Studia matematyczne Bydgoszcz

Studia matematyczne Bydgoszcz

Studia matematyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

matematycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia matematyczne w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia matematyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI MATEMATYCZNE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Bydgoszczy

Aby uzyskać upragniony indeks i rozpocząć studia matematyczne w Bydgoszczy należy, co oczywiste, przystąpić do konkursu świadectw. A jaki przedmiot brany jest pod uwagę w procesie rekrutacji? Rzecz jasna, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MATEMATYCZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia matematyczne w Bydgoszczy?

Znacie piosenkę zespołu Kaliber 44, w której pojawiają się słowa: „Matematyka to nie ma technika. Moja tematyka matematyki nie dotyka.”? Zapewne, podobne mniemanie o królowej nauk ma wielu uczniów. Ale czy słusznie? Matematyka potrafi spędzać sen z powiek niejednemu licealiście. Potrafi doprowadzić do łez i totalnego zniechęcenia.

Dlatego, dla najwytrwalszych trzyma nagrodę, w postaci dobrze płatnej i perspektywicznej pracy. Zrobiło się bardziej optymistycznie? Zatem, w którym mieście można rozpocząć studia matematyczne? W Bydgoszczy, czyli największym mieście województwa kujawsko- pomorskiego.

Studia matematyczne w Bydgoszczy znajdziecie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Właśnie tutaj, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Techniki każdy sympatyk tej nauki będzie mógł rozwinąć skrzydła. A jakie przedmioty będzie musiał zaliczyć? Jest ich niemało, a są to, między innymi: Algebra liniowa z geometrią, Algorytmy i struktury danych, Statystyka matematyczna, Metody numeryczne, czy Elementarna teoria liczb.

Studia matematyczne w Bydgoszczy to studia dla tych, którzy mają pomysł na siebie i swoją przyszłość. Rynek pracy powiększa się, a na osoby z matematycznymi zdolnościami popyt zdecydowanie rośnie. Warto wykorzystać swoje umiejętności oraz fakt, że lubi się ten przedmiot. Nie pozostaje nic więcej jak tylko iść na studia. 

 

Praca po studiach matematycznych w Bydgoszczy

Warto ukończyć studia matematyczne w Bydgoszczy? Dlaczego? Bo na rynku pracy rośnie popyt na matematyków. Co jeszcze? Określani są mianem „biznesmanów XXI wieku”. Kochający liczby i wszystko co się z nimi wiąże mogą rozpocząć karierę jako aktuariusz, inżynier oprogramowania, czy analityk rynku. Mają oni także inne możliwości, połączenia matematyki z inną dziedziną nauki. Mogą podjąć pracę biomatematyka, bądź quanta.

Osoby zakochane w liczbach i ich analizie mogą odnaleźć się w zawodzie statystyka, który daje szerokie pole do rozwoju późniejszej kariery zawodowej. Rosnąca ilość danych, które wymagają przetworzenia i interpretacji sprawia, że statystyk przydaje się w prawie każdej branży. Od kilku lat osoby wykonujące analizy statystyczne zatrudniane są również w działach marketingu, choć to nie jedyne miejsce, w którym mogą się znaleźć.

Zawodów dla absolwentów studiów matematycznych przybywa i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, według specjalistycznych analiz popyt na matematyków będzie rósł jeszcze wiele lat, a co za tym idzie, będzie rosło również ich wynagrodzenie.

Żeby się o tym przekonać samemu, można zostać analitykiem rynku. A jest to osoba, która obserwuje otoczenie biznesowe, analizuje konkurencje, punkty przewagi, szacuje trendy. Na podstawie danych zebranych przez analityka podejmuje się dalsze decyzje biznesowe. Brzmi ciekawie?

MUSISZ TO  WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki:

  • Matematyka. Specjalności: Matematyka finansowa i bezpieczeństwo danych, Nauczycielska.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)