Studia matematyczne Katowice

Studia matematyczne Katowice

Studia matematyczne Katowice

Największy wybór studiów

matematycznych w Katowicach

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Katowice | woj. śląskie

Studia matematyczne w Katowicach i Gliwicach prowadzą dwie największe uczelnie państwowe. Możecie tu wybrać się na studia teoretyczne, bądź bardziej praktyczne, nastawione na wyposażenie studentów w narzędzia i techniki matematyczne wykorzystywane w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Oczywiście w ramach studiów matematycznych możecie wybrać specjalizację nauczycielską, po której otworzy się przed Wami kariera nauczycielska.

Studia matematyczne przygotują Was do sprawnego analizowania danych, wykonywania skomplikowanych obliczeń i wykorzystywania matematyki w życiu. Nowe technologie, rozwój komputerów sprawił, że potrzebujemy coraz więcej ludzi, którzy będą pracować na rzecz rozwoju komputerów, sztucznej inteligencji, czy systemów komputerowych usprawniających zarządzanie finansami, jak i zarządzanie ludźmi. I właśnie matematycy mogą w tym zakresie pomóc.

Matematyka jest podstawą każdej dziedziny ścisłej - informatyki, chemii, fizyki, dlatego wybierając się na studia matematyczne zdobywacie ścieżkę z otwartą furtką do wyspecjalizowania się w wybranej dziedzinie. Sprawdźcie, co oferują Wam uczelnie wyższe w Katowicach i Gliwicach, jakiego rodzaju matematykę możecie tu studiować.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:

KIERUNKI MATEMATYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Katowicach i Gliwicach

Jeśli chcecie dołączyć do grona studentów matematyki to wypracujcie sobie bardzo dobry dyplom z egzaminu maturalnego z matematyki. Podczas konkursu świadectw komisja kwalifikacyjna najbardziej honoruje wyniki z matematyki i dodatkowego przedmiotu ścisłego. Najlepiej zdawać maturę rozszerzoną.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MATEMATYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach matematycznych

Matematycy znajdują zatrudnienie w szkołach, w placówkach oświatowych, pozostają również na wyższych uczelniach, prowadząc projekty badawcze. Wiedzę i umiejętności matematyków wykorzystuje się w analizie danych i statystyce, dlatego matematycy znajdują dobrą pracę w ramach administracji rządowej i samorządowej, współpracują z partiami politycznymi, jak i pracują w urzędach statystycznych. Analizują wyniki opinii publicznej, jak i opracowują we współpracy z finansistami spekulacje inwestorskie. Obliczają, przeliczają, reportują.

Umiejętności matematyków są wykorzystywane w księgowości, jak i w biurach finansowych dużych przedsiębiorstw. Matematycy pracują w sektorze ubezpieczeniowym, w bankach, w instytutach naukowych i technologicznych.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA - STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matemtyki Stosowanej

  • matematyka

dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

  • matematyka

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)