Studia matematyczne Białystok

Studia matematyczne Białystok

Studia matematyczne Białystok

Największy wybór studiów

matematycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Białystok | woj. podlaskie

Roger Bacon powiedział: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.” Trudno nie zgodzić się z tymi słowami, choć należy dodać do nich coś więcej. Matematyka to także klucz do kariery. Dlatego warto poświęcić się królowej nauk i poznać ją jak najgłębiej. A w którym mieście możemy to zrobić? W Białymstoku.

Studia matematyczne w Białymstoku prowadzone są przez dwie, publiczne uczelnie, czyli Uniwersytet w Białymstoku oraz Politechnikę Białostocką. Te największe szkoły wyższe północno- wschodniej Polski oferują kształcenie, które może zaprocentować ciekawą pracą, gdyż dla dobrych matematyków jej nie brakuje. A jakie przedmioty widnieją w planach zajęć? Między innymi: algebra liniowa z geometrią analityczną, modelowanie statystyczne, szeregi czasowe i prognozowanie, metody numeryczne oraz wiele więcej zagadnień, na myśl o których prawdziwy pasjonat matematyki zaciera ręce. A gdzie zdolny absolwent będzie mógł wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności? Chociażby w analizie finansowej, instytucjach statystycznych, czy też analizie ilościowej różnego rodzaju ryzyka.

Studia matematyczne w Białymstoku to początek interesującej drogi, zważywszy na fakt, że osoby z takim wykształceniem są często poszukiwaniu, a najzdolniejsi sowicie wynagradzani. Czy trzeba czegoś więcej? Czy można jeszcze lepiej przekonać do rozpoczęcia nauki? Zdecydowanie nie. Sprawdźcie, zatem, jak wyglądają studia matematyczne w Białymstoku i noście w pamięci słowa Pitagorasa, który przyznał, że „liczby rządzą światem.” 

POPULARNE KIERUNKI MATEMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

KIERUNKI MATEMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Białymstoku

Aby otrzymać upragniony indeks i rozpocząć studia matematyczne w Białymstoku, należy przystąpić do konkursu świadectw. A jaki przedmiot jest na nim najważniejszy? Oczywiście, matematyka. Dlatego uczcie się jej pilnie, aby zdać ją na maturze jak najlepiej – obowiązkowo, na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MATEMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach matematycznych w Białymstoku

Bardzo często pierwszym skojarzeniem z absolwentem studiów matematycznych jest to, że zostanie on kolejnym, prawdopodobnie nielubianym nauczycielem tego przedmiotu. Otóż, nie musi nim być. Matematyk nie musi uczyć w szkole, tylko wybrać karierę, na przykład w biznesie.

Absolwenci studiów matematycznych zatrudniani są w branży finansowej, ubezpieczeniowej, informatycznej. Podejmują także pracę w firmach doradczych i przemyśle. Wielu znakomitych informatyków, inżynierów czy finansistów jest właśnie po studiach matematycznych. Ich umiejętności wykorzystywane są w fizyce, chemii, ekonomii, technice. Mało? Do najpopularniejszych obecnie zawodów należą: statystyk, programista, analityk systemów komputerów, czy aktuariusz.

A kim jest ten ostatni? Aktuariusz zajmuje się obliczaniem ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, w szczególności tych długoterminowych lub obarczonych wysokim ryzykiem. Aktuariusz jest specjalistą z zakresu matematyki ubezpieczeniowej, finansowej oraz statystyki. To ekspert związany, przede wszystkim, z branżą ubezpieczeniową, reasekuracyjną, funduszy emerytalnych oraz planów emerytalnych. Oprócz tego wycenia przedsiębiorstwa, projekty inwestycyjne i biznesplany. Bierzcie się do nauki. Matematyka to jedna z tych dziedzin nauki, która będzie rządzić w XXI wieku.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki:

  • Matematyka. Specjalności: Matematyka teoretyczna, Matematyka finansowa, Bezpieczeństwo informacji, Analiza danych i modelowanie.

dowiedz się więcej 

Wydział oferuje także studia podyplomowe na kierunkach: Matematyka oraz Metody statystyczne i analiza danych.

 

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Informatyki:

  • Matematyka stosowana. Specjalności: Analiza danych, Matematyka nowoczesnych technologii.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)