Studia logistyczne Bydgoszcz

Studia logistyczne Bydgoszcz

Studia logistyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

logistycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia logistyczne Bydgoszcz 2023 | woj. kujawsko pomorskie

Studia logistyczne w Bydgoszczy możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Politechnice Bydgoskiej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy, Bydgoskiej Szkole Wyższej, Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz online, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: urządzeń, obiektów i systemów logistycznych, a także systemów informatycznych stosowanych do wspomagania realizacji procesów logistycznych. Absolwenci studiów logistycznych odnajdują się w pracy w centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, służbach mundurowych, branży e-commerce.

Studia logistyczne Bydgoszcz
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia logistyczne w Bydgoszczy rozpocznie się 1 stycznia 2023 r. i potrwa do 31 grudnia 2023 r. | terminy rekrutacji >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Bydgoszczy w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, matematyka, wiedza o fizyka, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

Studia logistyczne w Bydgoszczy - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Logistics stacjonarne I stopnia, II stopnia
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Logistyka - studia inżynierskie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Logistyka - studia online online I stopnia
Transport stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Bydgoska

Kierunki logistyczne:

TRANSPORT

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki logistyczne w Bydgoszczy

SORTOWANIE:

Studia logistyczne w Bydgoszczy - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Bydgoszczy

Program kształcenia na studiach logistycznych w Bydgoszczy obejmuje różne dziedziny; ekonomię, nauki o zarządzaniu i organizacji, wiedzę dotyczącą funkcjonowania systemów logistycznych, a nawet informatykę. Aby startować na studia należy pochwalić się dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych, z matematyką na czele.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Limity miejsc na studia logistyczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów logistycznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach logistycznych w Bydgoszczy:

 

Transport:

 • Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich: 60

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia logistyczne w Bydgoszczy

Niestety, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztują studia, ponieważ każda uczelnia indywidualnie ustala cennik usług edukacyjnych. Poza tym, studia mogą być bezpłatne i płatne, a wszystko zależy nie tylko od tego, jaką uczelnię wybierzemy, ale również od tego, w jakim trybie będziemy się kształcić. Bezpłatne są studia stacjonarne w uczelniach publicznych – i jest to jedyna bezpłatna forma kształcenia. Oznacza to, że do studiów płatnych należą: studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.

 

Logistyka:

 • Uniwersytet WSB Merito: od 3850 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Każda uczelnia prowadzi nabór na studia według samodzielnie ustalonego harmonogramu. Na tej podstawie wyniki rekrutacji mogą być publikowane w różnych terminach. Pewne jest natomiast to, że lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia zostanie opublikowana w lipcu i udostępniona będzie w internetowych systemach rejestracji kandydatów.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Bydgoszczy:

 • Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera: 17.07.2023
 • Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich: 20.07.2023
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego: 14.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda uczelnia może wymagać mniejszego bądź większego zestawu dokumentów, jak również może poprosić o inną formę ich dostarczenia. Najczęściej kandydaci na studia składają dokumenty osobiście, wysyłają je pocztą tradycyjną albo przesyłają pocztą elektroniczną. Niezależnie od formy ważne jest, aby dopilnować, żeby wymagany zestaw był kompletny. Ponadto, musi zostać dostarczony w jasno określonym czasie.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap składania dokumentów rekrutacyjnych rozpoczyna się od opublikowania informacji o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Następnie (w zależności od zasad uczelni) kandydaci mają dzień, bądź kilka dni na złożenie wymaganych dokumentów.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Bydgoszczy:

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego: od 18.07.2023 do 19.07.2023
 • Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera: od 18.07.2023 do 22.07.2023
 • Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich: od 21.07.2023 do 25.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia logistyczne w Bydgoszczy?

Studia logistyczne w Bydgoszczy to kierunki studiów, których głównym założeniem jest rozwijanie umiejętności praktycznych, przede wszystkim w zakresie posługiwania się metodami i technikami logistycznymi, wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych stosowanych w logistyce przedsiębiorstw, czy zarządzania procesami i systemami logistycznymi, magazynem oraz organizacją dostaw.

Najpopularniejsze kierunki logistyczne w Bydgoszczy: Logistyka, E- logistyka, Logistyka w biznesie, Transport.

Współczesne studia logistyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 

Praca po studiach logistycznych

Absolwenci studiów logistycznych odnajdują się w pracy między innymi w korporacjach międzynarodowych, centrach logistycznych, firmach spedycyjnych, firmach transportowych.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Bydgoszczy na popularnych stanowiskach związanych z logistyką i transportem wahają się od 4500 zł do 6200 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stażu pracy, stanowiska, miejsca pracy, miejscowości).

 

Typ studiów

Logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, czy wyrobów gotowych. Branża logistyczna wciąż się rozwija, a studia logistyczne zdobywają kolejne rzesz sympatyków. Miastem, na które warto zwrócić uwagę w kontekście nauki jest Bydgoszcz.

Celem studiów logistycznych w Bydgoszczy jest wykształcenie specjalisty, potrafiącego doskonale określić priorytetowe cele, aby zgodnie z tą zasadą nadzorować działania w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Studenci podczas nauki poznają narzędzia niezbędne do zarządzania zasobami ludzkimi i materiałowymi oraz techniki negocjacji i sprzedaży. Absolwenci studiów logistycznych posiadają wiedzę inżynierską oraz wiedzę z zakresu zarządzania. Połączenie tych dwóch dziedzin daje szersze pole działania na rynku pracy.

Każda specjalność oferuje zdobycie innych umiejętności. Na przykład, obierając Logistykę i inżynierię transportu nauczymy się sporządzania dokumentacji transportowej i przygotowania przesyłki do przewodu. Wybierając Spedycję międzynarodową zostaniemy przygotowani do przyjmowania zleceń spedycyjnych i udzielania porad związanych z procesami spedycyjnymi.

A jakie umiejętności możemy wynieść po Logistyce Wojskowej? Poznamy uwarunkowania operacyjne zaplecza logistycznego wynikające z obecności Polski w NATO, metody wykorzystywania sił i środków materialnych przyznawanych na zaopatrywanie wojsk, czy też zaznajomimy się z prawem zamówień publicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwijającą się dziedziną i zastanawiasz się nad wyborem perspektywicznego kształcenia, to przekonaj się co mogą zaoferować studia logistyczne w Bydgoszczy. 

 

Kierunki studiów logistycznych w Bydgoszczy - rekrutacja 2023/2024 

 

Praca po studiach logistycznych w Bydgoszczy

Studia logistyczne w Bydgoszczy przygotowują do bycia specjalistą wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przepływem wszelakich dóbr, czy materiałów. We współczesnym świecie, niemal każda branża posiada logistyczne zaplecze, a co za tym idzie, rynek pracy dla absolwentów studiów logistycznych rośnie. Logistyka to podstawa dobrze funkcjonującej gospodarki, dlatego operacje dokonywane z jej udziałem nie maleją, tylko sukcesywnie rosną.

Studia logistyczne w Bydgoszczy zdają się być szerokie, a konkretne zatrudnienie uzależnione jest od wybranej na studiach specjalności. Na przykład, wiedza i umiejętności absolwentów Obsługi lotnisk sprowadzają się, przede wszystkim, do zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów, statków powietrznych, ochrony urządzeń i wyposażenia lotniska.

Ponadto, osoby zatrudnione w obsłudze lotnisk dbają o odpowiedni poziom usług, ubezpieczenia bagażu, oraz ochronę środowiska. Obsługa lotnisk to szereg zadań, takich jak: obsługa pasażerów, obsługa bagażu, obsługa płytowa i kabinowa samolotów, obsługa operacyjna lotu i obsługa administracyjna załóg, transport naziemny pomiędzy statkiem powietrznym a dworcem lotniczym.

Operator logistyczny to osoba, która łączy i realizuje zadania zarówno operatora transportowego, jak i operatora transportu multimodalnego. Jest to osoba koordynująca działalność produkcyjną, dystrybucyjną, oraz transport. Konsolidacja celna i ładunkowa, organizacja dostaw do docelowych odbiorców, prowadzenie dokumentacji, rozliczanie kosztów  operacji spedycyjnych – to tylko część zadań, które wykonuje operator logistyczny.

Branża logistyczna nieprzerwanie się rozwija, zatem stanowi bardzo ciekawą, perspektywiczną, ale także pełną wyzwań drogę zawodową.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BYDGOSZCZY NA KTÓRYCH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


BYDGOSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA LOGISTYCZNE

 • Logistyka. Specjalności: Logistyka i inżynieria transportu, Menedżer logistyki, Logistyka przedsiębiorstwa, Spedycja międzynarodowa, Logistyka- logistyka wojskowa, obsługa lotnisk, Operator logistyczny.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W BYDGOSZCZYZ STUDIA LOGISTYCZNE

 • Logistyka. Specjalności: Eksploatacja transportu kolejowego, Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji, Projektowanie i eksploatacja systemów logistycznych, Systemy logistyczne w portach lotniczych, Transport, spedycja, magazynowanie.  

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- PRZYRODNICZY IM. ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Inżynierii Mechanicznej:

 • Transport. Specjalności: Inżynieria powypadkowa w transporcie, Inżynieria ruchu drogowego, Organizacja transportu, Transport drogowy.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)