Studia architektoniczne Opole

Studia architektoniczne Opole

Studia architektoniczne Opole

Największy wybór studiów

architektonicznych w Opolu

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Opole

Chcesz zostać architektem? Teraz możesz ukończyć studia architektoniczne w Opolu – jedne z najbardziej praktycznych studiów, podczas których poznasz tajniki zawodu architekta, posiądziesz wiedzę o budownictwie, stylach architektonicznych i swoją miłość do zagospodarowania przestrzeni przeniesiesz na konkretny projekt budynku użyteczności publicznej, bądź prywatnej.

Studia w Opolu to ciekawa alternatywa nauki w dużych miastach. Opole nie jest wielkim miastem, a mimo to, uczelnie które tu działają cieszą się dobrą renomą. Jeśli nie chcesz zostać numerkiem w indeksie, zależy Ci na bliskich relacjach z wykładowcami, to studia architektoniczne w Opolu z pewnością Ci to ułatwią. Małe grupy studentów to przyjazne warunki do przyswajania wiedzy. A program studiów architektonicznych pozwoli Wam porządnie przygotować się do wykonywanego zawodu. Sprawdźcie, na jakiej uczelni możecie zrealizować studia architektoniczne w Opolu.

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W OPOLU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia architektoniczne w Opolu

Na studia archiektury krajobrazu i architektury w Nysie oprócz obowiązkoweo konkursu świadectw będziecie musieli zdać egzamin z rysunku. To umiejętności rysowania są kartą przetargową i Waszym asem w rękawie. Oprócz rysunku liczą się wyniki z matury – z matematyki, fizyki lub geografii. W przypadku budownictwa wystarczy wykazać się dobrym wynikiem z egzaminu dojrzałości z wymienionych przez komisję rekrutacyjną przedmiotów. Warto te przedmioty sprawdzać przed podjęciem decyzji o przedmiotach maturalnych, z jakich będziecie się rozliczać.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych

Po studiach architektury krajobrazu będziecie projektować ogrody, przestrzeń zieleni miejskiej czy też parków. Spora część absolwentów podejmuje wyzwanie otworzenia firmy, zajmującej się zakładaniem i pielęgnowaniem ogrodów. To nie tylko projektanci, ale i wykonawcy swoich planów. Dzięki licznym umiejętnościom możecie również zarządzać zagospodarowaniem terenów. Po studiach architektonicznych wejdziecie w bardzo odpowiedzialną rolę projektanta budynków różnego typu.

Odpowiedzialną, bowiem to od Was w dużej mierze zależeć będzie bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego architektura jest nierozłącznie połączona z fizyką, której nie można lekceważyć. Po studiach będziecie pracować jako niezależni architekci, o ile zdacie egzamin zawodowy i uzyskacie prawo wykonywania zawodu. Będziecie mogli pracować w prywatnych biurach architektonicznych czy też w ramach administracji samorządowej i państwowej – jako architekci miasta. Po studiach budownictwa możecie od razu rozpocząć karierę w dużych firmach budowlanych i nadzorować prace techniczne. 

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Studia architektoniczne w Opolu to przede wszystkim kierunki architektura, budownictwo i architektura krajobrazu. W Opolu możecie wybrać się na studia architektury krajobrazu i później projektować przestrzeń zieloną. Studia te dostępne są na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym w ramach studiów I i II stopnia, stacjonarnych.

dowiedz się więcej

 

Oprócz tego możecie wybrać się na Politechnikę Opolską na Wydział Budownictwa i Architektury, by studiować architekturę oraz budownictwo. To studia inżynierskie i magisterskie, możecie je zrealizować w ramach studiów I i II stopnia.

dowiedz się więcej

 

Studia Architektury możecie zrealizować na tym samym wydziale, ale w innym oddziale Politechniki – a mianowicie w Nysie, w której to prowadzone są studia architektoniczne przez Politechnikę Opolską i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (0)