Studia logistyczne Bydgoszcz

Studia logistyczne Bydgoszcz

Studia logistyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

logistycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, czy wyrobów gotowych. Branża logistyczna wciąż się rozwija, a studia logistyczne zdobywają kolejne rzesz sympatyków. Miastem, na które warto zwrócić uwagę w kontekście nauki jest Bydgoszcz.

Celem studiów logistycznych w Bydgoszczy jest wykształcenie specjalisty, potrafiącego doskonale określić priorytetowe cele, aby zgodnie z tą zasadą nadzorować działania w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Studenci podczas nauki poznają narzędzia niezbędne do zarządzania zasobami ludzkimi i materiałowymi oraz techniki negocjacji i sprzedaży. Absolwenci studiów logistycznych posiadają wiedzę inżynierską oraz wiedzę z zakresu zarządzania. Połączenie tych dwóch dziedzin daje szersze pole działania na rynku pracy.

Każda specjalność oferuje zdobycie innych umiejętności. Na przykład, obierając Logistykę i inżynierię transportu nauczymy się sporządzania dokumentacji transportowej i przygotowania przesyłki do przewodu. Wybierając Spedycję międzynarodową zostaniemy przygotowani do przyjmowania zleceń spedycyjnych i udzielania porad związanych z procesami spedycyjnymi. A jakie umiejętności możemy wynieść po Logistyce Wojskowej? Poznamy uwarunkowania operacyjne zaplecza logistycznego wynikające z obecności Polski w NATO, metody wykorzystywania sił i środków materialnych przyznawanych na zaopatrywanie wojsk, czy też zaznajomimy się z prawem zamówień publicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwijającą się dziedziną i zastanawiasz się nad wyborem perspektywicznego kształcenia, to przekonaj się co mogą zaoferować studia logistyczne w Bydgoszczy. 

KIERUNKI LOGISTYCZNE W BYDGOSZCZY

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BYDGOSZCZY SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA LOGISTYCZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia logistyczne w Bydgoszczy

Program kształcenia na studiach logistycznych w Bydgoszczy obejmuje różne dziedziny; ekonomię, nauki o zarządzaniu i organizacji, wiedzę dotyczącą funkcjonowania systemów logistycznych, a nawet informatykę. Aby startować na studia należy pochwalić się dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych, z matematyką na czele.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach logistycznych w Bydgoszczy

Studia logistyczne w Bydgoszczy przygotowują do bycia specjalistą wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przepływem wszelakich dóbr, czy materiałów. We współczesnym świecie, niemal każda branża posiada logistyczne zaplecze, a co za tym idzie, rynek pracy dla absolwentów studiów logistycznych rośnie. Logistyka to podstawa dobrze funkcjonującej gospodarki, dlatego operacje dokonywane z jej udziałem nie maleją, tylko sukcesywnie rosną. Studia logistyczne w Bydgoszczy zdają się być szerokie, a konkretne zatrudnienie uzależnione jest od wybranej na studiach specjalności.

Na przykład, wiedza i umiejętności absolwentów Obsługi lotnisk sprowadzają się, przede wszystkim, do zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów, statków powietrznych, ochrony urządzeń i wyposażenia lotniska. Ponadto, osoby zatrudnione w obsłudze lotnisk dbają o odpowiedni poziom usług, ubezpieczenia bagażu, oraz ochronę środowiska. Obsługa lotnisk to szereg zadań, takich jak: obsługa pasażerów, obsługa bagażu, obsługa płytowa i kabinowa samolotów, obsługa operacyjna lotu i obsługa administracyjna załóg, transport naziemny pomiędzy statkiem powietrznym a dworcem lotniczym.

Operator logistyczny to osoba, która łączy i realizuje zadania zarówno operatora transportowego, jak i operatora transportu multimodalnego. Jest to osoba koordynująca działalność produkcyjną, dystrybucyjną, oraz transport. Konsolidacja celna i ładunkowa, organizacja dostaw do docelowych odbiorców, prowadzenie dokumentacji, rozliczanie kosztów  operacji spedycyjnych – to tylko część zadań, które wykonuje operator logistyczny.

Branża logistyczna nieprzerwanie się rozwija, zatem stanowi bardzo ciekawą, perspektywiczną, ale także pełną wyzwań drogę zawodową.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


BYDGOSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka. Specjalności: Logistyka i inżynieria transportu, Menedżer logistyki, Logistyka przedsiębiorstwa, Spedycja międzynarodowa, Logistyka- logistyka wojskowa, obsługa lotnisk, Operator logistyczny.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W BYDGOSZCZYZ STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka. Specjalności: Eksploatacja transportu kolejowego, Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji, Projektowanie i eksploatacja systemów logistycznych, Systemy logistyczne w portach lotniczych, Transport, spedycja, magazynowanie.  

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- PRZYRODNICZY IM. ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Inżynierii Mechanicznej:

  • Transport. Specjalności: Inżynieria powypadkowa w transporcie, Inżynieria ruchu drogowego, Organizacja transportu, Transport drogowy.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)