Studia architektoniczne Kielce

Studia architektoniczne Kielce

Studia architektoniczne Kielce

Największy wybór studiów

architektoniczych w Kielcach

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia architektoniczne Kielce | woj. świętkorzyskie

Studia architektoniczne w Kielcach to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Architektura stacjonarne I stopnia, II stopnia
Budownictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są studia architektoniczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KIELCACH

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Kielcach

Jeśli marzycie o zostaniu inżynierem architektem powinniście już dziś zacząć ćwiczenia sprawności rysunkowych, bo to umiejętności manualne rysunku mają wpływ na Wasze być lub nie być na studiach architektonicznych. Oprócz egzaminu z rysunku musicie przejść przez komisję rekrutacyjną i pochwalić się bardzo dobrze zdaną maturą z matematyki, fizyki i języka obcego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia architektoniczne niestacjonarne w Kielcach

Studia architektoniczne śmiało możemy określić charakterystycznymi. Nie tylko ze względu na obszar kształcenia i rozwijanych w jego ramach umiejętności, lecz także z powodu tego, iż nie występują zbyt często w przestrzeni kształcenia niestacjonarnego. Prawdą jest, że w zakresie szeroko rozumianej architektury dominują dyscypliny realizowane na studiach stacjonarnych.

Z czego to wynika? Można jedynie wyprowadzać pewne domysły, oparte na przekonaniu, iż połączenie dziedzin teoretycznych, praktycznych i specjalistycznych, na dodatek z rozmaitych nauk może być niełatwe do zrealizowania w formule innej niż stacjonarna.

Ale to tylko przypuszczenia i wcale nie muszą być one prawdziwe. Niezależnie od nich, odnalezienie studiów architektonicznych w trybie niestacjonarnym może być trudnym zadaniem i niestety, istnieje niemała szansa na to, iż poszukiwania zakończą się niepowodzeniem.  

czytaj dalej studia architektoniczne niestacjonarne (zaoczne) w Kielcach

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KIELCACH

Jak wyglądają studia architektoniczne w Kielcach?

Studia architektoniczne łączą w sobie ścisłą naukę, techniczne właściwości świata z artystyczną wizją. Architekci wcielają w życie swoje twórcze pomysły. Realizują się poprzez organizację i opracowywanie nowych rozwiązań dla domu i do domu. Na studiach architektonicznych nauczycie się jak ogarnąć swój twórczy potencjał i jak go wykorzystać w praktyce.

To studia dla ludzi co najmniej kreatywnych, pomysłowych, a także otwartych na różne perspektywy. Dzięki studiom architektonicznym nauczycie się panować nad swoją wyobraźnią i zrobicie z niej bardzo praktyczny użytek. Pamiętajcie jednak, że studiowanie architektury ma Was przygotować i uświadomić, że projektowanie budynków użyteczności publicznej czy prywatnej niesie za sobą dużą odpowiedzialność.

Od Waszego projektu zależy, czy budynek będzie trwały, solidny i czy nie ulegnie zniszczeniu podczas burzy. To wy bierzecie odpowiedzialność w razie wypadków takich jak zawalenie hali w Katowicach. Dlatego nie myślcie, że studia architektoniczne to taka techniczna droga dla nieposkromionej wyobraźni.

Pamiętajcie, że studia te są znacznie bardziej wymagające niż np. projektowanie graficzne, które może się jedynie przyczynić do poczucia niesmaku i połechtać czyjeś poczucie estetyki. Odpowiedzialność, twórczość i wiedza techniczna - to podstawy studiów architektonicznych, bez których ciężko będzie Wam odnaleźć się w pracy architekta. Sprawdźcie, na jakich uczelniach i wydziałach możecie podjąć studia architektoniczne w Kielcach.

 

Praca po studiach architektonicznych

Architekci - to taka specyficzna grupa zawodowa. Wciąż jest ich stosunkowo mało, zarabiają więc proporcjonalnie dużo. Biorą na siebie odpowiedzialność, którą słono wyceniają. Opłaca się być architektem. To dobry zawód dla lubiących projektować i opracowywać nowe koncepcje. Architekci po studiach nie mogą zakończyć swojej edukacji.

By samodzielnie pracować w zawodzie muszą podejść do egzaminu zawodowego i zdobyć certyfikaty poświadczające ich umiejętności. Mając już niezbędne dokumenty absolwenci architektury mogą podjąć pracę w biurach architektonicznych - projektowych, w dużych firmach budowlanych, jak i zacząć swoją własną działalność.

Co do tej kwestii to polecamy jednak zaraz po studiach znaleźć dla siebie miły kąt i zebrać niezbędne doświadczenie do portfolio, którym zachęcicie swoich potencjalnych klientów do skorzystania z Waszych usług. Architekci znajdują również zatrudnienie w urzędach miasta, gminy i jednostkach administracji państwowej. Absolwenci takich studiów mają decydujący wpływ na wygląd przestrzeni miast, wsi i całych gmin. Dbają o porządek urbanistyczny.

Część absolwentów nie wykonująca zawodu architekta zatrudnia się w agencjach doradczych, świadcząc usługi consultingowe z zakresu budownictwa i projektowania. Spora część architektów specjalizuje się również w projektowaniu wnętrz jako takich, a nie całych budynków od podstaw.

Jeśli wciąż nie wiesz, na jakie studia warto się wybrać, sprawdź czy aby nie masz predyspozycji do studiowania architektury - to wspaniała przygoda naukowo-projektowa, dzięki której zyskasz bardzo konkretne umiejętności i zdobędziesz możliwość wykonywania dobrze płatnego zawodu. 

POPULARNE KIERUNKI W KIELCACH POLECANE DLA CIEBIE

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA STUDIA ARCHITEKTOWNICZNE

Na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej możecie wybrać studia architektoniczne i budownicze w ramach kierunków:

  • architektura - studia stacjonarne I i II stopnia
  • budownictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej>TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)