Studia matematyczne Częstochowa

Studia matematyczne Częstochowa

Studia matematyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

matematycznych w Częstochowie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Częstochowa | woj. śląskie

Matematyka należy do grona przedmiotów, których zaliczenie spędza sen z powiek niejednemu licealiście. Wzory, przykłady, równania, pierwiastki, figury… od tych wyrazów niektórych może solidnie rozboleć głowa, ale skoro „między duchem a materią pośredniczy matematyka”- jak mawiał wybitny matematyk Hugo Steinhaus- to musi być to niezwykle fascynująca nauka.

A można ją poznać na studiach matematycznych w Częstochowie. Jaką wiedzę można dzięki nim zdobyć? Bardzo wszechstronną, aby móc rozwiązywać problemy związane z modelowaniem matematycznym, analizą statystyczną oraz metodami optymalizacyjnymi. Co to oznacza? Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, które coraz więcej znaczą na rynku pracy.

Studia matematyczne w Częstochowie realizowane są na dwóch publicznych uczelniach: UHP im. Jana Długosza oraz Politechnice Częstochowskiej. Oferują inny zakres kształcenia i specjalności, zatem najpierw należy zastanowić się dlaczego i w jakim celu chcemy poznać „królową nauk”. Niezależnie od pobudek warto to zrobić.

Studia matematyczne świetnie przygotowują do dalszej nauki i poznawania świata oraz do ciekawej pracy zawodowej. Dlaczego? Bo uczą samodzielnego myślenia i twórczego podejścia do realizowanych zadań, a przede wszystkim uczą osiągania ściśle określonych celów przy pomocy danych narzędzi. Systematycznie maleje liczba osób z wykształceniem matematycznym, a zapotrzebowanie rynku wzrasta. Odpowiedzią na tę tendencję jest wybór studiów matematycznych w Częstochowie. Przekonaj się, co mogą zaoferować.

POPULARNE KIERUNKI MATEMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W CZĘSTOCHOWIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI MATEMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Częstochowie

Biletem wstępu na studia matematyczne w Częstochowie jest matematyczna wiedza na poziomie rozszerzonym. Na maturze warto zdawać także dodatkowe przedmioty ścisłe, takiej jak fizyka, czy chemia. Nie należy zapominać o dobrej kondycji języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych w Częstochowie

Absolwent studiów matematycznych w Częstochowie posiada wiedzę i umiejętności z takich dziedzin jak: logika matematyczna, matematyka dyskretna, algebra liniowa i abstrakcyjna, rachunek prawdopodobieństwa, czy metody numeryczne.

W jakiej pracy można wykorzystać te umiejętności? Na przykład, absolwent specjalności matematyka finansowa i ubezpieczeniowa wykorzystuje metody matematyczne do analizy rynków finansowych i ubezpieczeniowych, oraz budowania prognoz ekonomicznych. Jaki zawód się z tym wiąże? Aktuariusz. A na czym on dokładnie polega? Aktuariusz zajmuje się obliczaniem ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, w szczególności tych długoterminowych lub obarczonych wysokim ryzykiem. Jest specjalistą związanym przede wszystkim z branżą ubezpieczeniową, reasekuracyjną, funduszy emerytalnych oraz planów emerytalnych.

Obecnie, aktuariusz to także biuro aktuarialne, rezerwy pracownicze, rezerwy na nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne i rentowe. Warto opowiadać o tym zawodzie, gdyż należy do grona dobrze płatnych, a wciąż mało popularnych. Matematyk XXI wieku to już nie tylko nauczyciel tego przedmiotu, tylko ekspert, specjalista, biznesmen.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Matematyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Nauczycielska, Informatyczna.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki:

  • Matematyka: studia I i Ii- stopnia. Specjalności: Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, Matematyka przemysłowa.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)