Studia logistyczne Częstochowa

Studia logistyczne Częstochowa

Studia logistyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

logistycznych w Częstochowie

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Częstochowa | woj. śląskie

Studia logistyczne w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W CZĘSTOCHOWIE POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI LOGISTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

logistyka

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Częstochowie

Aby otrzymać indeks studiów logistycznych w Częstochowie należy najmocniej zwrócić uwagę na swoją znajomość matematyki oraz umiejętności językowe. W procesie rekrutacji na ten kierunek właśnie te dziedziny są najwyżej punktowane.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia logistyczne w Częstochowie?

Studia logistyczne w Częstochowie to program, dzięki któremu studenci uzyskują wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu rozwiązywania problemów logistycznych przy pomocy metod i technik inżynierskich. Uczą się zarządzania kosztami, finansami oraz kapitałem.

Dowiadują się jak dobierać personel i w jaki sposób go szkolić. Brzmi skomplikowanie? Być może, ale fakt, iż od kilku lat studia logistyczne należą do najpopularniejszych w kraju dowodzi, że warto zagłębić się w tajemnice tej, ciągle rozwijającej się, branży.

A z jakimi przedmiotami należy zmierzyć się na tych studiach? W kolejce czekają, między innymi: teoria i inżynieria systemów, ekonomika transportu, systemy komputerowe w logistyce, badania operacyjne. Absolwenci studiów logistycznych w Częstochowie posiadają wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do operacyjnego zarządzania logistycznego w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych.

A gdzie mogą znaleźć pracę po opuszczeniu murów uczelni? W przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych i produkcyjno- logistycznych, w jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką, czy też w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których wymagana jest wiedza logistyczna, ekonomiczna czy informatyczna.

Studia logistyczne w Częstochowie proponowane są przez Politechnikę Częstochowską, uczelnię założoną w 1949 roku. Na wszystkich chętnych czeka Wydział Zarządzania.

 

Praca po studiach logistycznych w Częstochowie

Od absolwentów studiów logistycznych oczekuje się szczególnych postaw i umiejętności. Są to kompetencje zarówno profesjonalne, jak i osobowe, oraz społeczne pozwalające na odgrywanie aktywnej roli w życiu gospodarczym. Eksperci w tej dziedzinie poszukiwani są w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, firmach spedycyjnych, transportowych, doradczych oraz placówkach administracyjnych.

Do najpopularniejszych stanowisk należą m.in.: specjalista do spraw gospodarki materiałowej, specjalista do spraw transportu i spedycji, specjalista do spraw zaopatrzenia i zakupów, planista wysyłek i dostaw, specjalista do spraw celnych i transportu międzynarodowego, specjalista do spraw gospodarki odpadami, specjalista lub operator systemów informacyjnych i informatycznych wspomagających zarządzanie logistyczne, specjalista do spraw logistyki miejskich usług infrastrukturalnych.

Praca w tym zawodzie należy do ciekawej i rozwojowej. Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na tych specjalistów, co może wiązać się z dobrymi zarobkami. Aby jeszcze poprawić swoją sytuację i zwiększyć szansę na rynku pracy, warto zadbać o znajomość języków obcych, przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Firmy logistyczne współpracują z wieloma zagranicznymi klientami, dlatego ważne jest by bez przeszkód i komplikacji załatwić wszystkie ważne procesy w porozumieniu z klientem. Branża logistyczna powiększa się, a co za tym idzie poszukuje zdolnych i wykształconych pracowników.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Zarządzania:

  • Logistyka. Specjalności: Systemy logistyczne, Zarządzanie transportem, Zarządzanie i inżynieria transportu, Inżynieria systemów logistycznych, Zarządzanie łańcuchami dostaw, Zarządzanie logistyczne w handlu i dystrybucji, Zarządzanie informacją logistyczną.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)