiotami. W ich gronie znajdują się, między innymi: Archiwum Państwowe w Koszalinie, Urząd Miejski w Słupsku, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, czy Archiwum Państwowe w Poznaniu.

Studia historyczne w Słupsku poszerzają swoją ofertę kształcenia, urozmaicają program nauczania, co przekłada się na odkrywanie nowych ścieżek zawodowych absolwentów. Osoba kończąca naukę nie musi wyłącznie planować pracy w szkolnictwie, gdyż zdobytą wiedzę i umiejętności może wykorzystać także w dziennikarstwie i nowych mediach, branży turystycznej, czy służbach mundurowych.

Studia historyczne w Słupsku to prowadzenie analiz, oddzielanie danych istotnych od nieistotnych, niestrudzone wyciąganie wniosków. To podróż dla ciekawych. Podróż, która może jeszcze niektórych zaskoczyć. Jesteś ciekawy co kryje się pod mianem studiów historycznych w Słupsku? Koniecznie sprawdź, jaką zdobędziesz tam wiedzę.

 

Praca po studiach historycznych w Słupsku

Absolwenci studiów historycznych posiadają wiedzę i umiejętności, które mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach. Osoby, które wybrały Historię wojskową posiadają kompetencje do pracy w administracji publicznej i samorządowej, a także w wybranych instytucjach administracji specjalnej, a także nabywają wiedzę związaną ze specyfiką działalności służb cywilnych i mundurowych.

Mogą znaleźć zatrudnienie na stanowiskach związanych z analizą informacji, w pracach naukowo- badawczych i innych działaniach jako pracownik lub funkcjonariusz na rzecz podmiotów administracji państwowej i samorządowej oraz w administracji specjalnej, w tym wojskowej, na szczeblu lokalnym i regionalnym. Mogą także brać udział w przygotowaniach do rekonstrukcji historycznych prowadzonych przez instytucje kulturalne i oświatowe.

Absolwent archiwistyki może znaleźć zatrudnienie na stanowiskach związanych z przetwarzaniem danych osobowych i innych informacji prawnie chronionych, w pracy dotyczącej przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej pracodawców, czy też w archiwach, jak i podmiotach, które do swego działania potrzebują informacji znajdujących się w archiwaliach.

A co po amerykanistyce? Można pracować w administracji państwowej i samorządowej oraz podmiotach sektora publicznego w ramach działalności gospodarczej, społecznej i kulturalnej, w organizacjach pożytku publicznego, w instytucjach różnego szczebla współpracujących z podmiotami amerykańskimi, czy też na stanowiskach związanych z przetwarzaniem informacji prawnie chronionych. Kończąc specjalność nauczycielską możemy podjąć pracę nauczyciela i próbować zainteresować historią młode pokolenia.

A jak można zainteresować historią nie tylko uczniów? Na przykład tworząc ciekawe audycje telewizyjne i radiowe.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Filologiczno- Historyczny:

  • Historia: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Amerykanistyka, Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w urzędzie i firmie, Historia wojskowa, Archiwistyka z pomorzoznawstwem, Międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze, Specjalność nauczycielska.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (0)