Studia logistyczne Opole

Studia logistyczne Opole

Studia logistyczne Opole

Największy wybór studiów

logistycznych w Opolu

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Opole | woj. opolskie

Studia logistyczne w Opolu to inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA LOGISTYCZNE W OPOLU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Opolu są studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W OPOLU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Opolu

Logistyka potrzebuje umysłów ścisłych, z dużą wyobraźnią. Przystępując do konkursu świadectw, w ramach procesu rekrutacji, należy liczyć się z tym, że przedmiotami branymi pod uwagę będą: matematyka, fizyka, język obcy nowożytny, chemia, geografia, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI LOGISTYCZNE W OPOLU

STUDIA LOGISTYCZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Opolu?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy zawód logistyka i ta, jakże szeroka, branża jest miejscem dla Ciebie, to pomyśl o tym, że tę dziedzinę spotykasz na co dzień, czasami nawet o tym nie wiedząc. Logistyka jest jednym z niewielu zawodów, gdzie niemal bez końca możemy przebierać w miejscach, w których pracują jej przedstawiciele.

Logistyków spotkamy w wojsku, firmach transportowych, na lotnisku, w porcie morskim, firmie kurierskiej, czy przedsiębiorstwie produkcyjnym. Studia logistyczne należą do najpopularniejszych w naszym kraju, a zawdzięczają to rozwojowi wielu sektorów gospodarczych. 

Studia logistyczne w Opolu mają za zadanie wyspecjalizowanie w danym kierunku, aby potem z łatwością móc rozpocząć karierę zawodową w konkretnym sektorze. Czy to studia łatwe? Nie. Czy to studia satysfakcjonujące? Tak. A związane jest to z wieloma czynnikami, składającymi się na tę dziedzinę.

Podczas studiów nauczysz się planowania i sprawnej realizacji transportu osób i mienia. Świetnie przygotują Cię do pracy w branży handlowej i sprzedażowej, oraz precyzyjnej wymiany informacji. Jeśli należysz do osób dobrze zorganizowanych, punktualnych, nieźle sobie radzisz z matematyką, posiadasz analityczny umysł i interesują Cię zjawiska gospodarcze, to studia logistyczne są właśnie dla Ciebie. Zobacz, jakie kształcenie w tym zakresie oferuje Opole.

 

Praca po studiach logistycznych w Opolu

Studia z zakresu logistyki dają szeroki wybór na rynku pracy, gdyż specjalista w tej dziedzinie ma coś do powiedzenia wszędzie tam, gdzie dokonuje się przepływu towarów, osób, pieniędzy, czy informacji. Obecnie, niemal każda branża musi posiadać, choć niewielkie, logistyczne zaplecze, a to stawia absolwentów tego kierunku w dobrym położeniu. Logistyka i gałęzie jej pochodne to podstawa dobrze funkcjonującej gospodarki, dlatego inwestycje na tym polu nie maleją, tylko powiększają się każdego roku.

Najczęściej logistyków można spotkać w przedsiębiorstwach magazynowych lub produkcyjnych, gdzie ich głównymi zadaniami jest obsługa systemów informatycznych, kontrolowanie stanu zapasów, organizacja dostaw, czy też zarządzanie pracą ludzi. Innymi miejscami, w których absolwent studiów logistycznych może znaleźć zatrudnienie w branży logistycznej to lotniska, porty morskie, czy duże stacje kolejowe, czyli w miejscach, w których procesy logistyczne odbywają się na inną skalę.

Kolejnym punktem, w którym wykwalifikowany logistyk może znaleźć pracę jest centrala kontroli ruchu, czyli miejsce, w którym kontroluje się podróż wysłanego w trasę tramwaju, bądź autobusu. Gdzie jeszcze absolwent studiów logistycznych może znaleźć pracę? W firmach kurierskich, firmach transportowych i spedycyjnych, a nawet w klubach sportowych, które także potrzebują działań w tym zakresie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W OPOLU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki:

- Logistyka. Specjalności: Międzynarodowe łańcuchy dostaw, Inżynieria transportu w logistyce.

dowiedz się więcej 

Wydział Mechaniczny:

- Transport.

dowiedz się więcej

 


 

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I ADMINISTRACJI W OPOLU STUDIA LOGISTYCZNE

- Logistyka. Specjalności: Ekologistyka, Eurologistyka i logistyka międzynarodowa, Logistyka służb mundurowych i logistyka humanitarna, Logistyka w biznesie, Transport krajowy i międzynarodowy, Systemy informatyczne w logistyce, Logistics management.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W OPOLU STUDIA LOGISTYCZNE

- Logistyka inżynierska. Specjalności: Inżynieria procesów transportowych, Inżynieria systemów logistycznych, Inżynier Lean Manufacturing.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)