Prawo jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Prawo jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Prawo jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia jednolite w Katowicach

prawo

Odkryj prawo w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawo jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku prawo w Katowicach to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Śląskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku prawo w Katowicach będziesz musiał uzyskać bardo dobre wyniki egzaminu maturalnego z trzech przedmiotów obowiązkowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o dostarczeniu wymaganych dokumentów aplikacyjnych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku prawo w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Trzy przedmioty zdane na maturze.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku prawo w Katowicach?

 

Studia prawnicze w Polsce wyróżniają się długą i bogatą tradycją, ponieważ ich historia sięga czasów średniowiecznych. Wtedy to powstała Akademia Krakowska, która dzięki wysokiemu poziomowi nauczania, zyskała międzynarodową renomę i przyciągała studentów z całej Europy. Współcześnie, prawo, nadal znajduje się w czołówce najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków.

Jednak osoby, które zdecydują się na te wymagające, ale pasjonujące i przynoszące dużo satysfakcji studia, będą musiały spełnić kilka istotnych warunków. Idealni kandydaci powinni interesować się szeroko pojętymi naukami humanistycznymi, w tym historią, polityką czy kwestiami społecznymi. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą odpowiedzialną, ambitną i wykonującą swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem, to koniecznie aplikuj na kierunek prawo w Katowicach.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Katowicach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku prawo w Katowicach będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami prawniczymi, społecznymi, historycznymi czy administracyjnymi. Studenci, którzy aplikują na studia prawnicze będą mieli okazję zapoznać się z różnymi dziedzinami prawa, takimi jak:

  • prawo konstytucyjne
  • prawo cywilne
  • prawo karne
  • prawo pracy
  • prawo handlowe

W siatce zajęć przewidziano także wiele interesującyhc przedmiotów, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę na temat historii ustroju Polski oraz teorii prawa. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki zarządzania stosowane w organach administracji państwowej. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne.

Jako student nauczysz się zasad postępowania cywilnego i sądowego oraz rozwiniesz swoje zdolności interpersonalne, między innymi zdolność negocjacji i komunikacji. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku prawo w Katowicach trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Studia na kierunku prawo trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po ich ukończeniu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

Gdzie studiować na kierunku prawo w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Jaka praca po studiach?

Ukończenie studiów prawniczych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego, dzięki czemu będziesz miał stabilną pozycje na rynku pracy oraz wiele możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się we wszystkich firmach, korporacjach oraz instytucjach potrzebujących pomocy prawnej.

Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w działach HR czy public relations. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk kierowniczych lub menedżerskich, na których wykorzystasz swoją wiedzę z obszaru zarządzania i marketingu. Absolwenci często decydują się założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie działalności naukowej. Po zakończeniu studiów będziesz mógł zdecydować się na karierę międzynarodową, w czym pomoże Ci zaawansowana znajomość języka angielskiego.

Pamiętaj, że aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu adwokata, prokuratora, radcy prawnego czy sędziego będziesz musiał ubiegać o aplikację prawnicza, dzięki której uzyskasz wymagane kwalifikacje zawodowe.

Kierunki prawnicze i administracja w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PRAWO

Komentarze (0)