Studia matematyczne Warszawa

Studia matematyczne Warszawa

Studia matematyczne Warszawa

Największy wybór studiów

matematycznych w Warszawie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Warszawa | woj. mazowieckie

Dzięki studiom matematycznym w Warszawie nauczysz się przede wszystkim jak logicznie myśleć i do czego taką umiejętność wykorzystać! Matematyka to podstawa wszystkich nowoczesnych technologii, z jakimi mamy do czynienia, bez niej niemożliwy byłby jakikolwiek rozwój. Dzięki zaawansowanym obliczeniom możecie zmienić cały świat! Matematycy są niezbędni w każdej dziedzinie – czy to handel, czy medycyna. Matematyka tworzy świat. Studia matematyczne przede wszystkim pomogą Wam zrozumieć na czym polega fenomen królowej nauk. Studia matematyczne nie polegają na ciągłym obliczeniu zadań, choć tej części również tu nie zabraknie.

Studia matematyczne to próba zrozumienia świata złożonego z liczb. Współczesny Matematyk to osoba potrafiąca analizować modele finansowe, przemysłowe, ubezpieczeniowe, niestandardowo myśląca, rozwiązująca myśleniem najtrudniejsze zagwozdki.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI MATEMATYCZNE W WARSZAWIE

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Warszawie

Jeśli rzeczywiście chcesz dostać się na studia matematyczne to lepiej przyłóż się do egzaminu maturalnego z matematyki, jak i z języka polskiego, w tak klasycznych studiach podstawy są najważniejsze. Oczywiście wyniki z języka obcego będą miały znaczący wpływ na Waszą klasyfikację w progu punktowym!

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI MATEMATYCZNE NIESTACJONARNE W WARSZAWIE

STUDIA MATEMATYCZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach matematycznych

Umiejętności, jakie posiądziesz studiując matematykę to przede wszystkim kompetencje związane z logicznym, klarownym myśleniem, przeprowadzaniem rozlicznych rozumowań matematycznych. W czym tak naprawdę przyda się Wam stosowanie rachunku zdań i kwantyfikatorów czy indukcji? Wykonywanie działań na zbiorach?

W realizowaniu licznych analiz statystycznych, gromadzeniu i porządkowaniu danych, obliczaniu wypadkowych, niezbędnych do tworzenia strategii działania na przykład przedsiębiorstw przemysłu ciężkiego, jak i spożywczego. Jako matematycy znajdziecie zatrudnienie w zakładach przemysłowych, biurach projektowo-konstrukcyjnych, instytucjach finansowych oraz firmach doradczych, ubezpieczeniowych, bankowych. Jeśli zdecydujecie się na realizację specjalności nauczycielskiej to z powodzeniem znajdziecie zatrudnienie w szkole.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Politechnika Warszawska oferuje kształcenie na kierunku Matematyka na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, możecie tu podjąć studia I, II i III stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Na Politechnice studia matematyczne to studia inżynierskie.

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet Warszawski również prowadzi klasyczne studia matematyki, jakie realizować można w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na I i II stopniu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

dowiedz się więcej

 

 

UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego również oferuje możliwość zostania wykształconym matematykiem.

dowiedz się więcej

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)