Studia architektoniczne Białystok

Studia architektoniczne Białystok

Studia architektoniczne Białystok

Największy wybór studiów

architektonicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

03.05.2022

Studia architektoniczne Białystok | woj. podlaskie

Studia architektoniczne w Białymstoku to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia architektoniczne Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia architektura i budownictwo w Białymstoku rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 12 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Jak wyglądają studia architektoniczne w Białymstoku

Studia architektoniczne w Białymstoku to różnorodna przestrzeń kształcenia, w której funkcjonują kierunki przekazujące wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania architektonicznego i urbanistycznego, budownictwa i technologii budowlanych, ergonomii, oświetlenia, czy kształtowania obiektów architektury krajobrazu.

 

Najpopularniejsze kierunki architektoniczne w Białymstoku: Architektura, Architektura wnętrz, Architektura krajobrazu.

 

Praca po studiach architektonicznych

Absolwenci studiów architektonicznych znajdują zatrudnienie w biurach projektowych architektonicznych i wnętrzarskich, firmach budowlanych, firmach deweloperskich, pracowniach projektowych zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu, nadzorze budowlanym, jednostkach administracji publicznej.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Białymstoku na popularnych stanowiskach związanych z szeroko pojmowaną architekturą oraz projektowaniem wahają się od 3000 zł do 8000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, uprawnień, stażu pracy, miejsca pracy).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia architektoniczne w Białymstoku w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język obcy, fizyka, informatyka, historia sztuki, historia, geografia. Ponadto, postępowanie kwalifikacyjne może przewidywać egzamin wstępny w postaci egzaminu z rysunku odręcznego.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

STUDIA ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Architektura stacjonarne I stopnia, II stopnia
Architektura krajobrazu stacjonarne I stopnia, II stopnia
Architektura wnętrz stacjonarne I stopnia, II stopnia
Budownictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia architektoniczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA
ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
ARCHITEKTURA WNĘTRZ

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Białymstoku

Studia architektoniczne to jedyne studia opatrzone egzaminem wstępnym. Składa się on z dwóch zadań z zakresu rysunku. Pierwsze zadanie obejmuje wykonanie rysunku sprawdzającego umiejętności postrzegania i odwzorowania danej przestrzeni oraz zdolność jej przekształcenia i komponowania. Drugie zadanie to wykonanie rysunku na zadany temat, sprawdzającego wrażliwość estetyczną kandydata oraz jego predyspozycje do rozwiązywania zadań projektowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W BIAŁYMSTOKU

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia architektoniczne w Białymstoku?

Niemal wszyscy powtarzają, że liczy się wnętrze. Zatem, aby podkreślić rangę tych słów można studiować architekturę wnętrz, będącą kierunkiem należącym do palety studiów architektonicznych w Białymstoku.    

Studia architektoniczne w Białymstoku realizowane są na Politechnice Białostockiej, która należy do grona najlepszych uczelni w kraju. A kto może być dobrym kandydatem na te studia? Osoba, która łączy w sobie umiejętności matematyczne, talent plastyczny, wyobraźnię przestrzenną i zdolność do rozwiązywania problemów technicznych.

Studia architektoniczne nie należą do łatwych, a ilość zagadnień do zgłębienia jest całkiem spora. Wśród nich znajdują się, między innymi, takie przedmioty jak: elementy projektowania, mechanika budowli, geometria wykreślna, budownictwo ogólne, czy techniki komputerowe w projektowaniu.

Wszystkie przedmioty zdają się być bardzo ważne dla przyszłych architektów, którzy swoje innowacyjne pomysły będą najpierw przenosić na papier, a potem planować ich realizację. Politechnika Białostocka oferuje studentom kierunków architektonicznych przystąpienie do wielu kół naukowych. Na uczelni działają: Studenckie Koło Naukowe „Forma”, Studenckie Koło Naukowe „Koło- Miasta”, czy Studenckie Koło Naukowe „Zielona Architektura”, w których każdy może rozwijać swoje zainteresowania.

Jeśli marzysz o tym, aby zmieniać przestrzeń wokół siebie i innych to zrób pierwszy krok do realizacji tych marzeń. Przeczytaj co oferują studia architektoniczne w Białymstoku.

 

Praca po studiach architektonicznych w Białymstoku

Zdolny architekt zawsze znajdzie przestrzeń, w której wykorzysta zdobyte na studiach umiejętności. Wciąż buduje się nowe budynki, remontuje, bądź rewitalizuje te stojące od lat.

Po ukończeniu nauki może zająć się projektowaniem planów budowy, rozbudowy i modernizacji obiektów budowlanych, czy też sprawować nadzór budowlany, autorski lub inwestorski przy realizacji konkretnych projektów. Ale uzyskana szeroka wiedza umożliwia działalność także na innych płaszczyznach, toteż absolwent studiów architektonicznych może zająć się wystawiennictwem, grafiką reklamową, grafiką wydawniczą, scenografią filmową i teatralną.

Projektowanie i budowanie zawsze będzie na czasie i zawsze będzie dziedziną potrzebną, zatem absolwent może pracować jako ekspert, bądź zająć się dziennikarstwem w tym zakresie i tworzyć programy telewizyjne, czasopisma, bądź blogi. Kolejną możliwością zawodową jest założenie własnej działalności i o takiej formie kariery marzy najwięcej studentów.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury:

  • Architektura- studia I i II- stopnia;
  • Architektura wnętrz – studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)