Studia logistyczne Radom

Studia logistyczne Radom

Studia logistyczne Radom

Największy wybór studiów

logistycznych w Radomiu

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.01.2023

Studia logistyczne Radom | woj. mazowieckie

Studia logistyczne w Radomiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia logistyczne Radom
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA LOGISTYCZNE W RADOMIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Transport i logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu są studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W RADOMIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Radomiu

Jeśli chcesz dołączyć do grona studentów i otrzymać upragniony indeks, musisz wziąć udział w tzw. konkursie świadectw, czyli pochwalić się swoimi osiągnięciami maturalnymi. Aby mieć największe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów logistycznych, należy podejść do matematyki, języka obcego, informatyki. Na studiach logistycznych istotne jest logiczne myślenie i umiejętność analizowania. Nauki ścisłe obowiązkowe!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI LOGISTYCZNE W RADOMIU

STUDIA LOGISTYCZNE W RADOMIU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Radomiu?

Studia logistyczne to coraz popularniejszy kierunek kształcenia. Nie ma się czemu dziwić; logistyka to wciąż rozwijający się organizm, który może zapewnić rozwój, wyzwania i dobre zarobki.

Studia logistyczne w Radomiu to przede wszystkim Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego, na którym kształcenie w tym zakresie realizowane jest na dwóch wydziałach: Mechanicznym oraz Transportu i Elektrotechniki. Uczelnia współpracuje z ważnymi przedstawicielami sektora motoryzacyjnego, a w ich gronie znajdują się, między innymi: Liqui Moly, Autodata, czy Michelin, a ponadto tutaj znajduje się jedyne w kraju na wyższych uczelniach Laboratorium Eksploatacji i Diagnostyki Środków Transportu, pod patronatem firmy Bosch.

Studenci otrzymują solidną porcję wiedzy, a w programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: podstawy logistyki, ekonomika transportu, logistyka w motoryzacji i recyklingu samochodów, zintegrowane systemy zarządzania, ale także fizyka, matematyka i materiałoznawstwo.

Studia logistyczne w Radomiu to studia dla ambitnych, między innymi przez różnorodność przedmiotów, z którą należy się zmierzyć. Ale nauka może być satysfakcjonująca, zwłaszcza że miejsc, w których absolwenci mogą znaleźć pracę nie brakuje; od przedsiębiorstw transportowych, przez serwisy obsługowe i warsztaty samochodowe, po największe centra logistyczne. Logistyka to dziedzina, która wciąż rozwija się w naszym kraju, dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie.

Studia logistyczne to dobry wybór kształcenia, a ich największą zaletą jest to, że są perspektywiczne. Przekonaj się, jak wyglądają one w Radomiu.

 

Praca po studiach logistycznych w Radomiu

Studia logistyczne w Radomiu kształcą specjalistów w dwóch gałęziach. Jedni, czyli absolwenci kierunku Transport i Logistyka charakteryzują się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi przystosowania środków transportu do wymagań norm międzynarodowych (w szczególności Unii Europejskiej), biegłego posługiwania się technikami komputerowymi w zagadnieniach automatyzacji procesów i systemów transportowych, stosowania systemów informacyjnych w automatyzacji zarządzania i sterowania w transporcie oraz działalności przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki rynkowej.

Drudzy, czyli absolwenci kierunku Logistyka charakteryzują się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi obszaru budowy, eksploatacji i wycofania z eksploatacji pojazdów oraz obszaru organizacji i zarządzania logistyką w motoryzacji. Absolwenci studiów logistycznych w Radomiu mogą podjąć pracę w: przedsiębiorstwach transportowych, zakładach transportu kolejowego, centrach i bazach logistycznych, terminalach kontenerowych.

Innymi możliwościami zawodowymi są: przedsiębiorstwa produkujące i odnawiające części i komponenty samochodowe, przedsiębiorstwa doradcze zajmujące się logistyką, salony samochodowe i firmy dealerskie, serwisy obsługowe i warsztaty samochodowe, firmy organizujące rynek części zamiennych, stacje demontażu i utylizacji samochodów.

Branża logistyczna to wciąż rozwijająca się materia w naszym kraju, ale także bardzo wymagająca. Poszerzanie odpowiedzialności za ciągłość zaopatrzenia, zmniejszanie ryzyka a zwiększanie efektywności ekonomicznej wiąże się z niemal nieustannym poszerzaniem kompetencji i umiejętności. Dlatego bardzo ważne jest samokształcenie, chęć bycia na bieżąco z różnymi nowinkami, a także znajomość języka, bądź języków obcych.

POPULARNE KIERUNKI W RADOMIU POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- HUMANISTYCZNY IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W RADOMIU STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Mechaniczny:

  • Logistyka: studia I- stopnia. Specjalność: Logistyka w motoryzacji.

dowiedz się więcej 

Wydział Transportu i Elektrotechniki:

  • Transport i logistyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Elektronika i informatyka w transporcie, Logistyka i marketing w transporcie, Organizacja i technika transportu kolejowego, Organizacja i technika transportu miejskiego, Spedycja i obsługa celna, Logistyka i systemy transportowe, Transport i logistyka w turystyce.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA W RADOMIU STUDIA LOGISTYCZNE

Uczelnia ta prowadzi tylko studia podyplomowe. Dostępne kierunki to: Logistyka łańcucha dostaw, Menedżer logistyki, Transport i spedycja, Logistyka i spedycja dla nauczycieli.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)