Studia matematyczne Wrocław

Studia matematyczne Wrocław

Studia matematyczne Wrocław

Największy wybór studiów

matematycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Jeśli pragniesz poznać matematykę, czyli królową nauk i jej zastosowanie w życiu, to idealnie trafiłeś. Studia matematyczne pomogą Ci zrealizować Twoje marzenie. Wśród liczb i równań kryją się rozwiązania trudnych problemów życiowych, jakie pojawiają się w biznesie, w technice, w przemyśle i nauce teoretycznej. Studia matematyczne pomogą Ci wydobyć ów rozwiązania na powierzchnię, a i przy okazji wskażą Ci tajemną metodę - jak samodzielnie poszukiwać rozwiązań. We Wrocławiu studia matematyczne możesz podjąć na Politechnice Wrocławskiej oraz na Uniwersytecie Wrocławskim - dwóch najstarszych uczelniach państwowych.

Na Politechnice realizowany jest kierunek matematyka stosowana - jedyny taki kierunek w Polsce, który skupia się na kształceniu przyszłych matematyków praktyków. To studia łączące naukę praktycznych umiejętności i teorii królowej. Na kierunku podstawowym, czyli matematyce, nauczycie się jak za pomocą liczb modeluje się różnego rodzaju procesy, jak wykorzystuje się równania w technice komputerowej i wielu innych, równie przydatnych i ważnych dziedzinach. Jeśli jesteś gotowy na podróż w świat rachunków prawdopodobieństwa, statystyki procesów stochastycznych, to sprawdź, gdzie we Wrocławiu możesz podjąć studia matematyczne.

KIERUNKI MATEMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia matematyczne we Wrocławiu

Oczywiście, aby dostać się na studia we Wrocławiu musicie podejść do konkursu świadectw organizowanego rokrocznie w ramach rekrutacji na studia. W konkursie bierze udział Wasz dyplom z egzaminów maturalnych, a najcenniejszą informacją są wyniki matur. Im wyższe wyniki, tym bliżej początku listy studentów się znajdziecie. Dlatego jeśli chcecie znaleźć się na takiej liście, przyłóżcie się do nauki matematyki i zdajcie egzamin na poziomie rozszerzonym po prostu śpiewająco! Warto ten wynik wesprzeć dodatkowym przedmiotem, takim jak fizyka oraz języka angielski - niezbędny w wielkim świecie!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych

Gdzie znajdziecie zatrudnienie po studiach matematycznych? Przede wszystkim w sektorze finansów i inwestycji, w którym to umiejętności liczenia są najważniejsze. Absolwenci pracują jako analitycy finansowi, specjaliści Business Intelligence, specjaliści ds. zarządzania ryzykiem kredytowym, jak i specjaliści ds. statystyki i controllingu. Część osób pozostaje w strukturach uczelni podejmując pracę jako pracownik naukowy.

Wymaga to stałej aktywności badawczej i prowadzenia licznych zajęć ze studentami. Matematyka znajduje zastosowanie w różnych działach techniki, przemysłu, telekomunikacji i ekonomii - i to w tych sektorach znajdziecie zatrudnienie. Dzięki umiejętności rozwiązywania problemów, szybko zdobędziesz zaufanie i podziw szefa, a dzięki wiedzy i logicznemu myśleniu, nie zapomnisz o tym, by to wykorzystać w praktyce i dobrze zarabiać. Decydując się na wybraną specjalizację na studiach, podejmujesz konkretną drogę ku poznaniu konkretnych narzędzi stosowanych w danej dziedzinie.

Precyzyjne formułowanie myśli, jak i obliczanie ryzyka, pozwolą Ci na zrobienie zawrotnej kariery w branży komputerowej, w firmach doradczych i innych gałęziach przemysłu. Oczywiście po studiach matematyki nauczycielskiej będziesz mógł podjąć pracę w szkole w roli nauczyciela, pomagającego kolejnemu pokoleniu poznać świat liczb i tabliczkę mnożenia.

STUDIA MATEMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki 

Matematyka studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane w ramach specjalności:

 • matematyka stosowana
 • analiza danych
 • matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach
 • matematyka aktuarialno-finansowa
 • matematyka teoretyczna
 • matematyka nauczycielska
 • analiza danych - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • matematyka stosowana - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • biomatematyka - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • matematyka teoretyczna - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zastosowania rachunku prawdopodobieństwa i statystyki - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • matematyka nauczycielska - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki

 • matematyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane w specjalnościach: matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, matematyka teoretyczna, statystyka matematyczna, mathematics for industry and commerce (studia w języku angielskim)
 • matematyka stosowana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne - jedyny taki kierunek w Polsce

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)