Studia historyczne Łódź

Studia historyczne Łódź

Studia historyczne Łódź

Największy wybór studiów

historycznych w Łodzi

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia historyczne w Łodzi | woj. łódzkie

Kim jest historyk? To przede wszystkim człowiek rozumiejący przyczynowo-skutkowy charakter dziejów. To nauczyciel życia. To osoba, kierująca się potrzebą katalogowania i upamiętniania wydarzeń, postaci i rzeczy. Studia historyczne w Łodzi prowadzone są na Uniwersytecie Łódzkim przez niewielki, ale bardzo znaczący na arenie naukowej, Instytut Historii. Sporo czasu podczas kształcenia poświęca się nauce o losach świata – studiując historię poznacie bardzo dokładnie zdarzenia z przeszłości, sytuacje, zjawiska i procesy, jakie wpływały na rozwój ludzkości. Bazując na tej wiedzy, układając sobie po kolei rozwój wydarzeń, zrozumiecie na czym tak właściwie polega życie, nauczycie się porządkować, lepiej rozumieć otaczającą rzeczywistość oraz interpretować mechanizmy społeczne, polityczne i gospodarcze.

Po studiach historycznych w Łodzi będziecie wszechstronnie wykształconymi humanistami o bogatych zainteresowaniach. Uniwersytecki Instytut Historii w Łodzi to ceniona jednostka w krajobrazie studiów historycznych w naszym kraju, jak i za granicą. Pracownicy naukowi prowadzą tu bardzo szerokie badania, są dociekliwi i cierpliwi. Studenci często wyjeżdżają w ramach programów Erasmus-Sokrates do zagranicznych uczelni, z których studentami wspólnie prowadzą projekty badawcze.

Studia historii nie tylko zakuwanie dat i przypominanie sobie o postaciach, które gdzieś tam, kiedyś uczyniły coś tam. Tu szczegóły mają znaczenie, prowadzą do pogłębionego rozumienia współczesnego świata. Jak można takie możliwości wykorzystać?

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA HISTORYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:

KIERUNKI HISTORYCZNE W ŁODZI

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Łodzi

Aby rozpocząć przygodę studiowania historii w Łodzi należy bardzo dobrze przygotować się z przedmiotów historia, WOS, geografia, język polski, matematyka, język obcy nowożytny, dwa z nich musicie opanować w stopniu bardzo dobrym. Miejsc na studiach historycznych w Łodzi jest zaledwie 130! Bardzo ważne są wyniki egzaminu maturalnego z języka obcego, tutaj na aspekt posługiwania się innym językiem zwraca się szczególną uwagę.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA HISTORYCZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

Praca po studiach historycznych w Łodzi

Gdzie tak właściwie może pracować historyk – absolwent z wykształceniem humanistycznym, który najlepiej zna się na historii Polski, historii powszechnej? Przy zdobywaniu ogromnej wiedzy studenci uczą się trudnej sztuki krytycznej obserwacji współczesności, wydarzeń politycznych i społecznych, potrafią analitycznie myśleć.

Przez wzgląd na troskę o znajomość języków obcych, absolwenci są biegli w co najmniej jednym języku, potrafią się szybko uczyć, mają genialną pamięć! Kolejną kompetencją, z jaką wchodzą na rynek pracy, jest umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technikami informacyjnymi. Takie osoby mogą starać się o zatrudnienie w ośrodkach oświatowych (szkołach), kulturalnych, muzealnych, ale również mediach, administracji (Wydziały Archiwów Miast). Wiele osób po studiach historycznych wchodzi w świat dyplomacji i polityki, tak na przykład ostatni prezydent naszego kraju Bronisław Komorowski to historyk z wykształcenia. Czyż nie jest to motywujące? 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA HISTORYCZNE

Uniwersytet Łódzki zaprasza na Wydział Filozoficzno - Historyczny na studia:

  • Historia – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: ogólnohistoryczna, archiwistyczna, nauczycielska
  • Historia sztuki - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • Archeologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne w Instytucie Etnologii i Archeologii UŁ
  • Wojskoznawstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 

Poza Uniwersytetem nie znajdziecie innych możliwości kształcenia się w kierunku historii w Łodzi – niezwykle ciekawym dla historyka mieście, w którym zderzają się cztery kultury, czyli cztery historie, których wciąż nie zbadano i nie poznano w stopniu satysfakcjonującym. Może to zadanie czeka na Was?

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)