Studia matematyczne Rzeszów

Studia matematyczne Rzeszów

Studia matematyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

matematycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia matematyczne w Rzeszowie zainteresują wszystkich, którzy chcą bliżej poznać królową nauk. Matematyka należy do kierunków z najdłuższą historią akademicką w stolicy Podkarpacia. Uczelnie dysponują nowoczesnymi budynkami, prowadzą szeroką współpracę z pracodawcami (na przykład w zakresie statystyki publicznej, rynków finansowych, czy systemu podatkowego), a studenci realizują praktyki i staże w takich firmach jak: Bank PEKAO S.A., Podkarpacki Bank Spółdzielczy, czy w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie.

Miasto posiada trzy specjalne strefy ekonomiczne, a ponadto, jest jedynym na świecie miastem, obok amerykańskiego Middletown, w którym produkowane są silniki do samolotów F-16. Zatem jest to miejsce niemal przeznaczone dla umysłów ścisłych, bo tutaj będą mogły wykorzystać swoje umiejętności. Matematyka to nie tylko kierunek studiów. To kierunek życia i decyzja o związaniu kariery zawodowej z liczbami.

Chcesz zostać matematykiem? Nie licz na przypadek. Zobacz, co do zaoferowania mają studia matematyczne w Rzeszowie.

POPULARNE KIERUNKI MATEMATYCZNE W RZESZOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MATEMATYCZNE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Rzeszowie

Studia matematyczne nie mają skomplikowanej rekrutacji. Zasada jest prosta. Musicie pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z matematyki i języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MATEMATYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach matematycznych w Rzeszowie

Skończyliście studia matematyczne, a z królową nauk jesteście po imieniu. I co dalej? Zawsze istnieje możliwość pozostania na uczelni i włączenia się do wielu projektów badawczych. Jeśli bardzo dobrze władacie jakimś obcym językiem, to pracę naukową możecie wykonywać niemal w dowolnym miejscu poza granicami kraju. Możecie także wrócić do szkoły, ale w roli nauczyciela, a nierzadko trudno o dobrego nauczyciela właśnie tego przedmiotu.

A co jeśli i te opcje nie wchodzą w grę? Nic strasznego. Matematycy to mistrzowie logicznego myślenia i przeprowadzania w głowie obliczeń, od których innym brakuje powietrza. To świetni dyrektorzy, fachowcy od strategii i prognoz finansowych, zarządcy biznesów, konsultanci w zakresie stosowania statystyki matematycznej w analizie danych w bankach, specjaliści w ośrodkach przetwarzania informacji, instytucjach finansowych. Jednym słowem, dobry matematyk odnajdzie się tam, gdzie występują liczby. Duże liczby.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Pierwszą uczelnią, która oferuje studia matematyczne jest Uniwersytet Rzeszowski. Tutaj, na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym znajdziecie następujący kierunek kształcenia:

  • Matematyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Analiza i bezpieczeństwo danych, Zastosowanie matematyki w finansach i bankowości, Nauczanie matematyki.

dowiedz się więcej 

Uczelnia prowadzi także edukację na studiach podyplomowych. Wśród nich są następujące kierunki: Kwalifikacje z matematyki, Matematyka w finansach i bankowości, Statystyka dla ekonomistów.

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Drugą uczelnią, która proponuje kształcenie dla sympatyków królowej nauk jest Politechnika Rzeszowska. Na tej uczelni, na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej, znajdziecie kierunek o nazwie:

  • Zastosowania matematyki w ekonomii- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)