Studia matematyczne Lublin

Studia matematyczne Lublin

Studia matematyczne Lublin

Największy wybór studiów

matematycznych w Lublinie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Lublin | woj. lubelskie

Matematyka to królowa nauk i królowa życia codziennego. Niezbędna w kuchni, w łazience, w aptece i każdym innym sklepie.

Matematyka jest wszędzie, starożytni filozofowie twierdzili, że to ona buduje świat. Bez liczb nie istnieją relacje, nie istnieją wyniki, statystyki, nie moglibyśmy przewidzieć jaki będzie koszt naszej podróży wakacyjnej. Matematycy są potrzebni praktycznie w każdej branży. Dlatego, jeśli tylko czujesz smykałkę do liczba i ich rozlicznych powiązań, zastanów się czy aby nie warto wybrać się na studia matematyczne w Lublinie. Możesz wybrać tu kierunek podstawowy, czyli matematykę i zrealizować bardzo praktyczną specjalizację, np. analizę danych. Ciekawa możliwość kształcenia się w matematycznym kierunku - tak zaprojektowana, by absolwenci studiów tego typu nie mieli wątpliwości, gdzie mogą znaleźć zatrudnienie. W otoczeniu magicznego Lublina możecie studiować tajniki królowej nauk. Lubelskie uczelnie prowadzą studia matematyczne w różnych specjalizacjach, sprawdźcie jakich.

KIERUNKI MATEMATYCZNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia matematyczne w Lublinie

Chcesz się dostać na studia matematyczne? Wybierz jako główny przedmiot maturalny matematykę na rozszerzonym poziomie, dodaj do tego jeszcze jeden przedmiot ścisły oraz odpowiednio dobrze zdaj maturę z języka polskiego. Nie zapomnij dopieścić języka obcego, by jego wynik nikogo nie odstraszył. A potem stać w szranki ze swoją konkurencją i wygraj konkurs świadectw. Aby dostać się na studia matematyczne w Lublinie musisz przejść przez komisję rekrutacyjną z najlepszymi wynikami!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych

Czym zajmują się po studiach wykształceni matematycy? Nadzorują liczby hasające po magazynach, dokonują skomplikowanych obliczeń produkcyjnych i handlowych, dbają o odpowiednie spisy z natury i tym podobne kwestie w branży przemysłowej i handlowej. Również sektor finansów i inwestycji to miejsce, w którym z pewnością znajdzie się dobre miejsce dla sprytnych i cierpliwych matematyków, którzy na podstawie liczb potrafią przewidywać giełdową przyszłość. Absolwenci studiów matematycznych to analitycy finansowi, specjaliści ds. zarządzania ryzykiem kredytowym, specjaliści ds. statystyki i controllingu.

Sporo osób pozostaje na uczelni wchodząc w skład kadry naukowej, badając, analizując najnowsze doniesienia ze świata matematyki. Matematycy znajdują dla siebie miejsce w najróżniejszych dziedzinach życia - w technice, telekomunikacji, ekonomii, jak i w przemyśle farmaceutycznym i marketingu. Wielu matematyków specjalizuje się w dokonywaniu analityki danych na rzecz działań marketingowych. Spora część znajduje zatrudnienie w instytucjach samorządowych i państwowych takich jak Główny Urząd Statystycznych czy Narodowa Izba Kontroli. Oczywiście, jeśli tego rodzaju praca nie jest dla Ciebie, a jeśli czujesz, że Twoim powołaniem jest przekazywanie wiedzy dalej, to znaczy, że zostaniesz nauczycielem matematyki i będziesz kształcił przyszłe pokolenia w różnych typach szkół.

STUDIA MATEMATYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet Marie Curie-SKłodowskiej prowadzi studia matematyczne na kierunkach:

  • matematyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki
  • matematyka w finansach - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • społeczeństwo informacyjne - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • analiza danych - studia podyplomowe
  • matematyka - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Na studia matematyczne zaprasza uczelnia techniczna, czyli Politechnika Lubelska, na której to prowadzone są studia na Wydziale Podstaw Techniki na kierunkach:

  • matematyka - studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • edukacja techniczno-informatyczna - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Również Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na studia matematyki na studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Dowiedz się więcej>

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)