Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Studia jednolite w Rzeszowie

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie to studia jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia

Jeżeli marzysz o zdobyciu pracy związanej z niesieniem codziennej pomocy ludziom w potrzebie, dlatego interesują cię medyczne kierunki studiów w Rzeszowie, rozważ aplikację na fizjoterapię.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka

 

Jako przyszły kandydat przygotuj się do zdawania, najlepiej na poziomie rozszerzonym, następujących przedmiotów maturalnych: biologii, chemii, fizyki, fizyki i astronomii oraz matematyki.

Pamiętaj również, że uczelnie w Rzeszowie mogą wprowadzać zmiany w regulaminie nauczania oraz rekrutacji, dlatego zapoznaj się ze stroną internetową wybranego ośrodka kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia?

Fizjoterapia jest jednym z chętniej wybieranych kierunków jednolitych magisterskich, które możesz rozpocząć w wielu ośrodkach akademickich, między innymi w Rzeszowie. Nabywając kompetencje medyczne, stajesz się ekspertem w swojej dziedzinie, a tych na rynku pracy wciąż brakuje.

Interesujesz się naukami medycznymi? Z uwagą śledziłeś przebieg lekcji biologii i chemii w szkole? Wykazujesz ponadprzeciętną empatię, a twoje interpersonalne kompetencje pozwalają na rozmowę z każdym człowiekiem? Jesteś wyrozumiały, cierpliwy i odpowiedzialny? Posiadasz wytrzymałość fizyczną, która pozwoli ci na wykonywanie masaży i innych zabiegów rehabilitacyjnych? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej studia medyczne na kierunku fizjoterapia okażą się najlepszym z możliwych wyborów!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.


2. Program studiów

Ze względu na interdyscyplinarność nauk medycznych, do kanonu których należy między innymi fizjoterapia, jako student napotkasz na swojej drodze wiele semestrów, wypełnionych po brzegi przedmiotami kierunkowymi. Rozpoczynając kształcenie, zgłębisz podstawy takich dziedzin, jak między innymi anatomia i fizjologia człowieka, genetyka oraz immunologia, które będę stanowiły solidną podstawę pod rozwój znacznie bardziej złożonych kompetencji fizjoterapeutycznych.

Szczególną rolę w procesie dydaktycznym odegrają praktyczne zajęcia oraz praktyki studenckie. Dzięki nim opanujesz konkretne techniki rehabilitacyjne, nauczysz się wykonywania masaży leczniczych, a ponadto rozwiniesz zdolności manualne i wytrzymałość fizyczną, które okażą się nieocenione podczas wielogodzinnej pracy zawodowej. Jako że praca z klientami wymaga odpowiedniego podejścia, zapoznasz się z podstawami psychologii oraz weźmiesz udział w licznych projektach grupowych. Przedmiotami obecnymi w siatce kształcenia na rzeszowskiej fizjoterapii będą:

 • patofizjologia,
 • ortopedia,
 • fizjologia człowieka,
 • terapia manualna,
 • masaż klasyczny,
 • fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia,
 • medycyna fizykalna.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku fizjoterapia w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jednolite studia w Rzeszowie mają charakter jednostopniowy. Oznacza to, że studenci zmierzą się z pięcioletnim cyklem kształcenia, złożonym z dziesięciu semestrów. Pamiętaj, że fizjoterapia dysponuje złożonym, obszernym programem kształcenia, bazującym głównie na skomplikowanych naukach medycznych.

Zwieńczeniem zdobytych kompetencji będzie przystąpienie do obrony pracy dyplomowej, dzięki której uzyskasz tytuł magistra.

Jaka praca po studiach na kierunku psychologia?

Współcześnie coraz więcej pacjentów musi korzystać z usług fizjoterapeutycznych, dlatego miejsc pracy dla absolwentów fizjoterapii najprawdopodobniej nie zabraknie. Zanim wybierzesz tę najbardziej odpowiednią opcję pamiętaj, aby do wykonywanego zawodu podchodzić z pasją, zaangażowaniem i cierpliwością, która na pewno zostanie wielokrotnie wystawiona na próbę.

Absolwenci rzeszowskiej fizjoterapii znajdą pracę w wielu sektorach współczesnej branży medycznej. Zatrudnienia mogą szukać w szpitalach na oddziałach ortopedycznych i rehabilitacyjnych, salonach masażu, SPA i fitness, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach dla sportowców, domach spokojnej starości, domach opieki społecznej, sanatoriach, a także publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Jeśli jesteś przedsiębiorczy, postaraj się o założenie własnej działalności gospodarczej pod postacią profesjonalnego gabinetu rehabilitacyjnego.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki medyczne w Rzeszowie

Rozwiń

Komentarze (0)