Studia architektoniczne Koszalin

Studia architektoniczne Koszalin

Studia architektoniczne Koszalin

Największy wybór studiów

architektoniczych w Koszalinie

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia architektoniczne Koszalin | woj. zachodniopomorskie

Studia architektoniczne w Koszalinie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia architektoniczne Koszalin
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia architektura i budownictwo w Koszalinie rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 28 października 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KOSZALINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Architektura wnętrz stacjonarne I stopnia, II stopnia
Budownictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są studia architektoniczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Koszalińska

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ
BUDOWNICTWO

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KOSZALINIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Koszalinie

Studia architektoniczne, podobnie do studiów artystycznych, rządzą się swoimi prawami, odległymi od pozostałych kierunków kształcenia. Aby dostać się na studia i rozpocząć naukę w Instytucie Wzornictwa należy przystąpić do egzaminu, złożonego z dwóch etapów. Pierwszy etap stanowi ocena dorobku kandydata w oparciu o portfolio prac i życiorys artystyczny, a drugi etap rozmowa kwalifikacyjna, mająca na celu ocenę predyspozycji kierunkowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KOSZALINIE

Jak wyglądają studia architektoniczne w Koszalinie?

Kto może być dobrym kandydatem na studia architektoniczne w Koszalinie? Osoba posiadająca talenty plastyczne, wyobraźnię przestrzenną, cechuje się wysoko rozwiniętą kreatywnością i zdolnością do rozwiązywania problemów technicznych. Zatem, na tych studiach odnajdzie się ktoś, kto łączy w sobie artystyczną wrażliwość i zdolności techniczne.

Absolwenci mają możliwość rozwoju na wielu ścieżkach zawodowych, a wszystko uzależnione jest od ukończonej specjalności. Projektowanie mebli, tworzenie obrazów o charakterze reklamowym, budowanie przestrzeni użytkowych – to tylko część obowiązków, którymi mogą zająć się absolwenci studiów architektonicznych w Koszalinie.

Studenci Politechniki Koszalińskiej- bo właśnie na tej uczelni prowadzone jest kształcenie- biorą aktywny udział w różnego rodzaju wydarzeniach, mających na celu promocję ich dokonań. Organizują wystawy, uczestniczą w targach, konkursach, a nawet biorą udział w upiększaniu Miastka, miejscowości położonej na Pojezierzu Bytowskim, w województwie pomorskim.

Dodatkowo, mogą dołączyć do „The North Fashion”, czyli koła naukowego założonego przez grupę studentek, tworzących ubrania i biżuterię. Program studiów przewiduje zarówno teoretyczne ujęcie zagadnień kierunkowych, jak również ćwiczenia praktyczne pozwalające poznać, na przykład sztukę projektowania architektonicznego.

Studia architektoniczne w Koszalinie to studia dla tych, którzy chcieliby wnieść odrobinę kolorytu i w miarę możliwości ubarwić budynki, ulice, a także ludzi. Absolwenci będą tworzyć nowe formy, kształty- a wszystko po to, by przestrzeń i przedmioty wokół nas stały się bardziej przyjazne, ciekawe, intrygujące.

 

Praca po studiach architektonicznych w Koszalinie

Absolwenci studiów architektonicznych w Koszalinie to osoby mające predyspozycje do zmieniania przestrzeni i przedmiotów służących człowiekowi. Ale co z tymi predyspozycjami robić? Absolwenci Komunikacji wizualnej trafiają w czasy, w których obraz staje się niemal najważniejszą formą przekazu.

Wykorzystywanie potencjału komunikacji wizualnej jest bardzo ważnym elementem strategii marek, a służy to wyróżnieniu na tle konkurencji, zademonstrowaniu wyznawanych wartości i zbudowaniu silnego wizerunku. Absolwenci będą mieli za zadanie oddziaływać na odbiorcę używając do tego fotografii, ilustracji, czy animacji i to w taki sposób, aby odbiorca bez problemu zrozumiał przekaz.

Osoby, które ukończyły wzornictwo mogą znaleźć zatrudnienie w firmie projektowej i zająć się wykonywaniem projektów mebli, biżuterii czy innych przedmiotów codziennego użytku. Dodać do tego możemy jeszcze firmy z branży modowej, agencje reklamowe, czy organizacje promujące kulturę i sztukę. Zapewne większość absolwentów marzy o założeniu własnej działalności projektowej skupiającej się na którejś branży przemysłu, który wymaga wzornictwa. A co po architekturze wnętrz? Można rozpocząć pracę w firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz lub, na przykład mebli.

Ponadto, na absolwentów tego kierunku czekają galerie wystawowe, muzea, pracownie konserwatorskie, czy też organizacje rządowe i samorządowe. Lista możliwości zawodowych absolwentów studiów architektonicznych w Koszalinie jest całkiem długa, lecz ścieżki kariery uzależnione są od zadania sobie pytania- czy szukać etatu, czy też realizować się jako tzw. freelancer.

Komentarze (0)