Studia historyczne Opole

Studia historyczne Opole

Studia historyczne Opole

Największy wybór studiów

historycznych w Opolu

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia historyczne Opole | woj. opolskie

Studia z historyczne w Opolu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Opolu są Studia historyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W OPOLU

SORTOWANIE:

KIERUNKI HISTORYCZNE W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne w Opolu

Jeśli marzysz o zostaniu historykiem - zgłoś się na studia na Uniwersytecie Opolskim. Stań do kolejki w konkursie świadectw i pochwal się wspaniałymi wynikami z matury z historii, języka polskiego, jak i dodatkowego przedmiotu humanistycznego na poziomie rozszerzonym. Dzięki dobrze zdanej matury, zapewnisz sobie wstęp na studia historyczne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia historyczne w Opolu?

Historia - matka nauka, porządkująca, wyjaśniająca, zbierająca drobne elementy w prawdziwe historie. Historia to nauka dowodzenia i sprawdzania. Nauka cierpliwości i poszanowania dziejów. Studia historyczne opracowane zostały jako ścieżka edukacyjna dla osób lubujących odkrywać tajemnice i zagadki, poszukujące rozwiązań trudnych spraw, a także osób nastawionych na wyciąganie wniosków przyczynowo-skutkowych z minionych zdarzeń.

Historycy świetnie przewidują działania wybranych osób, potrafią zarządzać pracą zespołową i badać niezbadane. Potrafią interpretować zdarzenia i źródła. Cytują, deklamują i analizują - świetnie sprawdzają się w roli zarządzającego. To urodzeni przywódcy i dyrektorzy.

A to dzięki umiejętnościom analitycznym i kompetencjom do patrzenia na rzeczywistość z różnej perspektywy. Jeśli czujesz miętę do historii, zgłoś się na studia historyczne w Opolu. Prowadzone są tu podstawowe kierunki, dzięki którym znajdziesz idealny kierunek rozwoju dla siebie. Spójrz, co takiego możesz studiować w Opolu.

 

Praca po studiach historycznych

Kim są zawodowi historycy? Część absolwentów wchodzi w rolę nauczyciela. Szukają zatrudnienia w szkoła podstawowych i licealnych. Część podąża drogą naukową, realizując swoje pasje w obrębie struktur akademickich. Inni decydują się na drogę przez muzea i badania archeologiczne - znajdują zatrudnienie w muzeach, instytutach pamięci i takich instytucjach jak IPN. Historycy wchodzą również w struktury polityczne.

Zostają posłami, radnymi, dyrektorami placówek szkolnych czy też, jak np. Bronisław Komorowski - prezydentami krajów. Absolwenci historii, którzy uczyli się dla siebie i z historii wyciągnęli mądre wnioski, są bardzo dobrze przygotowani do pracy zawodowej. Nie lekceważcie praktyk i staży - idźcie tam, gdzie czujecie, że możecie się czegoś nauczyć. Doświadczenie pomoże Wam nabrać ogłady, a także pozwoli Wam wybrać najlepszą ścieżkę rozwoju dla Was.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA HISTORYCZNE

Studia historyczne możecie zrealizować na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Nauk Społecznych, w ramach kierunków:

  • historia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • turystyka historyczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)