Studia historyczne Szczecin

Studia historyczne Szczecin

Studia historyczne Szczecin

Największy wybór studiów

historycznych w Szczecinie

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia historyczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia z historyczne w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA HISTORYCZNE W SZCZECINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Archeologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Historia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Studia nad wojną i wojskowością stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są studia historyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagani na studia historyczne w Szczecinie

Konkurs świadectw to obowiązujący sposób rekrutacji na studia historyczne w Szczecinie. Aby dostać się na nie, należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z historii, geografii, języka polskiego, języka obcego nowożytnego, wiedzy o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

KIERUNKI HISTORYCZNE W SZCZECINIE

Jak wyglądają studia historyczne w Szczecinie?

Szczecin uzyskał prawa miejskie w 1243 roku, z rąk Barnima I Dobrego, z dynastii Gryfitów. Ta informacja na pewno nie należy do najważniejszych, chyba że… myśli się o studiach historycznych w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Studia historyczne w Szczecinie nie należą do najszerszych, z ogromnym wyborem, ale i tak powinny zwrócić uwagę tych, którzy lubią poszukiwać, odkrywać i analizować. Ważne jest także to, że obalają stereotyp mówiący, że absolwenci historii wyłącznie zostają nauczycielami i tylko w takiej roli próbują zainteresować młode pokolenia tą dziedziną. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas nauki mogą stanowić mocny fundament do kariery politycznej, menedżerskiej, medialnej czy biznesowej.

Studia historyczne w Szczecinie realizowane są przez Uniwersytet Szczeciński, na Wydziale Humanistycznym. Ich celem jest, przede wszystkim, wyposażenie studenta w podstawowe elementy warsztatu naukowego, pozwalające na samodzielną analizę i opracowanie źródła historycznego, a także rozwinięcie umiejętności, które pomogą w poznawaniu i rozumieniu zjawisk kulturowych w dziejach człowieka.

A jakie przedmioty czekają studentów do zaliczenia? Archeologia paleolitu i mezolitu, historia powszechna XX wieku, elementy muzealnictwa i ochrony zabytków, historia a media elektroniczne. Emil Ludwig powiedział: „Trzeba wpierw studiować historię, jeśli pragnie się dalej ją tworzyć.” Brzmi jak wyzwanie? Czemu nie! Podejmijcie je i sprawdźcie, co oferują Wam studia historyczne w Szczecinie.

 

Praca po studiach historycznych w Szczecinie

Absolwenci studiów historycznych w Szczecinie mogą zostać badaczami przeszłości i odkrywać na nowo to, o czym nierzadko wszyscy już zapomnieli. Tworzyć układankę istotnych wydarzeń z najmniejszych cząsteczek, inaczej interpretować idee, które od dawna pokryły się kurzem niepamięci.

Absolwenci studiów historycznych mogą opowiadać o niej na wiele sposób. Obecnie, popularną formą są media. Można być niemal pewnym, że zawsze będą produkowane audycje telewizyjne, programy edukacyjne i dokumentalne, a prawdziwy pasjonat dziejów może sprawdzić się jako przyciągający uwagę prezenter. Będąc archeologiem można przeczesywać hektary ziemi, w poszukiwaniu znaków dawnych osad, kultur, obyczajów. Można zająć się popularyzacją ciekawostek w postaci organizowania wycieczek.

Można prowadzić długie wyprawy śladem historii i ważnych postaci; żołnierzy, przywódców, możnych władców. Inną możliwości kariery zawodowej jest praca w szkolnictwie, w roli nauczyciela i przekazywanie w jak najciekawszy sposób swojej pasji kolejnym pokoleniom. Absolwenci studiów historycznych mają coraz więcej możliwości do tego, by popularyzować swoją wiedzę. Co za tym idzie, łatwiej można zainteresować tą dziedziną młodsze pokolenia.

POPULARNE KIERUNKI W SZCZECINIE POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Humanistyczny:

  • Archeologia;
  • Historia. Specjalności: Archiwistyczna, Pomorskie dziedzictwo kulturowe.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)