Studia historyczne Wrocław

Studia historyczne Wrocław

Studia historyczne Wrocław

Największy wybór studiów

historycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia historyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Kochasz chadzać ścieżkami historycznych zdarzeń, postaci, legend? Może powinieneś wybrać studia historyczne we Wrocławiu? Te studia to przygoda sama w sobie! To jedne z najaktywniejszych studiów - wymagające stałych podróży w przestrzeni i w czasie. Podczas nauki o wielkich wydarzeniach, odkopiecie niejedną tajemnicę. Przyjrzyjcie się z nami, jakie możliwości stwarzają Wam studia historyczne we Wrocławiu. Możecie wejść w dziedzinę kultury materialnej i poznać czym jest dziedzictwo kultury materialnej - jak chronić nasze skarby, jak je promować i jak nimi gospodarować, by oprócz wartości naukowych i zaspokojenia czystej ludzkiej ciekawości, przynosiły także korzyści finansowe. Na studiach historii sztuki poznacie takie osobistości jak Rembrandt, Van Gogh czy Canaletto.

Poznacie rzemieślników, artystów stolarzy, projektantów mody dawnych dziejów, jak i przede wszystkim sposób myślenia naszych przodków. Posiądziecie szeroką wiedzę o przeszłości, która pomoże Wam zrozumieć teraźniejszość - to główne zadanie historii. Po to tak właściwie prowadzi się wszystkie badania historyczne. Pomagają one zrozumieć dlaczego dziś jesteśmy tacy, jacy jesteśmy - i z czego wynikają nasze nawyki, skąd przyszły stereotypy, jak kształtowała się nasza mentalność. Studia historyczne we Wrocławiu to wspaniała podróż po meandrach czasu. Po studiach tych bez problemu odpowiecie na pytanie dlaczego decyzja jednego człowieka może zaważyć na losie setek tysięcy ludzi na całym świecie. A co tak właściwie możecie studiować we Wrocławiu? Sprawdźcie, jakie kierunki czekają na wydanie absolwentów!

KIERUNKI HISTORYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA HISTORYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA HISTORYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia historyczne we Wrocławiu

Na studiach historycznych również organizowany jest konkurs świadectw, który wyłania najlepszych kandydatów, posiadających wspaniałe świadectwa maturalne z wynikami ponad przeciętnymi. Jeśli rzeczywiście chcesz dostać się na studia historyczne we Wrocławiu, to przyłóż się do nauki historii, języka polskiego, języka obcego i matematyki lub geografii. To te przedmioty królują w rekrutacji na studia historyczne, które szczerze polecamy dla wszystkich adeptów wiedzy o przeszłości i teraźniejszości.

 

Praca po studiach historycznych

Absolwenci studiów historycznych przede wszystkim pięknie myślą przyczynowo-skutkowo i logicznie, to dlatego spora część z nich realizuje się w polityce, zajmują najważniejsze stanowiska w państwie. Np. nasz były prezydent Bronisław Komorowski z wykształcenia jest historykiem. Historia jest matką życia, wydającą na świat wielkie umysły i potęgi przywódcze. Absolwenci historii zasiadają w radach nadzorczych różnych spółek państwowych i prywatnych. Zajmują stanowiska kierownicze, jak i uczą przyszłe pokolenia myślenia i przewidywania pewnych zdarzeń.

Historycy to przewodnicy życia, często więc znajdują zatrudnienie w prasie, w mediach, w publicystyce. Część osób podejmuje pracę w instytutach badawczych i takich ośrodkach jak IPN. Historycy sztuki najczęściej odnajdują się w muzeach w roli kuratorów wystaw, projektodawców, opiekunów ekspozycji. Studia archeologiczne przygotowują wykwalifikowaną kadrę poszukiwaczy dowodów dawnego życia. Potrafią przekopać całe kilometry. setki hektarów, by znaleźć to, na czego maleńki ślad wpadli przez przypadek. Archeolodzy zazwyczaj pracują wykonując swój zawód. Pozostają na uczelniach, bądź wyjeżdżają do zagranicznych ośrodków naukowych, by prowadzić badania i poznawać świat przyrody i ludzi. Historycy to nauczyciele, jak i przedsiębiorcy. 

Studia historyczne pomagają usystematyzować wiedzę o życiu, dzięki czemu świetnie przygotowują adeptów do podjęcia ryzyka prowadzenia własnego biznesu. Wszystko tak naprawdę zależy od Was i od tego - czy macie pomysł na rozpoczęcie własnej przygody życia, budując historie wedle wyjętych kart!

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr

  • dziedzictwo kultury materialnej - ochrona, promocja, gospodarowanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • historia sztuki - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • historia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • historia w przestrzeni publicznej - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • archeologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • antiquity and archeology - studia I stopnia w języku angielskim, stacjonarne

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)