Studia logistyczne Białystok

Studia logistyczne Białystok

Studia logistyczne Białystok

Największy wybór studiów

logistycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

03.05.2022

Studia logistyczne Białystok | woj. podlaskie

Studia logistyczne w Białymstoku to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia logistyczne Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia logistyczne w Białymstoku rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 16 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Jak wyglądają studia logistyczne w Białymstoku

Studia logistyczne w Białymstoku to przede wszystkim kierunek Logistyka, oferujący pozyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do zarządzania logistycznego na poziomie operacyjnym i zarządzania podmiotami gospodarczymi. W toku studiów studenci zdobywają umiejętności dotyczące w szczególności funkcjonowania organizacji logistycznych, technicznych aspektów procesów logistycznych, zarządzania organizacją, marketingu, organizacji transportu, nowoczesnych rozwiązań stosowanych w logistyce oraz sterowania przepływami towarów i informacji w przedsiębiorstwie.

 

Najpopularniejsze kierunki logistyczne w Białymstoku: Logistyka.

 

Praca po studiach logistycznych

Absolwenci studiów logistycznych odnajdują się w pracy między innymi w centrach logistycznych, działach transportu i spedycji dużych zakładów przemysłowych, przedsiębiorstwach transportowych, administracji centralnej i terenowej, zakładach komunikacji publicznej.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Białymstoku na popularnych stanowiskach związanych z logistyką i transportem wahają się od 3500 zł do 7500 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stażu pracy, stanowiska, firmy, miejscowości).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Białymstoku w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, matematyka, geografia, fizyka, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

STUDIA LOGISTYCZNE W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Kierunki logistyczne:

LOGISTYKA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Białymstoku

Na studia logistyczne w Białymstoku obowiązuje tzw. konkurs świadectw. Program kształcenia łączy w sobie nauki ekonomiczne, nauki o zarządzaniu i organizacji oraz najnowszą wiedzę, dotyczącą funkcjonowania systemów logistycznych, zatem aby było łatwiej tę wiedzę przyswajać należy pochwalić się dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych, z matematyką na czele.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI LOGISTYCZNE W BIAŁYMSTOKU

STUDIA LOGISTYCZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Białymstoku?

Studia logistyczne to kierunek kształcenia, który każdego roku zyskuje na popularności. A w którym mieście można studiować tę dyscyplinę? W Białymstoku. Stolica województwa podlaskiego idealnie nadaje się do studiów logistycznych, gdyż stanowi największy węzeł komunikacyjny północno- wschodniej Polski, a na dodatek przebiega przez nią linia kolejowa o nazwie Rail Baltica, będąca elementem transeuropejskiego korytarza transportowego, łączącego Warszawę, Kowno, Rygę, Tallin i Helsinki.

Studia logistyczne w Białymstoku prowadzone są przez dwie, największe w tym regionie, uczelnie – Politechnikę Białostocką i Uniwersytet w Białymstoku. Logistyka to szeroka dziedzina. Dlatego też program kształcenia jest dość szeroki. Z jakimi przedmiotami należy się zmierzyć na studiach? Na długiej liście widnieją, między innymi: ekonomika transportu, systemy informatyczne w logistyce, marketing w handlu i usługach, międzynarodowe prawo handlowe, czy międzynarodowy transfer technologii.

Najważniejszym aspektem studiów logistycznych w Białymstoku jest zdobycie umiejętności w zakresie technik sprzedaży, organizacji magazynów i centrów logistycznych. Istotne jest zrozumienie znaczenia i roli organizowania, zarządzania i kontrolowania procesów logistycznych. Studenci zostają przygotowani do zarządzania systemami odpowiadającymi za wsparcie transakcji kupna- sprzedaży, składowanie  i udostępnianie produktów, fizyczne przesyłanie produktów do odbiorców, zwroty czy utylizację.

Dokąd mogą nas zaprowadzić studia logistyczne w Białymstoku? Na przykład, do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjno- transportowych, centrach usług logistycznych, logistycznych centrach dystrybucji, czy też firmach doradczych. A może chciałbyś zarządzać specjalistycznymi funkcjami logistycznymi? Jedno jest pewne, branża logistyczna wciąż się rozwija i ma bardzo wiele do zaoferowania ludziom z ambicjami. Jeśli do nich należysz, to koniecznie przeczytaj jak wyglądają studia logistyczne w Białymstoku.

 

Praca po studiach logistycznych w Białymstoku

Logistyka to interdyscyplinarna dziedzina, łącząca wiedzę informatyczną, techniczną oraz umiejętności organizacji i zarządzania. Wymaga solidnej wiedzy z zakresu rynku krajowego i międzynarodowego, co wiążę się z nieustannym podnoszeniem kwalifikacji i samodoskonaleniem się.

Absolwenci studiów logistycznych w Białymstoku mogą pracować w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych, firmach transportowych, spedycyjnych, doradczych, przedsiębiorstwach projektowych oraz placówkach administracyjnych. Wykwalifikowani eksperci znajdą zatrudnienie wszędzie tam, gdzie wymagana jest specjalistyczna wiedza logistyczna, ekonomiczna, informatyczna oraz techniczna.

Pracownik tej branży musi dokonywać szczegółowych analiz procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, a jednocześnie przeprowadzać ich syntezę i koordynację z procesami realizowanymi przez dostawców i klientów. Musi posiadać wiedzę i umiejętności menedżerskie, aby planować i organizować, a jednocześnie znać podstawowe aspekty, które związane są z procesami produkcyjnymi i magazynowymi.

Branża logistyczna to wciąż rozwijająca się materia w naszym kraju, ale także bardzo wymagająca. Poszerzanie odpowiedzialności za ciągłość zaopatrzenia, zmniejszanie ryzyka a zwiększanie efektywności ekonomicznej wiąże się z niemal nieustannym poszerzaniem kompetencji i umiejętności. Dlatego bardzo ważne jest samokształcenie, chęć bycia na bieżąco z różnymi nowinkami, a także znajomość języka, bądź języków obcych.

POPULARNE KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU POLECANE DLA CIEBIE

Komentarze (0)