Studia matematyczne Kraków

Studia matematyczne Kraków

Studia matematyczne Kraków

Największy wybór studiów

matematycznych w Krakowie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Kraków | woj. małopolskie

Matematyka? I to na poziomie studiów wyższych? To musi być nie lada wyzwanie! Zmierzyć się z królową nauk… Studia matematyczne czy to w Krakowie, w Poznaniu czy we Wrocławiu, to wciąż jedne z najbardziej elitarnych studiów, wymagających niemałych umiejętności myślenia, kojarzenia i abstrahowania. Matematyka to nie tylko liczby i równania. Matematyka to cały świat. Wszystkie przedmioty, zjawiska możemy rozpisać za pomocą określonych wartości.

Jedynie dusza ludzka ostała się czymś niepoliczalnym! Matematyka więc steruje naszym światem, chroniąc nas przed niebytem, czyli wartością zero. Poznając tajniki matematyki, poznajesz cały świat. A to jest bardzo trudne. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio się do tej nauki przygotować. Zanim podejmiecie decyzję o podjęciu studiów matematycznych w Krakowie, sprawdźcie czy aby na pewno matematyka to Wasz kierunek. Czy macie wystarczająco dużo samozaparcia? Czy potraficie długimi godzinami pracować w skupieniu nad trudnymi obliczeniami?

Czy interesują Was rachunki i pociągają Was zagadki na logiczne myślenie? Matematyk to typ osobowości :-) To postać o wyjątkowych umiejętnościach do zamknięcia się w świecie liczb i dążenia do poznania tajników, tajemnic wszechświata. To także osoba zafascynowana nauką samą w sobie, teoriami, jakie pozwalają połączyć wszystkie elementy w całość. Matematyka to kierunek życia, z którego po studiach ciężko Wam będzie zrezygnować. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie realizować na studiach matematycznych w Krakowie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI MATEMATYCZNE W KRAKOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Krakowie

Aby dostać się na studia matematyczne w Krakowie, należy przystąpić do organizowanego rokrocznie konkursu świadectw i wykazać się bardzo dobrym wynikiem z matury z matematyki rozszerzonej. Uczelnie również nie pogardzą wynikiem z dodatkowego przedmiotu ścisłego, a także wezmą pod lupę wyniki z języka polskiego i języka obcego (najlepiej wybrać angielski). Jakie dokładnie przedmioty są najbardziej doceniane podczas rekrutacji? Sprawdźcie na stronach internetowych wymienionych wydziałów, każdy kierunek ceni inny przedmiot maturalny, dlatego warto przyjrzeć się każdemu z nich z osobna, by jak najlepiej przygotować się do rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI MATEMATYCZNE NIESTACJONARNE W KRAKOWIE

STUDIA MATEMATYCZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach matematycznych

Trudno Wam będzie zrezygnować, ale co tak właściwie ze sobą zrobicie? Gdzie będziecie pracować? Przede wszystkim istnieje możliwość pozostania w sferze nauki i prowadzenia rozlicznych projektów badawczych. Dzięki różnego rodzaju możliwościom (Erasmus, wymiany doktoranckie itp.), możecie znaleźć zatrudnienie w zagranicznych ośrodkach naukowych, próbując rozwikłać kolejne zagadki matematyczne. Możecie także wejść w rolę nauczyciela matematyki i próbować zachęcić przyszłe pokolenia do samodzielnego, logicznego myślenia. To oczywiście droga nie dla wszystkich! Jeśli jednak nauka Was aż tak nie pociąga i nie zamierzacie pozostać w świecie liczb do końca świata, to skierujcie swą uwagę na biznes.

Tu, sprytni matematycy, są nieocenioną pomocą. Matematycy to finansiści, dyrektorzy zarządzający, osoby prognozujące zmiany, wdrażające strategie finansowe do przedsiębiorstw. Matematycy, to również realizatorzy skomplikowanych aplikacji, gier, systemów. Dzięki porządnym podstawom możecie w przyszłości specjalizować się w nowych technologiach, jak i ekonomii. Matematycy znajdują zatrudnienie w bankach, korporacjach, branży finansowo-ubezpieczeniowej. Wszędzie tam, gdzie liczby mają ogromne znaczenie, czyli - praktycznie w każdej dziedzinie życia (no, może oprócz działu psychologia i rozwój, tu liczą się przede wszystkim niepoliczalne emocje!). 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Jeśli zdecydujesz się na podjęcie wyzwania, jakim są studia matematyczne w Krakowie, to szczerze polecamy publiczną, znaną i docenianą uczelnię, jaką jest Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Tu na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki prowadzone są klasyczne studia matematyczne, jak i ciekawy kierunek studiów podyplomowych powstały z potrzeb finansistów i ekonomistów, mianowicie:

Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki

 • matematyczne podstawy zarządzania finansami - studia podyplomowe
 • matematyka - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne

 


AKADEMIA GÓRNICZO HUTNICZA W KRAKOWIE STUDIA MATEMATYCZNE

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oferuje kształcenie na kilku kierunkach matematycznych. To jedna z najstarszych uczelni ścisłych w Krakowie, ciesząca się niesłabnącą popularnością, przez wzgląd na jakość kształcenia, jak i na znaczenie dyplomu ukończenia studiów na AGH w przyszłej pracy. Jak zwykle, uczelnia ta cechuje się bardzo ciekawą i rozbudowaną ofertą studiów podyplomowych. Kierunki studiów matematycznych, jakie możecie wybrać to:

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

 • matematyka z elementami informatyki - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • matematyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Zarządzania

 • metody statystycznej analizy danych - studia podyplomowe
 • rachunkowość - studia podyplomowe
 • rachunkowość międzynarodowa (international accounting) - studia podyplomowe
 • rachunkowość zarządcza i controlling - studia podyplomowe

Wydział Matematyki stosowanej

 • matematyka studia stacjonarne I i II stopnia
 • matematyka finansowa: inżynieria finansowa w zarządzaniu ryzykiem - studia podyplomowe 

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie także oferuje możliwość studiowania matematyki (studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne) na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym, polecamy kierunek w szczególności osobom, chcącym zostać nauczycielami matematyki.

 

Wydział Matematyczno-Fizyczno-Techniczny

 • matematyka studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne

 


UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - najstarsza krakowska uczelnia oferuje również studia matematyczne, jakie realizować możecie na kierunkach:

Wydział Matematyki i Informatyki

 • matematyka komputerowa - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne 
 • matematyka - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne
 • nauki matematyczne - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)