Studia logistyczne Zielona Góra

Studia logistyczne Zielona Góra

Studia logistyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

logistycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Studia logistyczne w Zielonej Górze to specjalnie dobrany program kształcenia, którego efektem będzie wykwalifikowany absolwent, łączący w sobie nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. Głównym celem kształcenia na tym kierunku jest zdobycie umiejętności rozwiązywania problemów techniczno- organizacyjnych, logistycznych i korzystania z informatycznych technologii wspomagających zarządzanie.

Studenci zdobywają wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu rozwiązywania problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich, szczególnie w zakresie projektowania logistycznych systemów produkcji i zaopatrzenia, a także budowy infrastruktury logistycznej i technologii wykorzystywanych w efektywnym zarządzaniu procesami logistycznymi przedsiębiorstw.

Brzmi skomplikowanie? Być może, ale fakt, iż od kilku lat studia logistyczne należą do najpopularniejszych nie tylko w stolicy województwa lubuskiego dowodzi, że warto zagłębić się w meandry tej dziedziny. Logistyk to obecnie jeden z najbardziej cenionych i pożądanych zawodów na rynku pracy. Co ważne, wykwalifikowani logistycy znajdą zatrudnienie praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki, a zwłaszcza w sektorze handlowym, usługowym, spedycyjnym i produkcyjnym. Jeśli te fakty jeszcze nie przekonują do podjęcia studiów, to warto wspomnieć, że logistyk należy do grona zawodów, na które jest i będzie największe zapotrzebowanie. Uczelnią, która kształci studentów w tej dziedzinie jest Uniwersytet Zielonogórski, na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

POPULARNE KIERUNKI LOGISTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI LOGISTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Zielonej Górze

Aby otrzymać indeks studiów logistycznych w Zielonej Górze należy najmocniej zwrócić na swoją znajomość matematyki oraz umiejętności językowe. W procesie rekrutacji na ten kierunek właśnie te dziedziny są najwyżej punktowane.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA LOGISTYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach logistycznych w Zielonej Górze

Od absolwentów studiów logistycznych oczekuje się szczególnych postaw i umiejętności. Są to kompetencje zarówno profesjonalne, jak i osobowe, oraz społeczne pozwalające na odgrywanie aktywnej roli w życiu gospodarczym. Eksperci w tej dziedzinie poszukiwani są w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, firmach spedycyjnych, transportowych, doradczych oraz placówkach administracyjnych.

Do najpopularniejszych stanowisk należą m.in.: specjalista do spraw gospodarki materiałowej, specjalista do spraw transportu i spedycji, specjalista do spraw zaopatrzenia i zakupów, planista wysyłek i dostaw, specjalista do spraw celnych i transportu międzynarodowego, specjalista do spraw gospodarki odpadami, specjalista lub operator systemów informacyjnych i informatycznych wspomagających zarządzanie logistyczne, specjalista do spraw logistyki miejskich usług infrastrukturalnych. Praca w tym zawodzie należy do ciekawej i rozwojowej.

Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na tych specjalistów, co może wiązać się z dobrymi zarobkami. Aby jeszcze poprawić swoją sytuację i zwiększyć szansę na rynku pracy, warto zadbać o znajomość języków obcych, przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Firmy logistyczne współpracują z wieloma zagranicznymi klientami, dlatego ważne jest by bez przeszkód i komplikacji załatwić wszystkie ważne procesy w porozumieniu z klientem. Branża logistyczna powiększa się, a co za tym idzie poszukuje zdolnych i wykształconych pracowników. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na kierunek studiów:

  • Logistyka: studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne. Specjalności: Logistyka miejska, Transport i spedycja, Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie.

dowiedz się więcej

 

Wydział Ekonomii i Zarządzania prowadzi także studia podyplomowe na kierunku: Transport i spedycja.

dowiedz się więcej

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)