Studia historyczne Toruń

Studia historyczne Toruń

Studia historyczne Toruń

Największy wybór studiów

historycznych w Toruniu

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia historyczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia z historyczne w Toruniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są Studia historyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W TORUNIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI HISTORYCZNE W TORUNIU

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Toruniu

Aby dostać się na studia historyczne w Toruniu należy przystąpić do konkursu świadectw. Na maturze najlepiej zdawać historię, oczywiście na poziomie rozszerzonym, język polski, język obcy i wiedzę o społeczeństwie. Cenionym przedmiotem bywa także geografia, którą także warto brać pod uwagę.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia historyczne w Toruniu?

Rozpoczęcie studiów historycznych w Toruniu może okazać się świetnym pomysłem. Toruń to jedno z najstarszych miast Polski, na dodatek ze swoim średniowiecznym zespołem miejskim wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Studia historyczne w Toruniu to kilka kierunków kształcenia, które zainteresują każdego, kto lubi poszukiwać, odkrywać, analizować i sprawdzać. Dzisiejszy historyk nie przypomina już tego z dawniejszych lat. Nie wkuwa na pamięć dat i nie przewraca, niemal bez namysłu, stron w podręcznikach. Bada procesy, zadaje pytania, miewa wiele wątpliwości. Poznawanie historii bazuje na umiejętności logicznego myślenia i wiązaniu wielu wątków i kawałków w jedną, jasną układankę.

Absolwenci studiów historycznych w Toruniu, po otrzymaniu solidnego wykształcenia, otrzymują szeroki wachlarz możliwości na rynku pracy; archiwa historyczne, placówki naukowe zajmujące się różnymi aspektami badania dziejów, biura konserwatorów zabytków, czy firmy outsourcingowe- to tylko niewielki procent zawodów, w których odnajdą się ci, którzy ukończą naukę.

A jest ona realizowana na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, jednej z najlepszych uczelni w kraju. Jeśli masz w sobie żyłkę odkrywcy i pasjonuje Cię wszystko, co wiążę się z historią, to studia historyczne w Toruniu będą najtrafniejszym wyborem kształcenia. Przeczytaj, co mają Ci do zaproponowania.

 

Praca po studiach historycznych w Toruniu

Absolwenci studiów historycznych mogą podjąć pracę w różnych placówkach i instytucjach. Jest to uzależnione od konkretnego kierunku kształcenia. Po ukończeniu nauki można znaleźć zatrudnienie w archiwach historycznych, archiwach bieżących działających w każdym urzędzie, instytucji, bądź przedsiębiorstwie, urzędach, biurach i kancelariach na stanowisku menedżera procesu zarządzania dokumentacją, albo firmach outsourcingowych.

Ponadto, na absolwentów studiów historycznych czekają placówki oświatowe różnych szczebli z uprawnieniami do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie, redakcjach czasopism społeczno- politycznych i historycznych oraz wydawnictwach, placówkach naukowych, zajmujących się różnymi aspektami badania dziejów, takich jak, na przykład Instytut Pamięci Narodowej, państwowych, samorządowych i społecznych instytucjach kulturalnych, muzeach, galeriach sztuki współczesnej, działach krytyki artystycznej, biurach konserwatorów zabytków, czy mediach.  

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Nauk Historycznych:

  • Archeologia;
  • Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją;
  • Etnologia- antropologia kulturowa;
  • Historia;
  • Historia sztuki

dowiedz się więcej 

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)