Studia architektoniczne Wrocław

Studia architektoniczne Wrocław

Studia architektoniczne Wrocław

Największy wybór studiów

architektonicznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Podjęcie studiów architektonicznych we Wrocławiu to czysta przyjemność przez wzgląd na piękno architektoniczne tego miasta akademickiego. Podczas studiów zdobędziesz szeroką wiedzę zakresu teorii architektury i urbanistyki, jak i historii, sztuk pięknych, budownictwa i fizyki. Studia architektoniczne we Wrocławiu przygotują Cię do pracy zawodowej, która wymaga wzięcia na siebie niemałej odpowiedzialności. Architekci projektujący nowe przestrzenie użytkowe, biorą na swój karb bezpieczeństwo setek ludzi, użytkujących dane budowle. Pracy tej nie możemy więc nazwać lekką i przyjemną. Jest to trudny kawałek chleba, ale za to bardzo pociągający i ciekawy. To na studiach architektonicznych poznacie sekrety powstałych budynków, domków, galerii handlowych. Wchodząc w dane miejsce, będziecie mogli określić jak to zostało wykonane. Poznacie tajniki know-how, niedostępne dla osób spoza grona architektów.

Studia architektoniczne we Wrocławiu pozwolą Wam nie tylko na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale także sprawdzenia swoich sił w praktyce. Organizowane są tu liczne praktyki i staże zawodowe, od których lepiej nie stronić. Studia we Wrocławiu dają wiele korzyści - jest to miasto międzynarodowe, w którym spotykają się ważne osobistości, biznesmeni, inwestorzy. Wiedząc, gdzie i jak się zakręcić, będziecie mogli nawiązać przyszłościowe relacje zawodowe. To miasto prężnie rozwijające się, stawiające na renowację przestrzeni miejskiej, jak i nowe inwestycje budowlane. Rokrocznie powstaje we Wrocławiu kilka nowych osiedli mieszkaniowych. To dobry punkt na rozpoczęcie kariery architekta. Bliskość z zachodnią granicą pozwoli Ci wyjechać na praktyki do zagranicznych sąsiadów. Politechnika Wrocławska oczywiście współpracuje z wieloma uczelniami zagranicznymi, dzięki czemu ułatwia swoim studentom możliwość wymiany w ramach pogramów Erasmus.

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia architektoniczne we Wrocławiu

Aby dostać się na studia architektoniczne we Wrocławiu nie wystarczy porządnie zdać matury z matematyki, fizyki i języka obcego, choć oczywiście bez tej podstawy nie będziecie mogli starać się nawet o przyjęcie do drugiego etapu rekrutacji, czyli egzaminu wstępnego. Polega on na sprawdzeniu Waszych umiejętności stworzenia rysunku odręcznego, a także na sprawdzeniu predyspozycji do podjęcia studiów architektonicznych, takich jak np. myślenie przestrzenne. Wydział Architektury Politechnik Wrocławskiej, aby ułatwić kandydatom dostanie się na studia prowadzi kursy przygotowawcze do egzaminu z rysunku odręcznego. Jeśli poważnie myślisz o zostaniu architektem, powinieneś zgłosić się na taki kurs i odpowiednio przygotować do egzaminów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych

Po studiach architektonicznych będziesz przygotowany do podjęcia działalności twórczej w zakresie projektowania nie tylko architektonicznego, ale i urbanistycznego. Aby jednak spełniać się zawodowo, będzie stało przed Tobą poważne zadanie - zdobycie uprawnień zawodowych wymaganych prawem. Podczas studiów będziesz dokładnie informowany na czym polega zdobywanie uprawnień i jak tego dokonać. Pamiętaj jednak, że samo ukończenie studiów nie wystarczy do podjęcia pracy w roli architekta i inżyniera budownictwa.

Jak już zdobędziesz wszystkie dokumenty, potwierdzające Twoje zdolności, to możesz podjąć pracę na samodzielnym stanowisku! Możesz być swoim Panem i Władcą w pracy, a możesz też znaleźć dla siebie odpowiedni zespół, z którymi zwiążesz się na zasadzie umowy o pracę. Działa wiele prywatnych biur projektowych, ale i w Polsce jest sporo stanowisk państwowych, na których z pewnością odnajdziesz się ze swoim wykształceniem. Po studiach będziesz projektował i kierował robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej, jak i koordynował prace w wielobranżowych zespołach projektowych.

Do Twoich obowiązków należeć będzie zarządzanie projektowym pracowniami architektonicznymi i urbanistycznymi, jeśli zdecydujesz się na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej, bądź założysz spółkę. Po studiach architektonicznych możesz oczywiście podjąć pracę badawczą i pozostać na uczelni lub w innym instytucie naukowym. Jako absolwent architektury możesz podjąć pracę w pracowniach projektowych i architektonicznych, jak i jednostkach administracji samorządowej czy państwowej. Możesz również pracować w roli doradcy w sprawach architektonicznych.

POPULARNE KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Studia architektoniczne możecie podjąć we Wrocławiu na jednej państwowej uczelni. Przede wszystkim zapoznajcie się z ofertą edukacyjną Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury

  • architektura - studia I i II stopnia, magisterskie, inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • gospodarka przestrzenna - studia I i II stopnia, magisterskie, inżynierskie
  • specjalności na studiach II stopnia: architektura i urbanistyka, ochrona zabytków, urbanistyka, planowanie przestrzeni miejskich, architektura i ochrona zabytków

dowiedz się więcej >

Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

  • budownictwo - studia I i II stopnia, magisterskie, inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

 


AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH WE WROCŁAWIU STUDIA ARCHITEKTONICZNE

We Wrocławiu możecie również wybrać się na studia architektury wnętrz, na których to poznacie tajniki projektowania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Studia takie prowadzi Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. To studia dwustopniowe prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa

  • Architektura Wnętrz - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)