Studia matematyczne Toruń

Studia matematyczne Toruń

Studia matematyczne Toruń

Największy wybór studiów

matematycznych w Toruniu

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia matematyczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia matematyczne w Toruniu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: analizy danych, rachunkowości, statystyki, logikiAbsolwenci studiów matematycznych odnajdują się w pracy w administracji publicznej, ośrodkach naukowych, branży IT, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych. 

Studia matematyczne Toruń
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Studia matematyczne w Toruniu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analiza danych stacjonarne II stopnia
Matematyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Matematyka i ekonomia stacjonarne I stopnia
Matematyka stosowana stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są studia matematyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki matematyczne w Toruniu

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Toruniu

Biletem wstępu na studia matematyczne w Toruniu jest znajomość matematyki na poziomie rozszerzonym. Warto zadbać także o dobre oceny z fizyki, czy chemii, oraz języka obcego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia matematyczne w Toruniu?

Niektórzy sądzą, że nauka matematyki to niemal bezmyślne wkuwanie wzorów i schematyczne ich wykorzystywanie. Nic bardziej mylnego. Matematyka to procesy oparte na logicznym myśleniu a nie puste zapamiętywanie.

Dowieść tego mogą studia matematyczne w Toruniu. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia w tym kierunku warto zwrócić uwagę na miasto Mikołaja Kopernika. To jeden z wiodących w kraju ośrodków matematycznych, a Uniwersytet Mikołaja Kopernika to jedna z najlepiej kształcących uczelni. Ale co robić po takich studiach?

Dołączyć do grona nauczycieli, próbujących nierzadko bez sukcesów zainteresować uczniów tą nauką? Oczywiście, można podjąć pracę nauczyciela, ale przed zdolnymi matematykami stoi wiele innych możliwości. W rankingach najlepszych zawodów przybywa tych, które wykonują właśnie matematycy. A w czołówce plasują się, między innymi: analityk danych, statystyk i aktuariusz.

Jeśli chcesz wykonywać perspektywiczny zawód, to skieruj swoją uwagę na studia matematyczne w Toruniu. W ich trakcie poznasz zaawansowane działy współczesnej matematyki i jej zastosowania, na przykład w ekonomii i finansach, analizie danych czy badaniach operacyjnych. Rozwiniesz w sobie umiejętności samodzielnego i analitycznego myślenia. A jeśli okażesz się najzdolniejszym studentem, zostaniesz objęty indywidualną opieką naukową. Nic tylko brać się do nauki! Do matematyków świat należy!

 

Praca po studiach matematycznych w Toruniu

Będąc absolwentem studiów matematycznych można znaleźć zatrudnienie jako nauczyciel i tłumaczyć uczniom zasadę Twierdzenia Pitagorasa. Owszem, można. Ale to nie jedyna możliwość dla wykwalifikowanych i obdarzonych pasją matematyków. Świat się zmienia, postęp technologiczny nie zwalnia, a liczby stają się podstawą niemal każdego działania. Raport opublikowany przez Career Cast prognozuje, że do 2022 roku liczba ofert pracy dla absolwentów matematyki wzrośnie o jedną czwartą.

Będąc absolwentem kierunku Matematyka możesz podjąć pracę w bankowości i innych instytucjach finansowych, znaleźć zatrudnienie jako specjalista od opracowań statystycznych w urzędach, czy też jako pracownik laboratoriów i innych ośrodków badawczych i obliczeniowych.

Kończąc kierunek Matematyka i ekonomia możesz zostać analitykiem zjawisk ekonomicznych, specjalistą w instytucjach finansowych, bankach i firmach ubezpieczeniowych, specjalistą w przedsiębiorstwach w różnych sektorach gospodarki, komentatorem medialnym zjawisk i procesów gospodarczych, czy też specjalistą od opracowań statystycznych. Co po ukończeniu matematyki stosowanej? Na takich specjalistów czeka sektor finansowy, sektor ubezpieczeniowy, medyczny, przemysł, handel, czy instytucje statystyczne. A praca, którą możesz wykonywać to zadania w zakresie badań operacyjnych i analiza danych.

Studia matematyczne przynoszą wiele odpowiedzi na pytania związane z karierą zawodową. Jak pokazują raporty, a także sam rynek pracy, nadszedł czas na zdolnych i wykwalifikowanych matematyków. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki proponuje:

  • Matematyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Zastosowania matematyki, Zastosowania w ekonomii i finansach, Teoretyczna, Nauczycielska;
  • Matematyka stosowana: studia I- stopnia. Specjalności: Analiza danych, Badania operacyjne;
  • Matematyka i ekonomia: studia I i Ii- stopnia;

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)