Studia logistyczne Bydgoszcz

Studia logistyczne Bydgoszcz

Studia logistyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

logistycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia logistyczne w Bydgoszczy to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BYDGOSZCZY POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI LOGISTYCZNE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Bydgoszczy

Program kształcenia na studiach logistycznych w Bydgoszczy obejmuje różne dziedziny; ekonomię, nauki o zarządzaniu i organizacji, wiedzę dotyczącą funkcjonowania systemów logistycznych, a nawet informatykę. Aby startować na studia należy pochwalić się dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych, z matematyką na czele.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA LOGISTYCZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Bydgoszczy?

Logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, czy wyrobów gotowych. Branża logistyczna wciąż się rozwija, a studia logistyczne zdobywają kolejne rzesz sympatyków. Miastem, na które warto zwrócić uwagę w kontekście nauki jest Bydgoszcz.

Celem studiów logistycznych w Bydgoszczy jest wykształcenie specjalisty, potrafiącego doskonale określić priorytetowe cele, aby zgodnie z tą zasadą nadzorować działania w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Studenci podczas nauki poznają narzędzia niezbędne do zarządzania zasobami ludzkimi i materiałowymi oraz techniki negocjacji i sprzedaży. Absolwenci studiów logistycznych posiadają wiedzę inżynierską oraz wiedzę z zakresu zarządzania. Połączenie tych dwóch dziedzin daje szersze pole działania na rynku pracy.

Każda specjalność oferuje zdobycie innych umiejętności. Na przykład, obierając Logistykę i inżynierię transportu nauczymy się sporządzania dokumentacji transportowej i przygotowania przesyłki do przewodu. Wybierając Spedycję międzynarodową zostaniemy przygotowani do przyjmowania zleceń spedycyjnych i udzielania porad związanych z procesami spedycyjnymi.

A jakie umiejętności możemy wynieść po Logistyce Wojskowej? Poznamy uwarunkowania operacyjne zaplecza logistycznego wynikające z obecności Polski w NATO, metody wykorzystywania sił i środków materialnych przyznawanych na zaopatrywanie wojsk, czy też zaznajomimy się z prawem zamówień publicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwijającą się dziedziną i zastanawiasz się nad wyborem perspektywicznego kształcenia, to przekonaj się co mogą zaoferować studia logistyczne w Bydgoszczy. 

 

Praca po studiach logistycznych w Bydgoszczy

Studia logistyczne w Bydgoszczy przygotowują do bycia specjalistą wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przepływem wszelakich dóbr, czy materiałów. We współczesnym świecie, niemal każda branża posiada logistyczne zaplecze, a co za tym idzie, rynek pracy dla absolwentów studiów logistycznych rośnie. Logistyka to podstawa dobrze funkcjonującej gospodarki, dlatego operacje dokonywane z jej udziałem nie maleją, tylko sukcesywnie rosną.

Studia logistyczne w Bydgoszczy zdają się być szerokie, a konkretne zatrudnienie uzależnione jest od wybranej na studiach specjalności. Na przykład, wiedza i umiejętności absolwentów Obsługi lotnisk sprowadzają się, przede wszystkim, do zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów, statków powietrznych, ochrony urządzeń i wyposażenia lotniska.

Ponadto, osoby zatrudnione w obsłudze lotnisk dbają o odpowiedni poziom usług, ubezpieczenia bagażu, oraz ochronę środowiska. Obsługa lotnisk to szereg zadań, takich jak: obsługa pasażerów, obsługa bagażu, obsługa płytowa i kabinowa samolotów, obsługa operacyjna lotu i obsługa administracyjna załóg, transport naziemny pomiędzy statkiem powietrznym a dworcem lotniczym.

Operator logistyczny to osoba, która łączy i realizuje zadania zarówno operatora transportowego, jak i operatora transportu multimodalnego. Jest to osoba koordynująca działalność produkcyjną, dystrybucyjną, oraz transport. Konsolidacja celna i ładunkowa, organizacja dostaw do docelowych odbiorców, prowadzenie dokumentacji, rozliczanie kosztów  operacji spedycyjnych – to tylko część zadań, które wykonuje operator logistyczny.

Branża logistyczna nieprzerwanie się rozwija, zatem stanowi bardzo ciekawą, perspektywiczną, ale także pełną wyzwań drogę zawodową.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BYDGOSZCZY NA KTÓRYCH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


BYDGOSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka. Specjalności: Logistyka i inżynieria transportu, Menedżer logistyki, Logistyka przedsiębiorstwa, Spedycja międzynarodowa, Logistyka- logistyka wojskowa, obsługa lotnisk, Operator logistyczny.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W BYDGOSZCZYZ STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka. Specjalności: Eksploatacja transportu kolejowego, Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji, Projektowanie i eksploatacja systemów logistycznych, Systemy logistyczne w portach lotniczych, Transport, spedycja, magazynowanie.  

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- PRZYRODNICZY IM. ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Inżynierii Mechanicznej:

  • Transport. Specjalności: Inżynieria powypadkowa w transporcie, Inżynieria ruchu drogowego, Organizacja transportu, Transport drogowy.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)