Położnictwo studia II stopnia - Rzeszów

Położnictwo studia II stopnia - Rzeszów

Położnictwo studia II stopnia - Rzeszów

Studia II stopnia w Rzeszowie

położnictwo

Odkryj położnictwo w Rzeszowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Położnictwo studia II stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku położnictwo w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Położnictwo studia II stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek położnictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Położnictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek położnictwo

Co należy zrobić, aby dostać się na studia medyczne na drugim stopniu położnictwa w Rzeszowie? Przede wszystkim posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na wybranych kierunkach medycznych lub ewentualnie społecznych, o ile są one akceptowane przez wybraną uczelnię wyższą.

W przypadku zbyt dużej liczby kandydatów, zostaną oni zakwalifikowani na podstawie średniej ocen z pierwszego etapu kształcenia. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby poznać więcej szczegółów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Położnictwo w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku położnictwo?

Codzienna praca wykwalifikowanej kadry medycznej przyczynia się do poprawy komfortu psychicznego i zdrowotnego pacjentów, borykających się z przeróżnymi dolegliwościami. Położnictwo jest jedną z nauk medycznych, do zgłębiania których potrzeba specjalistycznego przygotowania – w końcu zapewnienie profesjonalnej opieki kobietom rodzącym oraz będącym w okresie połogu musi być dopięte na ostatni guzik. Specyfika położnictwa sprawia, że wciąż jest to kierunek sfeminizowany. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mężczyźni również wzięli udział w kształceniu wyższym oraz przyszłej pracy zawodowej.

Jeżeli rozważasz rozpoczęcie rzeszowskiego położnictwa drugiego stopnia, jednak wciąż nie masz pewności, czy odnajdziesz się podczas kształcenia o takiej specyfice, spróbuj udzielić szczerej odpowiedzi na następujące pytania, a być może rozwiejesz większość wątpliwości.

Jesteś zainteresowany dziedzinami medycznymi? Fascynuje cię proces porodu oraz kształtowanie nowego życia w łonie matki? Jesteś opiekuńczy, empatyczny i delikatny? Posiadasz dyplom studiów pierwszego stopnia? Jeżeli tak, to aplikuj na położnictwo w Rzeszowie!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku położnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku położnictwo w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów

Czego będziesz miał okazję się nauczyć, jeżeli wybierzesz medyczne studia w Rzeszowie na kierunku położnictwo? Przyszli magistrzy zapoznają się z fachową terminologią, powszechnie używaną w celu opisu konkretnych stanów fizjologicznych, chorób i dolegliwości, poznają podstawy takich dziedzin, jak chirurgia, ginekologia, neonatologia, dermatologia, czy genetyka oraz dogłębnie zrozumieją ludzką fizjologię oraz genetykę, celem możliwie najlepszego wywiązywania się z przyszłych obowiązków zawodowych.

Dla położnych i położników szczególnie ważna jest wiedza psychologiczna i obejmująca opiekę nad noworodkami – wiele kobiet potrzebuje wsparcia zarówno w okresie przedporodowym, jak i podczas połogu. Program kształcenia na drugim stopniu położnictwa w Rzeszowie będzie obejmował następujące przedmioty, wchodzące w siatkę kształcenia:

 • psychologia zdrowia,
 • prawo w praktyce położniczej,
 • terapia bólu ostrego i przewlekłego,
 • farmakologia i ordynowanie produktów leczniczych,
 • onkologia ginekologiczna,
 • historia zawodu położnej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku pedagogika w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Medyczne kierunki studiów w Rzeszowie na drugim stopniu kształcenia trwają zazwyczaj dwa lata. Nie inaczej jest z położnictwem – dzięki czterem semestrom intensywnej nauki, zgłębisz interdyscyplinarne kompetencje z zakresu wielu nauk medycznych, a następnie przystąpisz do obrony tytułu magistra. Czas trwania twojej nauki może się wydłużyć, jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z urlopu dziekańskiego lub późniejsze zaliczenie któregokolwiek z semestrów.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku położnictwo w Rzeszowie?

Jeżeli ukończysz wybrane uczelnie w Rzeszowie, które zaoferowały możliwość studiowania dziedzin medycznych, będziesz mógł liczyć na subiektywnie optymalne zatrudnienie zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zatem gdzie będziesz mógł pracować, jeżeli ukończysz studia drugiego stopnia na kierunku położnictwo?

Zatrudnienie znajdziesz w prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej, szkołach rodzenia, klinikach ginekologicznych jako prawa ręka lekarza, czy jako prywatna opiekunka dla noworodków. Ponadto będziesz mógł rozważyć podjęcie pracy w gabinetach lekarskich, czy niektórych jednostkach administracyjnych. Wachlarz możliwości zawodowych jest na tyle szeroki, że bez trudu znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Gdzie studiować na kierunku położnictwo (studia II stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek położnictwo (studia II stopnia w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki medyczne w Rzeszowie

Rozwiń

Komentarze (0)