Studia architektoniczne Kielce

Studia architektoniczne Kielce

Studia architektoniczne Kielce

Największy wybór studiów

architektoniczych w Kielcach

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Kielce | woj. świętkorzyskie

Studia architektoniczne łączą w sobie ścisłą naukę, techniczne właściwości świata z artystyczną wizją. Architekci wcielają w życie swoje twórcze pomysły. Realizują się poprzez organizację i opracowywanie nowych rozwiązań dla domu i do domu. Na studiach architektonicznych nauczycie się jak ogarnąć swój twórczy potencjał i jak go wykorzystać w praktyce. To studia dla ludzi co najmniej kreatywnych, pomysłowych, a także otwartych na różne perspektywy. Dzięki studiom architektonicznym nauczycie się panować nad swoją wyobraźnią i zrobicie z niej bardzo praktyczny użytek. Pamiętajcie jednak, że studiowanie architektury ma Was przygotować i uświadomić, że projektowanie budynków użyteczności publicznej czy prywatnej niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Od Waszego projektu zależy, czy budynek będzie trwały, solidny i czy nie ulegnie zniszczeniu podczas burzy.

To wy bierzecie odpowiedzialność w razie wypadków takich jak zawalenie hali w Katowicach. Dlatego nie myślcie, że studia architektoniczne to taka techniczna droga dla nieposkromionej wyobraźni. Pamiętajcie, że studia te są znacznie bardziej wymagające niż np. projektowanie graficzne, które może się jedynie przyczynić do poczucia niesmaku i połechtać czyjeś poczucie estetyki. Odpowiedzialność, twórczość i wiedza techniczna - to podstawy studiów architektonicznych, bez których ciężko będzie Wam odnaleźć się w pracy architekta. Sprawdźcie, na jakich uczelniach i wydziałach możecie podjąć studia architektoniczne w Kielcach.

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KIELCACH

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KIELCACH SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia architektoniczne w Kielcach

Jeśli marzycie o zostaniu inżynierem architektem powinniście już dziś zacząć ćwiczenia sprawności rysunkowych, bo to umiejętności manualne rysunku mają wpływ na Wasze być lub nie być na studiach architektonicznych. Oprócz egzaminu z rysunku musicie przejść przez komisję rekrutacyjną i pochwalić się bardzo dobrze zdaną maturą z matematyki, fizyki i języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych

Architekci - to taka specyficzna grupa zawodowa. Wciąż jest ich stosunkowo mało, zarabiają więc proporcjonalnie dużo. Biorą na siebie odpowiedzialność, którą słono wyceniają. Opłaca się być architektem. To dobry zawód dla lubiących projektować i opracowywać nowe koncepcje. Architekci po studiach nie mogą zakończyć swojej edukacji. By samodzielnie pracować w zawodzie muszą podejść do egzaminu zawodowego i zdobyć certyfikaty poświadczające ich umiejętności. Mając już niezbędne dokumenty absolwenci architektury mogą podjąć pracę w biurach architektonicznych - projektowych, w dużych firmach budowlanych, jak i zacząć swoją własną działalność. Co do tej kwestii to polecamy jednak zaraz po studiach znaleźć dla siebie miły kąt i zebrać niezbędne doświadczenie do portfolio, którym zachęcicie swoich potencjalnych klientów do skorzystania z Waszych usług. Architekci znajdują również zatrudnienie w urzędach miasta, gminy i jednostkach administracji państwowej. Absolwenci takich studiów mają decydujący wpływ na wygląd przestrzeni miast, wsi i całych gmin. Dbają o porządek urbanistyczny.

Część absolwentów nie wykonująca zawodu architekta zatrudnia się w agencjach doradczych, świadcząc usługi consultingowe z zakresu budownictwa i projektowania. Spora część architektów specjalizuje się również w projektowaniu wnętrz jako takich, a nie całych budynków od podstaw. Jeśli wciąż nie wiesz, na jakie studia warto się wybrać, sprawdź czy aby nie masz predyspozycji do studiowania architektury - to wspaniała przygoda naukowo-projektowa, dzięki której zyskasz bardzo konkretne umiejętności i zdobędziesz możliwość wykonywania dobrze płatnego zawodu. 

POPULARNE KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KIELCACH

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA STUDIA ARCHITEKTOWNICZNE

Na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej możecie wybrać studia architektoniczne i budownicze w ramach kierunków:

  • architektura - studia stacjonarne I i II stopnia
  • budownictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej>TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)