Studia logistyczne Katowice

Studia logistyczne Katowice

Studia logistyczne Katowice

Największy wybór studiów

logistycznych w Katowicach

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Katowice | woj. śląskie

Studia logistyczne w Katowicach i woj. śląskim to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:
A
B
E
I
L
M
N
O
P
S
T
U
Z
Rozwiń

KIERUNKI LOGISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Katowicach i Gliwicach

Aby dostać się na studia logistyczne w Katowicach musicie przystąpić do konkursu świadectw i wykazać się dyplomem maturalnym z matematyki, języka polskiego, języka obcego i dodatkowego przedmiotu, najlepiej ścisłego, zdanego na poziomie rozszerzony.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIMPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA LOGISTYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

L
M
P
T
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia logistyczne w Katowicach i woj. śląskim?

W erze globalizacji handlu logistycy są niezbędni. Planują procesy produkcji i dystrybucji dóbr, zajmują się zarządzaniem infrastrukturą transportową oraz dostawami. Logistycy czuwają nad prawidłowością przebiegu produkcji i dystrybucji. Dbają o sprawne przemieszczanie się dóbr i osób, oraz niezawodność działania podzespołów. Zwracają uwagę na koszty przedsiębiorstwa, usprawniając pracę niekiedy setek ludzi.

Wykwalifikowani logistycy przy tym wszystkim tak potrafią zarządzać dystrybucją, że dbają o środowisko i wybierają najlepszą opcję pod względem ekonomicznym. Takich logistyków potrzebują współcześni przedsiębiorcy, zajmujący się produkcją na dużą skalę, jak i małe firmy, prowadzące na przykład sklep internetowy.

Logistycy dbają o odpowiednie wykorzystanie zasobów poprzez korzystanie z systemów informatyczny i .. kalkulatora! Tego wszystkiego nauczycie się podczas studiów logistycznych w Katowicach. Sprawdźcie, na jakie kierunki możecie się wybrać, co oferują tutejsze uczelnie.

 

Studia logistyczne w Katowicach i woj. śląskim możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Gdyby zastanowić się nad kilkoma najbardziej popularnymi studiami, logistyczne z pewnością znalazłyby się u szczytu zestawienia. Jeżeli i ty marzysz o rozpoczęciu swojej przygody z tymi studiami, wkrótce staniesz przed wyborem jednego z kierunków pierwszego stopnia. Z uwagi na liczne placówki posiadające w swojej ofercie kierunki logistyczne, będziesz mógł aplikować na kierunek licencjacki lub inżynierski.

Czas trwania kształcenia będzie wynosił odpowiednio trzy lata lub o pół roku dłużej. Absolwenci mogą następnie postarać się o aplikację na studia drugiego stopnia. W przypadku osób posiadających dyplom z tytułem licencjata będą one trwały dwa lata, natomiast inżynierowie wzbogacą swoje kompetencje przez półtora roku. Warto również zapoznać się z ofertą logistycznych studiów podyplomowych.

Jako przyszły kandydat na studia wyższe, będziesz miał do wyboru kształcenie w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, będziesz uczył się przez pięć dni roboczych każdego tygodnia. Jeśli wybierzesz studia zaoczne, twoja nauka będzie miała charakter weekendowych zjazdów, odbywających się najczęściej co kilka tygodni. Dokładny regulamin edukacji znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

czytaj dalej studia w Katowicach i woj. śląskim

 

Kierunki studiów logistycznych w Katowicach i woj. śląskim

Kategoria kierunków logistycznych może zawierać w sobie wiele różnorodnych kierunków, których cechą wspólną jest interdyscyplinarność. Wśród kierunków oferowanych przez uczelnie wyższe w Katowicach i województwie śląskim nie mogło zabraknąć najbardziej popularnych i jednocześnie gwarantujących szerokie możliwości zawodowe propozycji.

Zrealizujesz tutaj kształcenie na interesującej logistyce, łączącej w sobie zagadnienia z obszaru zarządzania, ekonomii, a nawet prawa, podejmiesz jej anglojęzyczny odpowiednik, jakim jest logistics. 

Na Śląsku możesz realizować także bardziej unikalne kierunki, jak na przykład logistykę w biznesie, która będzie idealną propozycją dla osób marzących o poprowadzeniu własnej działalności lub zaangażowaniu się w zarządzanie biznesem, transport oraz transport kolejowy wprowadzą cię w tajniki logistycznego zarządzania rozbudowywaniem sieci dróg i autostrad oraz przestrzegania prawidłowości w obszarze szeroko rozumianego transportu. Jak sam widzisz, wybór jest szeroki.

 

Kierunki studiów logistycznych w Katowicach i woj. śląskim

 • Logistyka
 • Logistics
 • Transport
 • Logistyka w biznesie
 • Transport kolejowy

czytaj dalej kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne w Katowicach i woj. śląskim

Oferta studiów logistycznych, jakie proponują uczelnie w województwie śląskim, jest na tyle szeroka, aby każdy zainteresowany pogłębianiem wiedzy i umiejętności z obszaru zarządzania, ekonomii, prawa oraz podstaw nauk społecznych. Aż pięć tamtejszych placówek postanowiło zaoferować możliwość pragmatycznego kształcenia logistycznego zarówno osobom, których przygoda ze szkolnictwem wyższym dopiero się rozpocznie, jak i głodnym wiedzy absolwentom, chcącym doskonalić posiadane już kompetencje.

Dwie ze śląskich uczelni mają swoją siedzibę w Katowicach. Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa oraz Uniwersytet Ekonomiczny wyróżniają się wieloletnią tradycją i zagwarantują ci uzyskanie cennej wiedzy i umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz na współczesnym rynku praca zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Warto zwrócić uwagę na ofertę programową pozostałych uczelni wyższych, na których istnieje możliwość realizowania studiów logistycznych. Politechnika Śląska w Gliwicach stawia na bardziej techniczny aspekt oferowanych kierunków, Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie kładzie nacisk na kompetencje ekonomiczne oraz zgodne z charakterem danego kierunku, a Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej pozwoli ci pogłębiać interesujące cię treści.

 

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim, na których możesz studiować kierunki logistyczne:

 • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Politechnika Śląska w Gliwicach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
czytaj dalej uczelnie w Katowicach i woj. śląskim

 

 

Jakie studia logistyczne w Katowicach i woj. śląskim wybrać, aby mieć dobrą pracę

Nie jest tajemnicą, że zapotrzebowanie współczesnych pracodawców, zajmujących się różnymi obszarami działalności, na specjalistów biegłych w obszarze logistycznym nieustannie rośnie. Oznacza to, że każdy absolwent dowolnego kierunku logistycznego będzie miał ogromne szanse na ukształtowanie swojej zawodowej przyszłości w sposób przynoszący wysokie dochody. Pamiętaj jednak, że gratyfikacja finansowa to nie wszystko. Warto również pomyśleć o wykonywaniu takiego zawodu, który przyniesie ci satysfakcje i umożliwi ciągły rozwój intelektualny. Bez niego łatwo o przedwczesne wypalenie zawodowe.

Zatem czym należy się kierować podczas wyboru przyszłego kierunku kształcenia? Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji jednostki. Dla jednych najistotniejsza będzie możliwość bezproblemowego znalezienia pracy tuż po ukończeniu kształcenia. Wówczas warto przejrzeć oferty pracy, zamieszczane na bieżąco przez pracodawców z interesujących cię obszarów.

Jeśli natomiast chcesz kierować się przede wszystkim własnymi zainteresowaniami, zapoznaj się dokładnie z programem każdego kierunku oraz przeczytaj przynajmniej kilka wiarygodnych opinii studentów oraz absolwentów na temat specyfiki kształcenia na wybranej uczelni. W ten sposób wyrobisz sobie własne zdanie, a wyciągnięte wnioski porównasz z oczekiwaniami i na tej podstawie zdecydujesz o swojej przyszłości.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • Logistyk
 • Spedytor
 • Specjalista do spraw dostaw i dystrybucji
 • Specjalista do spraw logistyki
 • Kierownik magazynu
 • Logistics manager

 

Absolwenci, którzy ukończyli studia logistyczne, mogą pracować w wielu obszarach zawodowych o różnorodnym charakterze. Jako jeden z nich bez trudu odnajdziesz się w pracy dla międzynarodowych korporacji potrzebujących specjalistów biegłych w sztuce zarządzania.

Będziesz mógł również zatrudnić się w przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych oraz usługowych, gdzie zajmiesz się kontrolowaniem łańcucha dostaw lub zarządzaniem pracą zespołów. Jeżeli zechcesz sprawdzić się w samodzielnej pracy na własny rachunek, bez trudu założysz działalność gospodarczą, nastawioną na realizację konkretnych celów.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Katowicach i woj. śląskim

Warto, aby twoja edukacja na studiach logistycznych zawierała w sobie cenne przygotowanie teoretyczne, pozwalające na zrozumienie złożonych treści programowych oraz wiele warsztatów kształtujących nieocenione umiejętności praktyczne, będące warunkiem niezbędnym do odpowiedzialnego wywiązywania się z przyszłych obowiązków zawodowych. Dlatego powinieneś wybrać taką uczelnię, która zagwarantuje ci otrzymanie wszechstronnych kompetencji.

Nim przystąpisz do wyboru miejsca swojego kształcenia w województwie śląskim, powinieneś sprecyzować, na jakim kierunku ci zależy. Następnie wnikliwie przeanalizuj ofertę programową tamtejszych uczelni i zdecyduj się na najbardziej spójną z twoimi oczekiwaniami.

Jeśli to możliwe, weź udział w dniach otwartych każdej uczelni, którą bierzesz pod uwagę do realizowania kierunków logistycznych. Nie zapominaj o zdrowym rozsądku i odpowiednim przemyśleniu każdej z decyzji – w ten sposób zwiększysz swoje szanse na podjęcie tej właściwej.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 

Czy warto iść na studia logistyczne w Katowicach i woj. śląskim

Katowice oraz całe województwo śląskie są niezwykle przyjazne młodym ludziom, chcącym właśnie tutaj spełniać swoje studenckie marzenia. Śląskie uczelnie wyższe wyróżniają się najwyższymi standardami kształcenia. W praktyce oznacza to, że studenci, którzy zdecydują się na podjęcie kierunków logistycznych właśnie tam, będą mieli okazję do sukcesywnego pogłębiania kompetencji cennych zarówno dla nich samych, jak i wymagających pracodawców oferujących atrakcyjne i wysokie stanowiska.

Na uwagę zasługuje fakt, że studenci tamtejszych uczelni mogą wziąć udział w atrakcyjnych programach stażowych. Są one doskonałą okazją do sprawdzenia się w obowiązkach podobnych do tych pełnionych w życiu zawodowym oraz zarobieniu pieniędzy – niektóre staże, zwłaszcza dla studentów tak pragmatycznych kierunków, jak te logistyczne, są płatne.

Warto wspomnieć również o programach stypendialnych, adresowanych do osób najzdolniejszych, osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce. Dzięki stypendiom mogą one rozwijać się intelektualnie w najbardziej interesującym ich obszarze.

Możliwość wzięcia udziału w wymianach studenckich, korzystanie z doskonale wyposażonych pracowni oraz szansa na naukę od najlepszych wykładowców to nie jedyne korzyści wynikające z podjęcia kształcenia na jednej z uczelni wyższych w Katowicach i województwie śląskim. Łatwy dostęp do tamtejszych kawiarni, restauracji, teatrów, kin oraz innych placówek związanych z kulturą i nauką pozwoli ci na chwilę relaksu w miłym otoczeniu. Jeśli zechcesz zostać tu na stałe, bez problemu znajdziesz dla siebie pracę. Między innymi dlatego warto rozważyć rozpoczęcie lub kontynuowanie edukacji na kierunkach logistycznych na Śląsku.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach logistycznych

Logistycy znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych w najróżniejszych branżach - farmakologicznej, medycznej, żywieniowej, przemysłowej, jak i w agencjach eventowych! Tak. Umiejętności logistyków można wykorzystać w wielu dziedzinach. Każdy przedsiębiorca działający na rzecz produkcji lub tylko dystrybucji dóbr materialnych potrzebuje logistyka, który będzie czuwał nad prawidłowością przebiegu kupna-sprzedaży.

Logistycy znajdują również zatrudnienie w firmach transportowych, jak i w administracji - dbając o jak najskuteczniejsze działanie różnych grup projektowych. Logistyk zarządza skomplikowanymi procesami dostarczania produktów, jak i informacji. Dlatego umiejętności wykształconych logistyków można wykorzystać w tak wielu różnych dziedzinach.

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH - STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Zarządzania

 • logistyka - studia inżynierskie, spec. ekologistyka, transport w systemach logistycznych, telematyka transportu i logistyki

dowiedz się więcej>

Wydział Ekonomii

 • logistyka, spec. zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA - STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Organizacji i Zarządzania

 • logistyka

dowiedz się więcej>

Wydział Transportu

 • transport

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)