Studia historyczne Opole

Studia historyczne Opole

Studia historyczne Opole

Największy wybór studiów

historycznych w Opolu

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia historyczne Opole | woj. opolskie

Historia - matka nauka, porządkująca, wyjaśniająca, zbierająca drobne elementy w prawdziwe historie. Historia to nauka dowodzenia i sprawdzania. Nauka cierpliwości i poszanowania dziejów. Studia historyczne opracowane zostały jako ścieżka edukacyjna dla osób lubujących odkrywać tajemnice i zagadki, poszukujące rozwiązań trudnych spraw, a także osób nastawionych na wyciąganie wniosków przyczynowo-skutkowych z minionych zdarzeń. Historycy świetnie przewidują działania wybranych osób, potrafią zarządzać pracą zespołową i badać niezbadane.

Potrafią interpretować zdarzenia i źródła. Cytują, deklamują i analizują - świetnie sprawdzają się w roli zarządzającego. To urodzeni przywódcy i dyrektorzy. A to dzięki umiejętnościom analitycznym i kompetencjom do patrzenia na rzeczywistość z różnej perspektywy. Jeśli czujesz miętę do historii, zgłoś się na studia historyczne w Opolu. Prowadzone są tu podstawowe kierunki, dzięki którym znajdziesz idealny kierunek rozwoju dla siebie. Spójrz, co takiego możesz studiować w Opolu.

KIERUNKI HISTORYCZNE W OPOLU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA HISTORYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia historyczne w Opolu

Jeśli marzysz o zostaniu historykiem - zgłoś się na studia na Uniwersytecie Opolskim. Stań do kolejki w konkursie świadectw i pochwal się wspaniałymi wynikami z matury z historii, języka polskiego, jak i dodatkowego przedmiotu humanistycznego na poziomie rozszerzonym. Dzięki dobrze zdanej matury, zapewnisz sobie wstęp na studia historyczne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach historycznych

Kim są zawodowi historycy? Część absolwentów wchodzi w rolę nauczyciela. Szukają zatrudnienia w szkoła podstawowych i licealnych. Część podąża drogą naukową, realizując swoje pasje w obrębie struktur akademickich. Inni decydują się na drogę przez muzea i badania archeologiczne - znajdują zatrudnienie w muzeach, instytutach pamięci i takich instytucjach jak IPN. Historycy wchodzą również w struktury polityczne. Zostają posłami, radnymi, dyrektorami placówek szkolnych czy też, jak np. Bronisław Komorowski - prezydentami krajów. Absolwenci historii, którzy uczyli się dla siebie i z historii wyciągnęli mądre wnioski, są bardzo dobrze przygotowani do pracy zawodowej. Nie lekceważcie praktyk i staży - idźcie tam, gdzie czujecie, że możecie się czegoś nauczyć. Doświadczenie pomoże Wam nabrać ogłady, a także pozwoli Wam wybrać najlepszą ścieżkę rozwoju dla Was.

STUDIA HISTORYCZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA HISTORYCZNE

Studia historyczne możecie zrealizować na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Nauk Społecznych, w ramach kierunków:

  • historia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • turystyka historyczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)