Studia matematyczne Bydgoszcz

Studia matematyczne Bydgoszcz

Studia matematyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

matematycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Znacie piosenkę zespołu Kaliber 44, w której pojawiają się słowa: „Matematyka to nie ma technika. Moja tematyka matematyki nie dotyka.”? Zapewne, podobne mniemanie o królowej nauk ma wielu uczniów. Ale czy słusznie? Matematyka potrafi spędzać sen z powiek niejednemu licealiście. Potrafi doprowadzić do łez i totalnego zniechęcenia. Dlatego, dla najwytrwalszych trzyma nagrodę, w postaci dobrze płatnej i perspektywicznej pracy. Zrobiło się bardziej optymistycznie? Zatem, w którym mieście można rozpocząć studia matematyczne? W Bydgoszczy, czyli największym mieście województwa kujawsko- pomorskiego.

Studia matematyczne w Bydgoszczy znajdziecie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Właśnie tutaj, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Techniki każdy sympatyk tej nauki będzie mógł rozwinąć skrzydła. A jakie przedmioty będzie musiał zaliczyć? Jest ich niemało, a są to, między innymi: Algebra liniowa z geometrią, Algorytmy i struktury danych, Statystyka matematyczna, Metody numeryczne, czy Elementarna teoria liczb.

Studia matematyczne w Bydgoszczy to studia dla tych, którzy mają pomysł na siebie i swoją przyszłość. Rynek pracy powiększa się, a na osoby z matematycznymi zdolnościami popyt zdecydowanie rośnie. Warto wykorzystać swoje umiejętności oraz fakt, że lubi się ten przedmiot. Nie pozostaje nic więcej jak tylko iść na studia. 

KIERUNKI MATEMATYCZNE W BYDGOSZCZY

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BYDGOSZCZY SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia matematyczne w Bydgoszczy

Aby uzyskać upragniony indeks i rozpocząć studia matematyczne w Bydgoszczy należy, co oczywiste, przystąpić do konkursu świadectw. A jaki przedmiot brany jest pod uwagę w procesie rekrutacji? Rzecz jasna, matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych w Bydgoszczy

Warto ukończyć studia matematyczne w Bydgoszczy? Dlaczego? Bo na rynku pracy rośnie popyt na matematyków. Co jeszcze? Określani są mianem „biznesmanów XXI wieku”. Kochający liczby i wszystko co się z nimi wiąże mogą rozpocząć karierę jako aktuariusz, inżynier oprogramowania, czy analityk rynku. Mają oni także inne możliwości, połączenia matematyki z inną dziedziną nauki. Mogą podjąć pracę biomatematyka, bądź quanta.

Osoby zakochane w liczbach i ich analizie mogą odnaleźć się w zawodzie statystyka, który daje szerokie pole do rozwoju późniejszej kariery zawodowej. Rosnąca ilość danych, które wymagają przetworzenia i interpretacji sprawia, że statystyk przydaje się w prawie każdej branży. Od kilku lat osoby wykonujące analizy statystyczne zatrudniane są również w działach marketingu, choć to nie jedyne miejsce, w którym mogą się znaleźć.  Zawodów dla absolwentów studiów matematycznych przybywa i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, według specjalistycznych analiz popyt na matematyków będzie rósł jeszcze wiele lat, a co za tym idzie, będzie rosło również ich wynagrodzenie.

Żeby się o tym przekonać samemu, można zostać analitykiem rynku. A jest to osoba, która obserwuje otoczenie biznesowe, analizuje konkurencje, punkty przewagi, szacuje trendy. Na podstawie danych zebranych przez analityka podejmuje się dalsze decyzje biznesowe. Brzmi ciekawie?

STUDIA MATEMATYCZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO  WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki:

  • Matematyka. Specjalności: Matematyka finansowa i bezpieczeństwo danych, Nauczycielska.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)