Studia logistyczne Białystok

Studia logistyczne Białystok

Studia logistyczne Białystok

Największy wybór studiów

logistycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Białystok | woj. podlaskie

Studia logistyczne w Białymstoku to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI LOGISTYCZNE W BIAŁYMSTOKU

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Białymstoku

Na studia logistyczne w Białymstoku obowiązuje tzw. konkurs świadectw. Program kształcenia łączy w sobie nauki ekonomiczne, nauki o zarządzaniu i organizacji oraz najnowszą wiedzę, dotyczącą funkcjonowania systemów logistycznych, zatem aby było łatwiej tę wiedzę przyswajać należy pochwalić się dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych, z matematyką na czele.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA LOGISTYCZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Białymstoku?

Studia logistyczne to kierunek kształcenia, który każdego roku zyskuje na popularności. A w którym mieście można studiować tę dyscyplinę? W Białymstoku. Stolica województwa podlaskiego idealnie nadaje się do studiów logistycznych, gdyż stanowi największy węzeł komunikacyjny północno- wschodniej Polski, a na dodatek przebiega przez nią linia kolejowa o nazwie Rail Baltica, będąca elementem transeuropejskiego korytarza transportowego, łączącego Warszawę, Kowno, Rygę, Tallin i Helsinki.

Studia logistyczne w Białymstoku prowadzone są przez dwie, największe w tym regionie, uczelnie – Politechnikę Białostocką i Uniwersytet w Białymstoku. Logistyka to szeroka dziedzina. Dlatego też program kształcenia jest dość szeroki. Z jakimi przedmiotami należy się zmierzyć na studiach? Na długiej liście widnieją, między innymi: ekonomika transportu, systemy informatyczne w logistyce, marketing w handlu i usługach, międzynarodowe prawo handlowe, czy międzynarodowy transfer technologii.

Najważniejszym aspektem studiów logistycznych w Białymstoku jest zdobycie umiejętności w zakresie technik sprzedaży, organizacji magazynów i centrów logistycznych. Istotne jest zrozumienie znaczenia i roli organizowania, zarządzania i kontrolowania procesów logistycznych. Studenci zostają przygotowani do zarządzania systemami odpowiadającymi za wsparcie transakcji kupna- sprzedaży, składowanie  i udostępnianie produktów, fizyczne przesyłanie produktów do odbiorców, zwroty czy utylizację.

Dokąd mogą nas zaprowadzić studia logistyczne w Białymstoku? Na przykład, do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjno- transportowych, centrach usług logistycznych, logistycznych centrach dystrybucji, czy też firmach doradczych. A może chciałbyś zarządzać specjalistycznymi funkcjami logistycznymi? Jedno jest pewne, branża logistyczna wciąż się rozwija i ma bardzo wiele do zaoferowania ludziom z ambicjami. Jeśli do nich należysz, to koniecznie przeczytaj jak wyglądają studia logistyczne w Białymstoku.

 

Praca po studiach logistycznych w Białymstoku

Logistyka to interdyscyplinarna dziedzina, łącząca wiedzę informatyczną, techniczną oraz umiejętności organizacji i zarządzania. Wymaga solidnej wiedzy z zakresu rynku krajowego i międzynarodowego, co wiążę się z nieustannym podnoszeniem kwalifikacji i samodoskonaleniem się.

Absolwenci studiów logistycznych w Białymstoku mogą pracować w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych, firmach transportowych, spedycyjnych, doradczych, przedsiębiorstwach projektowych oraz placówkach administracyjnych. Wykwalifikowani eksperci znajdą zatrudnienie wszędzie tam, gdzie wymagana jest specjalistyczna wiedza logistyczna, ekonomiczna, informatyczna oraz techniczna.

Pracownik tej branży musi dokonywać szczegółowych analiz procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, a jednocześnie przeprowadzać ich syntezę i koordynację z procesami realizowanymi przez dostawców i klientów. Musi posiadać wiedzę i umiejętności menedżerskie, aby planować i organizować, a jednocześnie znać podstawowe aspekty, które związane są z procesami produkcyjnymi i magazynowymi.

Branża logistyczna to wciąż rozwijająca się materia w naszym kraju, ale także bardzo wymagająca. Poszerzanie odpowiedzialności za ciągłość zaopatrzenia, zmniejszanie ryzyka a zwiększanie efektywności ekonomicznej wiąże się z niemal nieustannym poszerzaniem kompetencji i umiejętności. Dlatego bardzo ważne jest samokształcenie, chęć bycia na bieżąco z różnymi nowinkami, a także znajomość języka, bądź języków obcych.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Ekonomii i Zarządzania:

  • Logistyka. Specjalności: Logistyka handlu i usług, Logistyka międzynarodowa.

dowiedz się więcej 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Zarządzania:

  • Logistyka.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)