Studia matematyczne Słupsk

Studia matematyczne Słupsk

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia matematyczne Słupsk | woj. pomorskie

Studia matematyczne w Słupsku to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia matematyczne Słupsk
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MATEMATYCZNE W SŁUPSKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Słupsku są studia matematyczne

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie odnaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W SŁUPSKU

   SORTOWANIE:

   Niestety, nic nie znaleziono

   Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Słupsku

   Aby uzyskać upragniony indeks i rozpocząć studia matematyczne w Słupsku należy, co oczywiste, przystąpić do konkursu świadectw. A jaki przedmiot brany jest pod uwagę w procesie rekrutacji? Rzecz jasna, matematyka.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   Jak wyglądają studia matematyczne w Słupsku?

   Wiele osób na słowo „matematyka” dostaje gęsiej skórki, mdleje, ale jeśli nie, to ucieka z płaczem. Niestety, królowa nauk przysparza problemów, a uczniów dopada głęboka niechęć do jej zgłębienia. Być może dlatego, że wciąż funkcjonuje niesprawiedliwy mit, mówiący o tym, iż absolwenci studiów matematycznych zostają nauczycielami i straszą kolejne pokolenia twierdzeniem Pitagorasa, funkcjami liniowymi i inny przerażającymi tematami.

   Dzisiaj, absolwenci studiów matematycznych to biznesmani. Absolwenci studiów matematycznych to przedsiębiorcy. Absolwenci studiów matematycznych to dobrze wynagradzani ludzie. Czyli jednak warto uczyć się matematyki? Warto. Na sto procent.

   Myśląc o studiach matematycznych, można pomyśleć także o miejscu, które będzie sprzyjało nauce. Takim miejscem może być Słupsk, czyli dawna siedziba książąt pomorskich. Tutaj, królową nauk odnajdziecie na Akademii Pomorskiej, której początki sięgają 1969 roku. A dla tych, którzy lubią zarówno liczby oraz przyrodę, warto nadmienić, że miasto oddalone jest od Morza Bałtyckiego o 18 kilometrów.

   Studia matematyczne w Słupsku to pozyskiwanie wiedzy, za którą odpowiada Wydział Matematyczno – Przyrodniczy, największy z wydziałów uczelni, powstały wraz z powołaniem jej do życia. To tutaj studenci mogą oddać się swojej największej pasji, czyli liczbom- a jak wiemy, wedle słów Pitagorasa, to właśnie one rządzą światem.

   Matematyka to nauka o nieskończoności. Tym bardziej ciekawi. Jeśli chcesz poznać jej tajemnicę jak najgłębiej, to wybierz studia matematyczne w Słupsku.

    

   Praca po studiach matematycznych w Słupsku

   Do absolwentów studiów matematycznych świat należy! I wcale nie muszą być przesadnie odważni. Rynek pracy wypełniony jest ogłoszeniami i ofertami dla tych, którzy świetnie liczą. Dlatego, osoby które ukończyły studia matematyczne zatrudniani są, na przykład, w branży finansowej, branży ubezpieczeniowej, czy informatycznej. Podejmują pracę w firmach doradczych, albo przemyśle.

   Umiejętności matematyczne wykorzystywane są w fizyce, chemii, technice, ekonomii, a nawet w sporcie. Do grona zawodów, które coraz mocniej zyskują na popularności należą: programista, statystyk, analityk systemów komputerowych, czy aktuariusz. Warto zainteresować się tym ostatnim, gdyż jeszcze niewielu wie, czy on się zajmuje.

   Aktuariusz odpowiada za obliczanie ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, w szczególności tych długoterminowych lub obarczonych wysokim ryzykiem. Aktuariusz jest specjalistą z zakresu matematyki ubezpieczeniowej, finansowej oraz statystyki. To ekspert związany, przede wszystkim, z branżą ubezpieczeniową, branżą funduszy emerytalnych, planów emerytalnych, czy też branżą reasekuracyjną.

   Innym ciekawym zawodem, który również dochodzi do głosu jest Quant. Quant, czyli specjalista zajmujący się wyceną i zabezpieczeniem praw pochodnych oraz przewidywaniem ruchów rynków papierów wartościowych, zatem wykonuje pewien mariaż statystyki, finansów z odrobiną programowania koniecznego do komputerowego modelowania danych. Praca dla osób z taką specjalnością to domena banków i domów maklerskich.

   Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Zawodów dla absolwentów studiów matematycznych przybywa i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, według specjalistycznych analiz popyt na matematyków będzie rósł jeszcze wiele lat, a co za tym idzie, będzie rosło również ich wynagrodzenie.

   WARTO TO WIEDZIEĆ

    


   AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU STUDIA MATEMATYCZNE

   Wydział Matematyczno – Przyrodniczy:

   • Matematyka. Specjalności: Analiza danych w business intelligence,  Nauczycielska, Metody matematyczne w informatyce i matematyce finansowej.

   dowiedz się więcej

    

    


   TEMATY POWIĄZANE

    

    

   Komentarze (0)