Studia matematyczne Opole

Studia matematyczne Opole

Studia matematyczne Opole

Największy wybór studiów

matematycznych w Opolu

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Opole | woj. opolskie

Ludzie bardzo rzadko zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest matematyka we współczesnym świecie. Na tej podstawie powstało kilka mitów, których obalanie zajmie zapewne wiele czasu i wysiłku. Wśród wielu osób, po wypowiedzeniu słowa „matematyk” nasuwa się myśl o starszym profesorze, rodem z filmu przygodowego. Nosi grube okulary, ciężką teczką i nie ma pojęcia o niczym innym, poza liczbami, równaniami i Pitagorasem. Współczesny matematyk diametralnie odbiega od tego obrazu. Jest młody, żywiołowy, a jego praca nie musi wiązać się wyłącznie z etatem w szkole.

Studia matematyczne w Opolu mają wykształcić właśnie takich matematyków. Energicznych, pomysłowych, bez których dzisiejszy świat postawiony na liczbach będzie dla większości niezrozumiały. Ci, którzy kochają liczby mają coraz więcej możliwości rozwoju i kariery zawodowej. W dobie nieprzewidywalnych wydarzeń coraz częściej stawia się na tych, którzy przy pomocy obliczeń potrafią przewidzieć przyszłość w biznesie, zachowania rynku, ryzyka operacyjne. Studia matematyczne nie należą do łatwych, ale ukończenie ich może dać wiele satysfakcji.  Co jeszcze może przekonać do rozpoczęcia studiów matematyczny? Prestiżowy, amerykański dziennik Wall Street Journal stworzył zestawienie zawodów, które mają największe perspektywy rozwojowe. Matematycy zajęli...tak, pierwsze miejsce. Warto więc rozpocząć swoją przygodę z królową nauk na wyższym poziomie. Sprawdźcie studia matematyczne w Opolu.

KIERUNKI MATEMATYCZNE W OPOLU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia matematyczne w Opolu

Nietrudno zgadnąć, iż najważniejszym przedmiotem na świadectwie jest matematyka. Aby dołączyć do grona studentów należy pochwalić się bardzo dobrym wynikiem. Oczywiście na poziomie rozszerzonym. Laureaci i finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, lub Olimpiady Informatycznej przyjmowani są bez postępowania kwalifikacyjnego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych w Opolu

Mówienie o pracy po studiach matematycznych to obalanie mitów i otwieranie oczu. Wciąż, gdzie niegdzie, panuje przekonanie, że absolwent  matematyki zostaje nauczycielem tego przedmiotu i straszy uczniów klasówkami. Rzeczywistość się zmienia i to bardzo wyraźnie. Do Polski z Zachodu wędrują nowoczesne zawody, w których tylko matematycy mogą się sprawdzić. Jednym z nich jest Quant Analyst. Kto to taki? Specjalista wykorzystujący techniki matematyczne w przemyśle, a w szczególności w finansach. Najczęściej znajduje on zatrudnienie w instytucjach finansowych, bankach, brokerach, funduszach.

Praca takiego specjalisty wymaga mocnych podstaw analizy matematycznej, algebry liniowej, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki i ekonometrii. Inny pomysł na karierę zawodową? Aktuariusz, czyli człowiek wyceniający wartości projektów finansowych i szacujący ryzyko. Zapotrzebowanie na matematyków rośnie, stąd powiększa się oferta pracy skierowana do nich. Analitycy danych, analitycy ryzyka ubezpieczeń, analitycy finansowi i biznesowi, programiści, kontrolerzy finansowi, statystycy… A pracy związanej z liczbami będzie przybywać i popyt na matematyków prędko nie spadnie; między innymi dlatego, że jest ich za mało. Szkoda, bo nowojorski Wall Street Journal ogłosił matematyka zawodem o najlepszych obecnie perspektywach. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki:

- Matematyka. Specjalności: Matematyka z zastosowaniami, Nauczycielska.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)