Studia matematyczne Białystok

Studia matematyczne Białystok

Studia matematyczne Białystok

Największy wybór studiów

matematycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia matematyczne Białystok | woj. podlaskie

Studia matematyczne w Białymstoku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia matematyczne Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia matematyczne w Białymstoku rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 12 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MATEMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Matematyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Matematyka stosowana stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia matematyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Kierunki matematyczne:

MATEMATYKA

Politechnika Białostocka

Kierunki matematyczne:

MATEMATYKA STOSOWANA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Białymstoku

Aby otrzymać upragniony indeks i rozpocząć studia matematyczne w Białymstoku, należy przystąpić do konkursu świadectw. A jaki przedmiot jest na nim najważniejszy? Oczywiście, matematyka. Dlatego uczcie się jej pilnie, aby zdać ją na maturze jak najlepiej – obowiązkowo, na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI MATEMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

Jak wyglądają studia matematyczne w Białymstoku?

Roger Bacon powiedział: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.” Trudno nie zgodzić się z tymi słowami, choć należy dodać do nich coś więcej. Matematyka to także klucz do kariery. Dlatego warto poświęcić się królowej nauk i poznać ją jak najgłębiej. A w którym mieście możemy to zrobić? W Białymstoku.

Studia matematyczne w Białymstoku prowadzone są przez dwie, publiczne uczelnie, czyli Uniwersytet w Białymstoku oraz Politechnikę Białostocką. Te największe szkoły wyższe północno- wschodniej Polski oferują kształcenie, które może zaprocentować ciekawą pracą, gdyż dla dobrych matematyków jej nie brakuje. A jakie przedmioty widnieją w planach zajęć?

Między innymi: algebra liniowa z geometrią analityczną, modelowanie statystyczne, szeregi czasowe i prognozowanie, metody numeryczne oraz wiele więcej zagadnień, na myśl o których prawdziwy pasjonat matematyki zaciera ręce. A gdzie zdolny absolwent będzie mógł wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności? Chociażby w analizie finansowej, instytucjach statystycznych, czy też analizie ilościowej różnego rodzaju ryzyka.

Studia matematyczne w Białymstoku to początek interesującej drogi, zważywszy na fakt, że osoby z takim wykształceniem są często poszukiwaniu, a najzdolniejsi sowicie wynagradzani. Czy trzeba czegoś więcej? Czy można jeszcze lepiej przekonać do rozpoczęcia nauki? Zdecydowanie nie. Sprawdźcie, zatem, jak wyglądają studia matematyczne w Białymstoku i noście w pamięci słowa Pitagorasa, który przyznał, że „liczby rządzą światem.” 

 

Praca po studiach matematycznych w Białymstoku

Bardzo często pierwszym skojarzeniem z absolwentem studiów matematycznych jest to, że zostanie on kolejnym, prawdopodobnie nielubianym nauczycielem tego przedmiotu. Otóż, nie musi nim być. Matematyk nie musi uczyć w szkole, tylko wybrać karierę, na przykład w biznesie.

Absolwenci studiów matematycznych zatrudniani są w branży finansowej, ubezpieczeniowej, informatycznej. Podejmują także pracę w firmach doradczych i przemyśle. Wielu znakomitych informatyków, inżynierów czy finansistów jest właśnie po studiach matematycznych. Ich umiejętności wykorzystywane są w fizyce, chemii, ekonomii, technice. Mało? Do najpopularniejszych obecnie zawodów należą: statystyk, programista, analityk systemów komputerów, czy aktuariusz.

A kim jest ten ostatni? Aktuariusz zajmuje się obliczaniem ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, w szczególności tych długoterminowych lub obarczonych wysokim ryzykiem. Aktuariusz jest specjalistą z zakresu matematyki ubezpieczeniowej, finansowej oraz statystyki. To ekspert związany, przede wszystkim, z branżą ubezpieczeniową, reasekuracyjną, funduszy emerytalnych oraz planów emerytalnych. Oprócz tego wycenia przedsiębiorstwa, projekty inwestycyjne i biznesplany. Bierzcie się do nauki. Matematyka to jedna z tych dziedzin nauki, która będzie rządzić w XXI wieku.

POPULARNE KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki:

  • Matematyka. Specjalności: Matematyka teoretyczna, Matematyka finansowa, Bezpieczeństwo informacji, Analiza danych i modelowanie.

dowiedz się więcej 

Wydział oferuje także studia podyplomowe na kierunkach: Matematyka oraz Metody statystyczne i analiza danych.

 

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Informatyki:

  • Matematyka stosowana. Specjalności: Analiza danych, Matematyka nowoczesnych technologii.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)