Studia matematyczne Poznań

Studia matematyczne Poznań

Studia matematyczne Poznań

Największy wybór studiów

matematycznych w Poznaniu

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować

Studia matematyczne Poznań | woj. wielkopolskie

Matematyka - królowa nauk, wciąż święci swe triumfy i pomaga setkom osób odnaleźć swoją drogę w życiu. Matematyka to podstawa wszelkich nauk. Studia matematyczne to idealny punkt wyjścia do kariery naukowej, nauczycielskiej, jak i biznesowej. Dobry biznesmen przede wszystkim powinien umieć liczyć i przewidywać, a takie umiejętności zdobywa się właśnie na studiach matematycznych. Królowa nauk króluje w wielu dziedzinach życia. Pomaga w pracy handlowca, szkoleniowca, a nawet w prowadzeniu domu!

Studia matematyczne nie są dla każdego - wymagają sporo cierpliwości, zaangażowania i logicznego myślenia. Oczywiście podczas nauki będziecie trenować wszystkie te umiejętności, jednak bez wstępnego do nich przygotowania, praca ta będzie dla Was żmudną i nieprzyjemną. Dlatego jeśli nie macie w sobie wewnętrznego matematyka - fascynata, to lepiej zdecydujcie się na jakiś inny, pokrewny matematyce kierunek.

Studia matematyczne to trudny kawałek dyplomu do zdobycia. W Poznaniu możecie studiować matematykę w czystej postaci, jak i realizować studia pokrewne, bazujące na matematyce - takie jak matematyka stosowana, analityka danych, czy matematyka finansowa i aktuarialna.

POPULARNE KIERUNKI MATEMATYCZNE W POZNANIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI MATEMATYCZNE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Poznaniu

Nie zdziwimy Was pisząc, że rekrutacja na studia matematyczne polega na znanym już Wam za pewne konkursie świadectw. Polecamy bardzo serdecznie abyście podeszli poważnie do zdawania matematyka rozszerzonej na maturze i jeszcze jednego przedmiotu ścisłego.

Warto także przyłożyć się do podstawowego języka polskiego i rozszerzonego egzaminu z języka obcego - umiejętności językowe świadczą o umiejętności logicznego myślenia, jak i szybkiego kojarzenia, dlatego rekruterzy także biorą ich punkty pod uwagę.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MATEMATYCZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach matematycznych

W zależności od specjalności studiów matematycznych, jaką wybierzecie, możecie zdobyć pracę w roli matematyka jako naukowca, jako finansisty czy jako nauczyciela. Jako matematycy możecie znaleźć pracę w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, bankach, korporacjach gospodarczych, instytucjach inwestycyjnych, ubezpieczeniowych, a także w administracji skarbowej i gospodarczej różnych szczebli.

Możecie wejść również w rolę konsultantów finansowych, jak i projektowych. Matematycy także świetnie się sprawdzają w firmach usługowo-handlowych, w których należy wykonywać liczne analizy finansowe i produktowe, modelować i optymalizować magazyny za pomocą skomplikowanych obliczeń matematycznych.

Firmy ubezpieczeniowe to także cel absolwentów matematyki, bowiem to tu wykonuje się najczęściej rachunki prawdopodobieństwa, a także rachunki zysków i strat. Jeśli wybierzecie kierunek matematyka teoretyczna, to z pewnością znajdziecie zatrudnienie w państwowych ośrodkach badawczych, jak i w fundacjach na rzecz rozwoju nauki, prowadzących liczne badania mające zmieniać świat, prowadzić do rozwoju.

Matematyk to powołanie, to ukochanie do liczb, będących budulcem naszej rzeczywistości. Pracy w tym zakresie jest naprawdę sporo, musicie tylko odpowiedzieć sobie na pytanie - co tak właściwie chciałbym robić. Matematyka daje na tyle szerokie możliwości, że żadna praca po matematyce nie sprawi Wam trudności. 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)