Studia logistyczne Koszalin

Studia logistyczne Koszalin

Studia logistyczne Koszalin

Największy wybór studiów

logistycznych w Koszalinie

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia logistyczne Koszalin | woj. zachodniopomorskie

Studia logistyczne w Koszalinie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia logistyczne Koszalin
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia logistyczne w Koszalinie rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA LOGISTYCZNE W KOSZALINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Transport stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Koszalińska

Kierunki logistyczne:

LOGISTYKA
TRANSPORT

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W KOSZALINIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Koszalinie

Logistyka to złożony proces, oparty, przede wszystkim, na umiejętności logicznego myślenia. Kandydaci myślący o takim profilu kształcenia powinni nieźle sobie radzić z matematyką. W tej branży warto także zadbać o język obcy, gdyż biznes logistyczny i transportowy to sprawa międzynarodowa.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI LOGISTYCZNE W KOSZALINIE

logistyka
transport

STUDIA LOGISTYCZNE W KOSZALINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Koszalinie?

Jednym ze źródeł terminu „logistyka” jest greckie słowo „logistikos”. Oznacza ono człowieka myślącego według logicznych reguł. Zbliżony do tego wyrazu jest także łaciński przymiotnik „logistics”, który oznacza: „zrozumiały”, „racjonalny”. I wszystko powinno być jasne.

Jeśli ktoś uważa, że studia logistyczne to tylko nauka jak pewien produkt przewieźć z punktu A do punktu B, to ma rację, ale tylko połowiczną. Transport, bo taki kierunek znajdziecie w Koszalinie to studia, które mają na celu przekazanie określonej wiedzy i umiejętności poprzez ukierunkowanie na cechy jakościowe rozwiązania problemów i efektywności zastosowanych metod w stosunku do oceny pracochłonności wykonanych zadań.

Brzmi skomplikowanie? Chodzi o to, aby absolwent, który kończy studia logistyczne w Koszalinie uzyskał kompetencje z zakresu organizacji i nadzoru procesów logistycznych oraz spedycyjnych w transporcie drogowym. Cechy te umożliwią objęcie samodzielnych stanowisk w firmach organizujących przewozy drogowe osób i towarów, w tym także usługi logistyczne czy magazynowe. Jak widać, Logistyka to szersza dziedzina niż niektórym się wydaje.

Studia logistyczne w Koszalinie realizowane są na Politechnice Koszalińskie i muszą należeć do przyjemnych. Dlaczego? Logistyka to obecnie bardzo popularny kierunek kształcenia, a jej popularność spowodowana jest ciągłym rozwojem tej branży. Zatem, pojawiając się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej możemy zgłębić perspektywiczną dziedzinę, na dodatek robiąc to w niedalekiej odległości od morza. Tak, centrum miasta znajduje się około 11 kilometrów od Bałtyku. Czyż to nie brzmi wspaniale?

Jeśli chcesz zdobyć ciekawą wiedzę oraz umiejętności, które zapewnią Ci przyszłość w ciągle rozwijającej się branży, a na dodatek chcesz spędzać wolne dni spacerując nad morze, to nie czekaj dłużej, tylko wybierz studia logistyczne w Koszalinie.

 

Praca po studiach logistycznych w Koszalinie

Każda specjalność studiów logistycznych w Koszalinie, a dokładnie rzecz ujmując kierunku o nazwie Transport, daje absolwentom różne pokłady wiedzy i umiejętności. Na przykład, osoba kończąca specjalność o nazwie Eksploatacja i diagnostyka pojazdów samochodowych uzyskuje wiedzę, kompetencje i umiejętności typowe dla zawodu inżynieria transportu w oparciu o obowiązujące wymagania administracyjne wzbogacane o aspekty związane z budową i eksploatacją samochodów.

Absolwent może stać się właścicielem stacji kontroli pojazdów, diagnostą, doradcą technicznym, właściciel autoryzowanej stacji obsługi, szefem serwisu samochodowego. Absolwent specjalności Logistyka i spedycja uzyskuje podobne do powyższych kompetencje, ale ukierunkowane i wzbogacone o aspekty związane z prowadzeniem i działalnością firm transportowych, zatem kończąc naukę można zostać logistykiem, spedytorem, szefem floty, czy też przedsiębiorcą transportowym.

Kolejną specjalnością jest Rzeczoznawstwo i likwidacja szkód. Tutaj otrzymujemy wiedzę powiększoną o zagadnienia związane z technologią napraw pojazdów samochodowych i likwidacją szkód komunikacyjnych, a także działalnością firm ubezpieczeniowych.

Czym można się zająć po studiach? Można zostać biegłym, konsultantem, kosztorysantem, likwidatorem szkód komunikacyjnych. A co ze specjalnością Transport chłodniczy? Uzyskana wiedza i kompetencje wzbogacone są o aspekty związane z budową i eksploatacją systemów chłodniczych i klimatyzacji. Co za tym idzie, kierunkiem zawodowym absolwenta może być projektant systemów chłodniczych i klimatyzacji w zastosowaniach transportowych.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Mechaniczny:

- Transport. Specjalności: Eksploatacja i diagnostyka pojazdów samochodowych, Logistyka i spedycja, Rzeczoznawstwo i likwidacja szkód, Transport chłodniczy.

dowiedz się więcej

 


 

GDAŃSKA WYŻSZA SZKOŁA HUMANISTYCZNA FILIA W KOSZALINIE STUDIA LOGISTYCZNE

- Logistyka procesów gospodarczych.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)