Studia matematyczne Olsztyn

Studia matematyczne Olsztyn

Studia matematyczne Olsztyn

Największy wybór studiów

matematycznych w Olsztynie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Studia matematyczne postrzegane są jako ciężkie i bardzo wymagające, na koniec których pozostaje wyłącznie praca w zawodzie nauczyciela. To błędne myślenie. A dowieść tego mogą studia matematyczne w Olsztynie, ukończenie których oferuje szeroki wachlarz możliwości.

Poznanie królowej nauk to zgłębienie wiedzy z matematyki i jej wielu zastosowań w różnych dziedzinach. Uczy logicznego myślenia, reagowania na zaistniałe sytuacje, rozwiązywania problemów. Matematyk zyskuje już na starcie. Dlaczego? Bo specjalistów w tej dziedzinie jest ciągle za mało, a nie da się ich zastąpić innym, dowolnym pracownikiem. Stereotypy panujące wokół tego zawodu sprawiły, że niektórzy kochający liczby rezygnują z podjęcia tych studiów, nawet nie wiedząc jak wiele tracą. Osoby zawodowo związane z naukami ścisłymi to pracownicy bardzo chętnie poszukiwani na rynku.

Absolwenci matematyki zatrudniani są w branży finansowej, ubezpieczeniowej, informatycznej. Podejmują zatrudnienie również w firmach doradczych i przemyśle, co świadczy o tym, że matematyk może stać się biznesmenem XXI wieku. Poznawanie królowej nauk na wysokim poziomie to ciężka praca, w trakcie której wielu rezygnuje, ale dla tych, którzy wykażą się największą determinacją czeka nagroda w postaci satysfakcji z uzyskania perspektywicznego zawodu. Podejmujesz wyzwanie? Jeśli odpowiedź brzmi: „tak!”, to przyjrzyj się ofercie studiów matematycznych w Olsztynie.

KIERUNKI MATEMATYCZNE W OLSZTYNIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OLSZTYNIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Olsztynie

Aby dołączyć do grona studentów, należy wziąć udział w konkursie świadectw. Najważniejszymi przedmiotami, branymi pod uwagę podczas procesu rekrutacji są: matematyka, fizyka z astronomią, chemia, informatyka, geografia, oraz język obcy nowożytny.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych w Olsztynie

Absolwent studiów matematycznych posiada znajomość modeli matematycznych stosowanych w finansach i ubezpieczeniach, posiada umiejętności stosowania metod optymalizacyjnych i numerycznych w rozwiązywaniu problemów, potrafi posługiwać się narzędziami informatycznymi. To sprawia, że coraz więcej drzwi otwiera się po ukończeniu nauki.

Nowojorski dziennik Wall Street Journal, który porównał zawody z największymi perspektywami rozwojowymi umieścił absolwentów matematyki w najlepszej czwórce. Matematyk XXI wieku to nie tylko nauczyciel pragnący przekazywać wiedzę swoim uczniom. To doskonale wykształcony specjalista, ekspert i biznesmen. Absolwenci studiów matematycznych mogą rozpocząć karierę, między innymi jako aktuariusz, czyli w coraz bardziej popularnym i dobrze opłacanym zawodzie, polegającym na obliczaniu ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, w szczególności długoterminowych lub obarczonych ryzykiem.

Warto zwrócić uwagę, że zawody, którymi mogą zajmować się matematycy należą do najlepiej opłacanych. Na liście takich zawodów, oprócz wspomnianego aktuariusza znajdują się m.in. statystyk, programista i analityk. Według analiz popyt na wykwalifikowanych matematyków będzie rósł, a wraz z nim wynagrodzenie dla specjalistów w tej dziedzinie. Jak widać, stereotypy dotyczące tego zawodu coraz wyraźniej odchodzą do lamusa, a absolwenci studiów matematycznych mogą mieć olbrzymi wpływ na codzienność innych.

STUDIA MATEMATYCZNE W OLSZTYNIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki zaprasza:

  • Matematyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Nauczanie matematyki, Matematyka stosowana, Matematyka finansowo- ubezpieczeniowa, Bioinformatyka.

dowiedz się więcej

 


OLSZTYŃSKA SZKOŁA WYŻSZA IM. JÓZEFA RUSIECKIEGO

Na tej uczelni niepublicznej znajdziecie studia podyplomowe, na kierunku: Edukacja matematyczna.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)