Studia matematyczne Rzeszów

Studia matematyczne Rzeszów

Studia matematyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

matematycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia matematyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia matematyczne w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MATEMATYCZNE W RZESZOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Matematyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Mathematics stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie są studia matematyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Rzeszowie

Studia matematyczne nie mają skomplikowanej rekrutacji. Zasada jest prosta. Musicie pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z matematyki i języka obcego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI MATEMATYCZNE W RZESZOWIE

STUDIA MATEMATYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia matematyczne w Rzeszowie?

Studia matematyczne w Rzeszowie zainteresują wszystkich, którzy chcą bliżej poznać królową nauk. Matematyka należy do kierunków z najdłuższą historią akademicką w stolicy Podkarpacia. Uczelnie dysponują nowoczesnymi budynkami, prowadzą szeroką współpracę z pracodawcami (na przykład w zakresie statystyki publicznej, rynków finansowych, czy systemu podatkowego), a studenci realizują praktyki i staże w takich firmach jak: Bank PEKAO S.A., Podkarpacki Bank Spółdzielczy, czy w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie.

Miasto posiada trzy specjalne strefy ekonomiczne, a ponadto, jest jedynym na świecie miastem, obok amerykańskiego Middletown, w którym produkowane są silniki do samolotów F-16. Zatem jest to miejsce niemal przeznaczone dla umysłów ścisłych, bo tutaj będą mogły wykorzystać swoje umiejętności. Matematyka to nie tylko kierunek studiów. To kierunek życia i decyzja o związaniu kariery zawodowej z liczbami.

Chcesz zostać matematykiem? Nie licz na przypadek. Zobacz, co do zaoferowania mają studia matematyczne w Rzeszowie.

 

Studia matematyczne w Rzeszowie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Poszczególne kierunki matematyczne w Rzeszowie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy na pierwszym i drugim stopniu. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata i umożliwiają zdobycie tytułu licencjata. Studia drugiego stopnia trwają cztery semestry i kończą się tytułem magistra.

Rzeszowskie uczelnie przygotowały także propozycje studiów podyplomowych, które w założeniu pozwolą Ci w krótkim czasie zdobyć potrzebne do pracy lub przebranżowienia się kwalifikacje. Kształcenie podyplomowe odbywa się niestacjonarnie w trakcie dwóch lub trzech semestrów. W ten sposób możesz studiować matematykę.

Poszczególne kierunki matematyczne możesz realizować stacjonarnie. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku.

czytaj dalej studia w Rzeszowie

 

Kierunki studiów matematycznych w Rzeszowie

Wśród kierunków, które możemy zaliczyć do kategorii studiów matematycznych, znajduje się matematyka, realizowana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Anglojęzyczne kształcenie otwiera studentów i absolwentów na działanie na międzynarodowym rynku pracy, ale także w instytucjach badawczych.

Matematykę możesz realizować dwuetapowo, ale także na studiach podyplomowych. Rzeszowskie uczelnie stawiają na interdyscyplinarny charakter kształcenia, dzięki czemu odnajdziesz się w wielu branżach, a rzetelnie opracowana wiedza i praktyczne umiejętności pozwolą Ci pracować w różnych sektorach, które poszukują specjalistów matematycznych. Wiedza z zakresu matematyki jest użyteczna w dziedzinach ekonomicznych, informatycznych czy stricte inżynierskich.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów matematycznych:

 • matematyka
 • mathematics

czytaj dalej kierunki studiów w Rzeszowie

 

Gdzie studiować kierunki matematyczne w Rzeszowie?

Studia matematyczne w Rzeszowie znajdziesz na dwóch najpopularniejszych uczelniach publicznych w województwie podkarpackim. Są to oczywiście Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. Na poszczególnych wydziałach znajdziesz wymarzone kierunki realizowane w języku polskim lub angielskim, a także szereg specjalizacji, które urozmaicą kształcenie w tym zakresie. Rzeszowskie placówki akademickie przygotowują także propozycje kształcenia podyplomowego.

Wydziały: Matematyczno-Przyrodniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej są przystosowane technologicznie i dydaktycznie do prowadzenia kształcenia w zakresie matematyki i nauk jej pokrewnych. Kompleksowo opracowane programy studiów oraz wyspecjalizowana kadra praktyków w znaczący sposób wpływają na jakość Twojej edukacji wyższej.

Uczelnie, na których można studiować kierunki matematyczne w Rzeszowie:

 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

 

Jak wybrać studia matematyczne w Rzeszowie, aby mieć dobrą pracę?

Studia matematyczne przygotowują absolwentów do wkroczenia na rynek pracy, który poszukuje umysłów analitycznych. Wbrew pozorom matematyka nie jest tożsama jedynie z nauczaniem. Wszyscy, którzy ją studiują, mogą stać się analitykami, programistami, ekonomistami. Wielość zawodów związana jest z wiedzą i umiejętnościami przyswajanymi dzięki realizowanym zajęciom i praktykom.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • aktuariusz
 • analityk ryzyka
 • analityk finansowy
 • analityk danych
 • statystyk
 • analityk bankowy
 • programista
 • nauczyciel matematyki
 • badacz-naukowiec

 

Nim wybierzesz kierunek, który chcesz studiować, warto zapoznać się z aktualnym rynkiem pracy. Zapotrzebowanie na danego specjalistę może być cenną wskazówką, jeśli trudno Ci wybrać potencjalną ścieżkę kariery już teraz. Studia matematyczne są przeznaczone dla pasjonatów, którzy nie boją się kształcenia nastawionego na przedmioty ścisłe. Pamiętaj, że zgłębianie wiedzy w zakresie treści faktycznie nas interesujących, wpływa na satysfakcję zawodową.

Absolwenci zatrudniani są, chociażby w instytucjach finansowych, ubezpieczeniowych, statystycznych, w ośrodkach badania opinii publicznej, w instytucjach, w których stosowane są metody matematyczne. Zajmują się matematyką teoretyczną i komputerową, ogólną i finansową, pracują z matematyką bankową, odnajdują się w inwestycjach finansowych i ocenie ryzyka inwestycyjnego.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Rzeszowie?

Wybór odpowiedniej uczelni wyższej jest niemal tak trudny, jak wybór kierunku, który chce się studiować. Pracodawcy często zwracają uwagę na miejsce zdobywania edukacji, dlatego ważne jest, by wybrać najlepszą z możliwych opcji. Pamiętaj, że każda placówka akademicka ma unikatowy charakter kształcenia, co oznacza, że nawet jeśli znajdziesz taki sam kierunek zarówno na Politechnice Rzeszowskiej, jak i na Uniwersytecie Rzeszowskim, programy studiów i metody dydaktyczne będą zupełnie inne.

Sprawdź, czy uczelnia bierze udział w grantach badawczych, jakie konferencje organizuje, czy masz szansę na wymianę krajową lub zagraniczną. Wszelkie możliwości rozwoju wpływają z korzyścią na doświadczenia badawcze i zawodowe. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą kształcenia poszczególnych rzeszowskich uczelnie, a także sprawdź, jakie kierunki matematyczne oraz specjalizacje możesz na nich realizować.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia matematyczne w Rzeszowie?

W Rzeszowie znajdziesz wiele znanych i cenionych uczelni, które umożliwią Ci zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie kierunków matematycznych. Bogata oferta kształcenia obejmuje studia pierwszego i drugiego stopnia, studia podyplomowe, różnego rodzaju specjalizacje i kursy.

Władze uczelni kładą nacisk na rozwój studentów, dlatego organizują szereg różnego rodzaju konferencji naukowych. Współpracują także z władzami miasta oraz z potencjalnymi pracodawcami absolwentów, przygotowując tym samym propozycje staży i praktyk. Studenci mogą liczyć także na wsparcie finansowe w postaci stypendiów naukowych i socjalnych.

Rzeszów jest popularnym miastem akademickim, dlatego stara się zapewnić szereg atrakcji maturzystom i studentom. Czekają na Ciebie różnego rodzaju festiwale, wydarzenia sportowe i kulturowe, imprezy masowe. Na wydziałach organizowane są także targi pracy oraz spotkania z ludźmi nauki i z branż pokrewnych matematyce.

Studia uznawane są za jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka. To czas poznawania siebie, rozwijania pasji, zgłębiania wiedzy w dziedzinach, które najbardziej nas interesują. To także okres zdobywania doświadczeń życiowych, naukowych i zawodowych oraz zawierania trwałych znajomości, również tych istotnych z punktu widzenia naszej przyszłej kariery zawodowej.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach matematycznych w Rzeszowie

Skończyliście studia matematyczne, a z królową nauk jesteście po imieniu. I co dalej? Zawsze istnieje możliwość pozostania na uczelni i włączenia się do wielu projektów badawczych. Jeśli bardzo dobrze władacie jakimś obcym językiem, to pracę naukową możecie wykonywać niemal w dowolnym miejscu poza granicami kraju. Możecie także wrócić do szkoły, ale w roli nauczyciela, a nierzadko trudno o dobrego nauczyciela właśnie tego przedmiotu.

A co jeśli i te opcje nie wchodzą w grę? Nic strasznego. Matematycy to mistrzowie logicznego myślenia i przeprowadzania w głowie obliczeń, od których innym brakuje powietrza. To świetni dyrektorzy, fachowcy od strategii i prognoz finansowych, zarządcy biznesów, konsultanci w zakresie stosowania statystyki matematycznej w analizie danych w bankach, specjaliści w ośrodkach przetwarzania informacji, instytucjach finansowych. Jednym słowem, dobry matematyk odnajdzie się tam, gdzie występują liczby. Duże liczby.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Pierwszą uczelnią, która oferuje studia matematyczne jest Uniwersytet Rzeszowski. Tutaj, na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym znajdziecie następujący kierunek kształcenia:

 • Matematyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Analiza i bezpieczeństwo danych, Zastosowanie matematyki w finansach i bankowości, Nauczanie matematyki.

dowiedz się więcej 

Uczelnia prowadzi także edukację na studiach podyplomowych. Wśród nich są następujące kierunki: Kwalifikacje z matematyki, Matematyka w finansach i bankowości, Statystyka dla ekonomistów.

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Drugą uczelnią, która proponuje kształcenie dla sympatyków królowej nauk jest Politechnika Rzeszowska. Na tej uczelni, na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej, znajdziecie kierunek o nazwie:

 • Zastosowania matematyki w ekonomii- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)