Studia matematyczne Zielona Góra

Studia matematyczne Zielona Góra

Studia matematyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

matematycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Pitagoras powiedział, że liczby rządzą światem. Roger Bacon twierdził, że matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki, a Alain Badiou uważał, że bez matematyki jesteśmy ślepi. Nie patrząc na to, czy powyższe zdania są prawdziwe czy nie, pewne jest to, że matematykę spotkamy wszędzie, w każdym aspekcie naszego życia. Studia matematyczne w Zielonej Górze mają na celu przekazać gruntowną wiedzę z tej dziedziny, oraz pokazać, że matematyka nie jest niewytłumaczalną magią, do której dostęp mają wyłącznie najgłębiej wtajemniczeni czarodzieje. Czym powinien charakteryzować się matematyk? Umiejętnością logicznego, ale także abstrakcyjnego myślenia, szybkim reagowaniem na zaistniałą sytuację i cierpliwością w poszukiwaniu dróg rozwiązań. Według wielu źródeł nadchodzi czas matematyków. To oni zaistnieją w świecie, pełniąc funkcję biznesmenów XXI wieku.

Dzisiaj matematyk to młody, lubiący wyzwania energiczny człowiek o szerokich horyzontach. Pracuje w dużym banku, korporacji, poważnej firmie ubezpieczeniowej, albo prowadzi własną działalność. Świadomie wybrał taką ścieżkę kształcenia, by móc sprawować ważne, odpowiedzialne i ciekawe funkcje.

Studia matematyczne nie należą do łatwych, ale do satysfakcjonujących. Dodatkową motywacją do nauki jest fakt, iż według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń absolwenci kierunków ścisłych, w tym oczywiście matematycy, są w uprzywilejowanej sytuacji na rynku pracy. Czyli warto poznać królową nauk? Zdecydowanie warto! Zapoznaj się z ofertą studiów matematycznych w Zielonej Górze.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI MATEMATYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia matematyczne odbywa się poprzez konkurs świadectw. Najważniejszym przedmiotem, co oczywiste, jest matematyka. Innymi przedmiotami, o które warto zadbać są: fizyka z astronomią, chemia i biologia, a także – i nie warto o tym zapominać- język polski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych w Zielonej Górze

Jeśli rzeczywiście liczby rządzą światem, to absolwenci studiów matematycznych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Część osób wybierze kariery w szkolnictwie, próbując zainteresować królową nauk swoich uczniów, a inni mogą zastanowić się nad ofertami pracy o zupełnie innym charakterze. Popularnym zajęciem dla matematyka jest praca aktuariusza w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Prowadzi on wycenę zobowiązań wobec klientów, kalkuluje składki, ustala metody tworzenia rezerw finansowych w zakładzie ubezpieczeń. Innym zawodem może być analityk rynku. Praca polega na badaniach i analizowaniu danych, które pomogą ustalić zależności między popytem, podażą i ceną danych produktów, bądź usług. Informacje te pomagają w opracowaniu strategii sprzedażowej danej firmy lub przedsiębiorstwa.

Matematyk może również założyć własną firmę. Stworzenie biznesplanu nie będzie dla niego trudnym zadaniem. Osoba wybierają zawód matematyka powinna mieć odpowiednie predyspozycje, takie jak umiejętność abstrakcyjnego myślenia oraz dostrzegania rozwiązań problemu. Ale czy warto? Zdecydowanie warto. Prestiżowy dziennik Wall Street Journal stworzył zestawienie zawodów, które mają największe perspektywy rozwojowe. Na pierwszym miejscu znaleźli się… matematycy. I to jest odpowiedź dla tych, którzy jeszcze mają pytania i wątpliwości. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii zaprasza na kierunki:

  • Matematyka. Specjalności: Informatyka matematyczna, Matematyka z informatyką w ekonomii, Matematyka z informatyką w finansach i ubezpieczeniach, Modelowanie matematyczne, Specjalność nauczycielska;
  • Informatyka i ekonometria. Specjalności: Analityka biznesowa, Statystyka i ekonometria, Systemy informacyjne;
  • Inżynieria danych. Specjalności: Modelowanie i analiza danych, Projektowanie i obsługa systemów analitycznych.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)