Studia architektoniczne Zielona Góra

Studia architektoniczne Zielona Góra

Studia architektoniczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

architektonicznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Zielona Góra jest miastem, w którym pozostała niemal cała przedwojenna zabudowa miejska. Lista zabytków, na dodatek zapisanych w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa, jest bardzo długa, a widnieją na niej budynki o unikalnej architekturze. Zatem, czyż Zielona Góra nie jest dobrym miejscem na studia architektoniczne? Co jest najbardziej fascynujące w tej dziedzinie? Jako odpowiedzi można użyć zdania, wypowiedzianego przez Normana Fostera, brytyjskiego architekta: „Jako architekt tworzysz w teraźniejszości, mając świadomość przeszłości i w perspektywie przyszłości, która jest właściwie nieznana.” Dobry kandydat na studia w dziedzinie architektury to osoba wszechstronnie utalentowana. Ma wyobraźnię, zmysł plastyczny, a ponadto dobrze czuje się w naukach ścisłych. Posiada ciekawe, oryginalne pomysły i umie użyć stosownych argumentów, aby je zrealizować.

Jeśli jesteś taką osobą, to studia architektoniczne w Zielonej Górze są zdecydowanie dla Ciebie. Projektowanie budynków, czy nawet całych przestrzeni wymaga nie tylko wyobraźni i kreatywności, ale także dyscypliny, systematyczności i ogromnej precyzji. To sprawia, że studia nie należą do najłatwiejszych, ale pomagają pracować nad samym sobą. Jeśli chciałbyś mieć wpływ na otaczającą przestrzeń i na dodatek potrafisz to sobie wyobrazić, to zrealizuj swoje marzenia na studiach architektonicznych w Zielonej Górze. Uniwersytet Zielonogórski czeka na przyszłych wizjonerów.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W ZIELONEJ GÓRZE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W ZIELONEJ GÓRZE

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Zielonej Górze

Proces rekrutacji podzielony jest dwa etapy. Pierwszym jest egzamin, a drugim znany wszystkim konkurs świadectw. Egzamin praktyczny obejmuje rysunek z natury, oraz rysunek z wyobraźni. Pozytywny wynik upoważnia do wzięcia udziału w konkursie świadectw. Wybierając się na egzamin praktyczny należy zabrać ze sobą brystol, twardy podkład pod rysunek, klamry do zaczepienia brystolu do deski, ołówki o różnej twardości, miękką gumkę do mazania.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W ZIELONEJ GÓRZE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach architektonicznych w Zielonej Górze

Studia architektoniczne w Zielonej Górze przygotowują specjalistów do projektowania i zarządzania w zakresie architektury i urbanistyki. W ramach rozszerzonego programu przedmiotów ścisłych i technicznych absolwenci przygotowani są także do kierowania robotami budowlanymi. Kończąc naukę można znaleźć zatrudnienie w biurach i pracowniach projektowych, na stanowiskach architektów w terytorialnych jednostkach samorządowych. Są również upoważnieni do brania udziału w pracach izb architektonicznych, urbanistycznych, czy budowlanych.

Warto pamiętać o tym, aby od razu po ukończeniu nauki postarać się o stosowne uprawnienia do wykonywania zawodu. Wielu absolwentów lubi opowiadać o swoich pasjach, dlatego wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się czasopisma czy programy telewizyjne o tematyce architektonicznej. Po studiach architektonicznych pracy może być bardzo wiele, także jeśli rozpocznie się własną działalność. Siedząc w fotelu, przy ogromnym biurku przykrytym stosem papierów, przypomnij sobie, co powiedziała kiedyś Zaha Hadid, przedstawicielka dekonstruktywizmu: „Jeśli chcesz mieć łatwe życie, nie zostawaj architektem.” 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii środowiska zaprasza:

  • Architektura.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)