Studia logistyczne Radom

Studia logistyczne Radom

Studia logistyczne Radom

Największy wybór studiów

logistycznych w Radomiu

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Radom | woj. mazowieckie

Studia logistyczne to coraz popularniejszy kierunek kształcenia. Nie ma się czemu dziwić; logistyka to wciąż rozwijający się organizm, który może zapewnić rozwój, wyzwania i dobre zarobki.

Studia logistyczne w Radomiu to przede wszystkim Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego, na którym kształcenie w tym zakresie realizowane jest na dwóch wydziałach: Mechanicznym oraz Transportu i Elektrotechniki. Uczelnia współpracuje z ważnymi przedstawicielami sektora motoryzacyjnego, a w ich gronie znajdują się, między innymi: Liqui Moly, Autodata, czy Michelin, a ponadto tutaj znajduje się jedyne w kraju na wyższych uczelniach Laboratorium Eksploatacji i Diagnostyki Środków Transportu, pod patronatem firmy Bosch. Studenci otrzymują solidną porcję wiedzy, a w programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: podstawy logistyki, ekonomika transportu, logistyka w motoryzacji i recyklingu samochodów, zintegrowane systemy zarządzania, ale także fizyka, matematyka i materiałoznawstwo.

Studia logistyczne w Radomiu to studia dla ambitnych, między innymi przez różnorodność przedmiotów, z którą należy się zmierzyć. Ale nauka może być satysfakcjonująca, zwłaszcza że miejsc, w których absolwenci mogą znaleźć pracę nie brakuje; od przedsiębiorstw transportowych, przez serwisy obsługowe i warsztaty samochodowe, po największe centra logistyczne. Logistyka to dziedzina, która wciąż rozwija się w naszym kraju, dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie.

Studia logistyczne to dobry wybór kształcenia, a ich największą zaletą jest to, że są perspektywiczne. Przekonaj się, jak wyglądają one w Radomiu.

POPULARNE KIERUNKI LOGISTYCZNE W RADOMIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RADOMIU SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI LOGISTYCZNE W RADOMIU

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Radomiu

Jeśli chcesz dołączyć do grona studentów i otrzymać upragniony indeks, musisz wziąć udział w tzw. konkursie świadectw, czyli pochwalić się swoimi osiągnięciami maturalnymi. Aby mieć największe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów logistycznych, należy podejść do matematyki, języka obcego, informatyki. Na studiach logistycznych istotne jest logiczne myślenie i umiejętność analizowania. Nauki ścisłe obowiązkowe!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA LOGISTYCZNE W RADOMIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach logistycznych w Radomiu

Studia logistyczne w Radomiu kształcą specjalistów w dwóch gałęziach. Jedni, czyli absolwenci kierunku Transport i Logistyka charakteryzują się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi przystosowania środków transportu do wymagań norm międzynarodowych (w szczególności Unii Europejskiej), biegłego posługiwania się technikami komputerowymi w zagadnieniach automatyzacji procesów i systemów transportowych, stosowania systemów informacyjnych w automatyzacji zarządzania i sterowania w transporcie oraz działalności przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki rynkowej.

Drudzy, czyli absolwenci kierunku Logistyka charakteryzują się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi obszaru budowy, eksploatacji i wycofania z eksploatacji pojazdów oraz obszaru organizacji i zarządzania logistyką w motoryzacji. Absolwenci studiów logistycznych w Radomiu mogą podjąć pracę w: przedsiębiorstwach transportowych, zakładach transportu kolejowego, centrach i bazach logistycznych, terminalach kontenerowych. Innymi możliwościami zawodowymi są: przedsiębiorstwa produkujące i odnawiające części i komponenty samochodowe, przedsiębiorstwa doradcze zajmujące się logistyką, salony samochodowe i firmy dealerskie, serwisy obsługowe i warsztaty samochodowe, firmy organizujące rynek części zamiennych, stacje demontażu i utylizacji samochodów.

Branża logistyczna to wciąż rozwijająca się materia w naszym kraju, ale także bardzo wymagająca. Poszerzanie odpowiedzialności za ciągłość zaopatrzenia, zmniejszanie ryzyka a zwiększanie efektywności ekonomicznej wiąże się z niemal nieustannym poszerzaniem kompetencji i umiejętności. Dlatego bardzo ważne jest samokształcenie, chęć bycia na bieżąco z różnymi nowinkami, a także znajomość języka, bądź języków obcych.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- HUMANISTYCZNY IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W RADOMIU STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Mechaniczny:

  • Logistyka: studia I- stopnia. Specjalność: Logistyka w motoryzacji.

dowiedz się więcej 

Wydział Transportu i Elektrotechniki:

  • Transport i logistyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Elektronika i informatyka w transporcie, Logistyka i marketing w transporcie, Organizacja i technika transportu kolejowego, Organizacja i technika transportu miejskiego, Spedycja i obsługa celna, Logistyka i systemy transportowe, Transport i logistyka w turystyce.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA W RADOMIU STUDIA LOGISTYCZNE

Uczelnia ta prowadzi tylko studia podyplomowe. Dostępne kierunki to: Logistyka łańcucha dostaw, Menedżer logistyki, Transport i spedycja, Logistyka i spedycja dla nauczycieli.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)