Studia logistyczne Katowice

Studia logistyczne Katowice

Studia logistyczne Katowice

Największy wybór studiów

logistycznych w Katowicach

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Katowice | woj. śląskie

W erze globalizacji handlu logistycy są niezbędni. Planują procesy produkcji i dystrybucji dóbr, zajmują się zarządzaniem infrastrukturą transportową oraz dostawami. Logistycy czuwają nad prawidłowością przebiegu produkcji i dystrybucji. Dbają o sprawne przemieszczanie się dóbr i osób, oraz niezawodność działania podzespołów. Zwracają uwagę na koszty przedsiębiorstwa, usprawniając pracę niekiedy setek ludzi.

Wykwalifikowani logistycy przy tym wszystkim tak potrafią zarządzać dystrybucją, że dbają o środowisko i wybierają najlepszą opcję pod względem ekonomicznym. Takich logistyków potrzebują współcześni przedsiębiorcy, zajmujący się produkcją na dużą skalę, jak i małe firmy, prowadzące na przykład sklep internetowy. Logistycy dbają o odpowiednie wykorzystanie zasobów poprzez korzystanie z systemów informatyczny i .. kalkulatora! Tego wszystkiego nauczycie się podczas studiów logistycznych w Katowicach. Sprawdźcie, na jakie kierunki możecie się wybrać, co oferują tutejsze uczelnie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:
A
B
E
I
L
M
N
O
P
S
T
U
Z
Rozwiń

KIERUNKI LOGISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Katowicach i Gliwicach

Aby dostać się na studia logistyczne w Katowicach musicie przystąpić do konkursu świadectw i wykazać się dyplomem maturalnym z matematyki, języka polskiego, języka obcego i dodatkowego przedmiotu, najlepiej ścisłego, zdanego na poziomie rozszerzony.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA LOGISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

L
M
N
P
S
T
Z
Rozwiń

Praca po studiach logistycznych

Logistycy znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych w najróżniejszych branżach - farmakologicznej, medycznej, żywieniowej, przemysłowej, jak i w agencjach eventowych! Tak. Umiejętności logistyków można wykorzystać w wielu dziedzinach. Każdy przedsiębiorca działający na rzecz produkcji lub tylko dystrybucji dóbr materialnych potrzebuje logistyka, który będzie czuwał nad prawidłowością przebiegu kupna-sprzedaży.

Logistycy znajdują również zatrudnienie w firmach transportowych, jak i w administracji - dbając o jak najskuteczniejsze działanie różnych grup projektowych. Logistyk zarządza skomplikowanymi procesami dostarczania produktów, jak i informacji. Dlatego umiejętności wykształconych logistyków można wykorzystać w tak wielu różnych dziedzinach.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH - STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Zarządzania

  • logistyka - studia inżynierskie, spec. ekologistyka, transport w systemach logistycznych, telematyka transportu i logistyki

dowiedz się więcej>

Wydział Ekonomii

  • logistyka, spec. zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA - STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Organizacji i Zarządzania

  • logistyka

dowiedz się więcej>

Wydział Transportu

  • transport

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)