Studia architektoniczne Opole

Studia architektoniczne Opole

Studia architektoniczne Opole

Największy wybór studiów

architektonicznych w Opolu

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Opole

Chcesz zostać architektem? Teraz możesz ukończyć studia architektoniczne w Opolu – jedne z najbardziej praktycznych studiów, podczas których poznasz tajniki zawodu architekta, posiądziesz wiedzę o budownictwie, stylach architektonicznych i swoją miłość do zagospodarowania przestrzeni przeniesiesz na konkretny projekt budynku użyteczności publicznej, bądź prywatnej.

Studia w Opolu to ciekawa alternatywa nauki w dużych miastach. Opole nie jest wielkim miastem, a mimo to, uczelnie które tu działają cieszą się dobrą renomą. Jeśli nie chcesz zostać numerkiem w indeksie, zależy Ci na bliskich relacjach z wykładowcami, to studia architektoniczne w Opolu z pewnością Ci to ułatwią. Małe grupy studentów to przyjazne warunki do przyswajania wiedzy. A program studiów architektonicznych pozwoli Wam porządnie przygotować się do wykonywanego zawodu. Sprawdźcie, na jakiej uczelni możecie zrealizować studia architektoniczne w Opolu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W OPOLU

SORTOWANIE:

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Opolu

Na studia archiektury krajobrazu i architektury w Nysie oprócz obowiązkoweo konkursu świadectw będziecie musieli zdać egzamin z rysunku. To umiejętności rysowania są kartą przetargową i Waszym asem w rękawie. Oprócz rysunku liczą się wyniki z matury – z matematyki, fizyki lub geografii. W przypadku budownictwa wystarczy wykazać się dobrym wynikiem z egzaminu dojrzałości z wymienionych przez komisję rekrutacyjną przedmiotów. Warto te przedmioty sprawdzać przed podjęciem decyzji o przedmiotach maturalnych, z jakich będziecie się rozliczać.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia architektoniczne niestacjonarne w Opolu

Ze studiami architektonicznymi związane są pewne komplikacje. Nie dość, że nie występują w ofertach edukacyjnych wszystkich uczelni, to jeszcze bywają niedostępne w formie niestacjonarnej. To sprawia, że studia architektoniczne możemy śmiało określić mianem specyficznych. Wiadomym jest, że studia w tym zakresie obejmują liczne zagadnienia oraz powiązanie rozmaitych nauk i być może w tym należy upatrywać fundamentu tak częstej nieobecności. Niestety, kandydaci na studia architektoniczne często nie mogą znaleźć edukacyjnej alternatywy, ponieważ kierunków w miarę mocno powiązanych z architekturą, czy architekturą wnętrz jest raczej niewiele.

Studia architektoniczne w Opolu można podzielić na dwie uczelnie: Politechnikę Opolską oraz Uniwersytet Opolski. Politechnika Opolska proponuje studia na kierunku Architektura, ale wyłącznie w formule stacjonarnej. Uniwersytet Opolski natomiast oferuje kierunek Architektura krajobrazu, który dostępny jest także w formie niestacjonarnej. W jego ramach studenci uczą się projektować ogrody i tereny zieleni, projektować i pielęgnować obiekty architektury krajobrazu, przeprowadzać rewaloryzację, rewitalizację i rekultywację wybranych komponentów środowiska, czy też prowadzić procedury administracyjne dotyczące zarządzania zielenią na obszarach zurbanizowanych. Decydując się na ten kierunek kształcenia należy dokładnie zapoznać się z jego opisem i formułą prowadzenia zajęć, ponieważ pojęcie studiów niestacjonarnych jest niejednoznaczne i nie zawsze dokładnie wiadomo, czy chodzi o formę wieczorową, czy formę zaoczną. 

Praca po studiach architektonicznych

Po studiach architektury krajobrazu będziecie projektować ogrody, przestrzeń zieleni miejskiej czy też parków. Spora część absolwentów podejmuje wyzwanie otworzenia firmy, zajmującej się zakładaniem i pielęgnowaniem ogrodów. To nie tylko projektanci, ale i wykonawcy swoich planów. Dzięki licznym umiejętnościom możecie również zarządzać zagospodarowaniem terenów. Po studiach architektonicznych wejdziecie w bardzo odpowiedzialną rolę projektanta budynków różnego typu.

Odpowiedzialną, bowiem to od Was w dużej mierze zależeć będzie bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego architektura jest nierozłącznie połączona z fizyką, której nie można lekceważyć. Po studiach będziecie pracować jako niezależni architekci, o ile zdacie egzamin zawodowy i uzyskacie prawo wykonywania zawodu. Będziecie mogli pracować w prywatnych biurach architektonicznych czy też w ramach administracji samorządowej i państwowej – jako architekci miasta. Po studiach budownictwa możecie od razu rozpocząć karierę w dużych firmach budowlanych i nadzorować prace techniczne. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Studia architektoniczne w Opolu to przede wszystkim kierunki architektura, budownictwo i architektura krajobrazu. W Opolu możecie wybrać się na studia architektury krajobrazu i później projektować przestrzeń zieloną. Studia te dostępne są na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym w ramach studiów I i II stopnia, stacjonarnych.

dowiedz się więcej

 

Oprócz tego możecie wybrać się na Politechnikę Opolską na Wydział Budownictwa i Architektury, by studiować architekturę oraz budownictwo. To studia inżynierskie i magisterskie, możecie je zrealizować w ramach studiów I i II stopnia.

dowiedz się więcej

 

Studia Architektury możecie zrealizować na tym samym wydziale, ale w innym oddziale Politechniki – a mianowicie w Nysie, w której to prowadzone są studia architektoniczne przez Politechnikę Opolską i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (0)