Studia architektoniczne Białystok

Studia architektoniczne Białystok

Studia architektoniczne Białystok

Największy wybór studiów

architektonicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Białystok | woj. podlaskie

Niemal wszyscy powtarzają, że liczy się wnętrze. Zatem, aby podkreślić rangę tych słów można studiować architekturę wnętrz, będącą kierunkiem należącym do palety studiów architektonicznych w Białymstoku.    

Studia architektoniczne w Białymstoku realizowane są na Politechnice Białostockiej, która należy do grona najlepszych uczelni w kraju. A kto może być dobrym kandydatem na te studia? Osoba, która łączy w sobie umiejętności matematyczne, talent plastyczny, wyobraźnię przestrzenną i zdolność do rozwiązywania problemów technicznych.

Studia architektoniczne nie należą do łatwych, a ilość zagadnień do zgłębienia jest całkiem spora. Wśród nich znajdują się, między innymi, takie przedmioty jak: elementy projektowania, mechanika budowli, geometria wykreślna, budownictwo ogólne, czy techniki komputerowe w projektowaniu. Wszystkie przedmioty zdają się być bardzo ważne dla przyszłych architektów, którzy swoje innowacyjne pomysły będą najpierw przenosić na papier, a potem planować ich realizację. Politechnika Białostocka oferuje studentom kierunków architektonicznych przystąpienie do wielu kół naukowych. Na uczelni działają: Studenckie Koło Naukowe „Forma”, Studenckie Koło Naukowe „Koło- Miasta”, czy Studenckie Koło Naukowe „Zielona Architektura”, w których każdy może rozwijać swoje zainteresowania.

Jeśli marzysz o tym, aby zmieniać przestrzeń wokół siebie i innych to zrób pierwszy krok do realizacji tych marzeń. Przeczytaj co oferują studia architektoniczne w Białymstoku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W BIAŁYMSTOKU

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Białymstoku

Studia architektoniczne to jedyne studia opatrzone egzaminem wstępnym. Składa się on z dwóch zadań z zakresu rysunku. Pierwsze zadanie obejmuje wykonanie rysunku sprawdzającego umiejętności postrzegania i odwzorowania danej przestrzeni oraz zdolność jej przekształcenia i komponowania. Drugie zadanie to wykonanie rysunku na zadany temat, sprawdzającego wrażliwość estetyczną kandydata oraz jego predyspozycje do rozwiązywania zadań projektowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach architektonicznych w Białymstoku

Zdolny architekt zawsze znajdzie przestrzeń, w której wykorzysta zdobyte na studiach umiejętności. Wciąż buduje się nowe budynki, remontuje, bądź rewitalizuje te stojące od lat. Po ukończeniu nauki może zająć się projektowaniem planów budowy, rozbudowy i modernizacji obiektów budowlanych, czy też sprawować nadzór budowlany, autorski lub inwestorski przy realizacji konkretnych projektów. Ale uzyskana szeroka wiedza umożliwia działalność także na innych płaszczyznach, toteż absolwent studiów architektonicznych może zająć się wystawiennictwem, grafiką reklamową, grafiką wydawniczą, scenografią filmową i teatralną.

Projektowanie i budowanie zawsze będzie na czasie i zawsze będzie dziedziną potrzebną, zatem absolwent może pracować jako ekspert, bądź zająć się dziennikarstwem w tym zakresie i tworzyć programy telewizyjne, czasopisma, bądź blogi. Kolejną możliwością zawodową jest założenie własnej działalności i o takiej formie kariery marzy najwięcej studentów.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury:

  • Architektura- studia I i II- stopnia;
  • Architektura wnętrz – studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)