Studia historyczne Częstochowa

Studia historyczne Częstochowa

Studia historyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

historycznych w Częstochowie

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia historyczne Częstochowa | woj. śląskie

Studia z historyczne w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA HISTORYCZNE W CZĘSTOCHOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Historia stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są studia historyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Częstochowie

Aby poważnie myśleć o studiach historycznych należy poważnie podejść do matury. W procesie rekrutacji brane pod uwagę są następujące przedmioty: język polski, język obcy, historia lub wiedza o społeczeństwie, geografia, lub inny przedmiot o profilu humanistycznym, ewentualnie nauk społecznych. Bez tzw. postępowania kwalifikacyjnego przyjmowani są absolwenci z maturą międzynarodową oraz laureaci i uczestnicy szczebla centralnego olimpiad historycznych, olimpiad wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, czy wiedzy o Unii Europejskiej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI HISTORYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

Jak wyglądają studia historyczne w Częstochowie?

Studia historyczne w Częstochowie to jedna uczelnia, jeden wydział i kilka specjalności. Możliwość zdobycia szerokiej wiedzy, która po zakończeniu nauki może zostać wykorzystana w wielu miejscach i instytucjach, od muzeum wojskowego zaczynając, na Siłach Zbrojnych kończąc.

W nauce i zgłębianiu dziedzin najważniejsza jest pasja i zapał. Bez tych czynników studiowanie historii może stać się nieciekawym, pozbawionym satysfakcji siedzeniem nad książkami. A przecież poznawanie historii to interesująca podróż do przeszłości, z której powinniśmy wyciągać, znaczące dla przyszłości, wnioski.

Studia historyczne w Częstochowie to próba analizowania i rozumienia zjawisk i procesów historycznych, mających wpływ na losy świata, państwa, a także narodów słowiańskich. Czym powinien charakteryzować się kandydat na studia historyczne? Zapałem do odkrywania prawdy, cierpliwością i skrupulatnością, ilością zadawanych pytań. Dlaczego? Zbyt wielu jest historyków przyjmujących wszystko za pewnik, bez postawienia pytania.

Studia historyczne w Częstochowie prowadzone są na jednej uczelni, UHP im. Jana Długosza, i przygotowują do pracy w różnych zawodach, w których historia stanowi mocny fundament. Kończąc naukę, nie trzeba od razu planować kariery w roli nauczyciela historii.

Zdobytą wiedzę można wykorzystać na innych polach, wśród których znajdują się: dziennikarstwo, muzealnictwo, czy turystyka historyczna. Jeśli chcesz wziąć udział w podróży przez losy świata i przekonać się co dokładnie kryje się pod mianem studiów historycznych w Częstochowie, to zapoznaj się z ich ofertą.

 

Praca po studiach historycznych w Częstochowie

Celem studiów historycznych nie jest wykształcenie wykwalifikowanych historyków, gdyż taki zawód, po prostu, nie istnieje. Na studiach można zdobyć kompetencje zawodowe, które pozwolą pracować na stanowisku nauczyciela historii, archiwisty, edytora tekstów źródłowych, czy też popularyzatora wiedzy historycznej. Ale przede wszystkim, ucząc się historii można uzyskać umiejętności, które czynią z absolwentów atrakcyjnych kandydatów do pracy.

Wśród absolwentów studiów historycznych znajdziemy przedsiębiorców, polityków, pracowników muzeów, urzędników i bankowców, przewodników turystycznych, animatorów kultury, czy dziennikarzy. Rozwijają się także nowe zawody, w których umiejętności zdobywane na studiach historycznych mogą się okazać kluczowe, jak choćby manager, broker i selektor informacji.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Filologiczno- Historyczny:

  • Historia: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Nauczycielska, Archiwistyczna, Krajoznawczo- turystyczna, Rekonstrukcja historyczna, Militarioznawstwo, Regionalistyka, Antropologia historyczna, Historia narodów słowiańskich.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)