Studia matematyczne Rzeszów

Studia matematyczne Rzeszów

Studia matematyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

matematycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia matematyczne w Rzeszowie zainteresują wszystkich, którzy chcą bliżej poznać królową nauk. Matematyka należy do kierunków z najdłuższą historią akademicką w stolicy Podkarpacia. Uczelnie dysponują nowoczesnymi budynkami, prowadzą szeroką współpracę z pracodawcami (na przykład w zakresie statystyki publicznej, rynków finansowych, czy systemu podatkowego), a studenci realizują praktyki i staże w takich firmach jak: Bank PEKAO S.A., Podkarpacki Bank Spółdzielczy, czy w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie.

Miasto posiada trzy specjalne strefy ekonomiczne, a ponadto, jest jedynym na świecie miastem, obok amerykańskiego Middletown, w którym produkowane są silniki do samolotów F-16. Zatem jest to miejsce niemal przeznaczone dla umysłów ścisłych, bo tutaj będą mogły wykorzystać swoje umiejętności. Matematyka to nie tylko kierunek studiów. To kierunek życia i decyzja o związaniu kariery zawodowej z liczbami.

Chcesz zostać matematykiem? Nie licz na przypadek. Zobacz, co do zaoferowania mają studia matematyczne w Rzeszowie.

KIERUNKI MATEMATYCZNE W RZESZOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia matematyczne w Rzeszowie

Studia matematyczna nie mają skomplikowanej rekrutacji. Zasada jest prosta. Musicie pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z matematyki i języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych w Rzeszowie

Skończyliście studia matematyczne, a z królową nauk jesteście po imieniu. I co dalej? Zawsze istnieje możliwość pozostania na uczelni i włączenia się do wielu projektów badawczych. Jeśli bardzo dobrze władacie jakimś obcym językiem, to pracę naukową możecie wykonywać niemal w dowolnym miejscu poza granicami kraju. Możecie także wrócić do szkoły, ale w roli nauczyciela, a nierzadko trudno o dobrego nauczyciela właśnie tego przedmiotu.

A co jeśli i te opcje nie wchodzą w grę? Nic strasznego. Matematycy to mistrzowie logicznego myślenia i przeprowadzania w głowie obliczeń, od których innym brakuje powietrza. To świetni dyrektorzy, fachowcy od strategii i prognoz finansowych, zarządcy biznesów, konsultanci w zakresie stosowania statystyki matematycznej w analizie danych w bankach, specjaliści w ośrodkach przetwarzania informacji, instytucjach finansowych. Jednym słowem, dobry matematyk odnajdzie się tam, gdzie występują liczby. Duże liczby.

STUDIA MATEMATYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Pierwszą uczelnią, która oferuje studia matematyczne jest Uniwersytet Rzeszowski. Tutaj, na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym znajdziecie następujący kierunek kształcenia:

  • Matematyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Analiza i bezpieczeństwo danych, Zastosowanie matematyki w finansach i bankowości, Nauczanie matematyki.

dowiedz się więcej 

Uczelnia prowadzi także edukację na studiach podyplomowych. Wśród nich są następujące kierunki: Kwalifikacje z matematyki, Matematyka w finansach i bankowości, Statystyka dla ekonomistów.

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Drugą uczelnią, która proponuje kształcenie dla sympatyków królowej nauk jest Politechnika Rzeszowska. Na tej uczelni, na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej, znajdziecie kierunek o nazwie:

  • Zastosowania matematyki w ekonomii- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)